czwartek, 28 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Uczniowie i seniorzy uczyli się, jak ratować życie

Uczniowie i seniorzy uczyli się, jak ratować życie

Uczniowie i seniorzy uczyli się, jak ratować życie
Data publikacji: 2018-12-22 07:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:28
Wywietleń: 887 368244

Blisko tysiąc osób – uczniów szkół podstawowych i seniorów – wzięło udział w wyjątkowych szkoleniach, organizowanych przez ratowników medycznych Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Jak zachować się w razie wypadku, jakie informacje przekazać dyspozytorowi podczas wzywania karetki, jak wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową – to tylko część zagadnień, jakich w ostatnich miesiącach uczyły się dzieci i seniorzy ze Szczecina. Zajęcia odbyły się w ramach projektu pod nazwą „Szkolenie dzieci z zakresu udzielania pierwszej pomocy (klasy I-IV) oraz szkolenie dla seniorów podczas Regionalnych Obchodów Dnia Seniora”. Zadanie finansowane było z budżetu Urzędu Marszałkowskiego (koszt projektu 7305 zł).

Szkolenia prowadzili ratownicy medyczni Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. W zajęciach udział wzięło blisko tysiąc osób: 500 seniorów oraz 500 uczniów z czterech szkół podstawowych w Szczecinie (SP nr 48 przy ul. Czorsztyńskiej 35, SP nr 68 przy ul. Zakole 1A, SP nr 39 przy ul. Kablowej 14 i Katolicka Szkoła Podstawowa przy ul. Skalistej 24).

Celem zajęć było m.in. nauczenie uczniów i seniorów pierwszej pomocy, pokazanie potencjalnych wypadków, uświadomienie zagrożeń występujących w najbliższym otoczeniu oraz pokazanie, jak reagować w razie ich wystąpienia.

Zarówno seniorzy, jak i uczniowie najpierw słuchali informacji przekazywanych przez ratowników medycznych. Potem każdy uczestnik szkolenia miał możliwość przećwiczenia przyswojonej wiedzy w praktyce. Na przyniesionych przez ratowników fantomach uczył się wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową. Inscenizowane były też scenki, w których uczestnicy szkoleń ćwiczyli, jak prawidłowo wzywać karetkę.

Po zakończeniu zajęć uczestnicy otrzymali ulotki, a placówkom, w których przeprowadzono szkolenia, przekazano informacyjne plakaty, maseczki do udzielania pierwszej pomocy oraz środki opatrunkowe i odkażające.

(k)

Fot. WSPR

Uczniowie i seniorzy uczyli się, jak ratować życie Uczniowie i seniorzy uczyli się, jak ratować życie Uczniowie i seniorzy uczyli się, jak ratować życie

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie