poniedziałek, 28 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Przydworcowe utrudnienia. Ulicą Owocową wężykiem

Przydworcowe utrudnienia. Ulicą Owocową wężykiem (akt. 1)

Przydworcowe utrudnienia. Ulicą Owocową wężykiem
Data publikacji: 2019-03-20 13:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:35
Wywietleń: 2212 381381

Jezdnia ul. Owocowej w Szczecinie na wysokości dojazdu do przebudowywanego dworca PKP i na samym zakręcie zwężona do jednego pasa. Obowiązuje tam tymczasowa organizacja ruchu, który od środowego popołudnia ma odbywać się tylko w jednym kierunku. Lepiej omijać ten rejon przez najbliższe tygodnie. Przejazd samochodami jest teraz znacznie utrudniony.

Zwężenie górnego odcinka ulicy obejmuje pas chodnika przy murze oporowym, biegnącym wzdłuż torów. Na części zablokowanego dla ruchu kołowego prawego pasa jezdni między barierkami wytyczone jest teraz przejście dla pieszych i podróżnych, dla których to teraz - po zamknięciu starej kładki - jedyna droga dotarcia do pociągów odjeżdżających z peronu 4 lub dojście do miasta z tego peronu dla przyjeżdżających. Powód tych zmian to roboty przy trwającej przebudowie stacji.

Z tego miejsca przy użyciu specjalistycznego żurawia montowane będą na stalowych podporach elementy konstrukcji kładki, która jednocześnie ma być dachem, nad modernizowanym obecnie peronem trzecim dworca. Dźwig już tam się pojawił, zwiezione też zostały pierwsze z modułów przyszłego łącznika-zadaszenia, jakie ma spiąć przebudowywaną starą kładkę z tą w nowej części dworca (obecnie czynną) nad torami, wzniesioną kilka lat temu.

Mimo zwężenia i ostrego zakrętu, który sprawia, że widoczność spada niemal do zera, na tym odcinku ul. Owocowej utrzymany był początkowo ruch samochodowy w obu kierunkach. Kierowcy jadący z przeciwnych kierunków dostrzegali siebie w ostatniej chwili. Teraz ma być inaczej. Jak poinformowała Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM, w środę w godzinach popołudniowych zmieniona zostanie organizacja ruchu w rejonie ulicy Owocowej. Wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy, zgodny z kierunkiem jazdy autobusów linii 61 i 87.

- Decyzja podyktowana jest bezpieczeństwem kierowców oraz płynnością  funkcjonowania komunikacji miejskiej w rejonie prowadzonych prac - wyjaśnia rzeczniczka.©℗

(MIR)

Fot.: Mirosław WINCONEK

Przydworcowe utrudnienia. Ulicą Owocową wężykiem Przydworcowe utrudnienia. Ulicą Owocową wężykiem Przydworcowe utrudnienia. Ulicą Owocową wężykiem Przydworcowe utrudnienia. Ulicą Owocową wężykiem

Komentarze

Nie narzekajcie dziewczyny
Są drogi alternatywne - jak dla mnie na czas tej budowy mogliby zamknąć droga i dopuścić tylko ruch autobusów.
2019-03-20 18:11:12
Obserwator
Pani Hanno zza biurka rzecznika ZDiTM z ul Klonowica wszystkoo wygląda tak jak Pani mówi. Szczecin to kraina mlekiem i Miodem płynąca. A wypadałoby tak pojeździc, poobserwować zastanowić się i wówczas się wypowiadać! Przecież macie ekologiczne samochody na prąd więc co stoi na przeszkodzie?
2019-03-20 15:32:17
gość
Brawo Wy!
2019-03-20 15:17:18

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie