czwartek, 22 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Uczniowie i seniorzy uczyli się, jak ratować życie

Uczniowie i seniorzy uczyli się, jak ratować życie

Uczniowie i seniorzy uczyli się, jak ratować życie
Data publikacji: 2018-12-22 07:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:28
Wywietleń: 736 368244

Blisko tysiąc osób – uczniów szkół podstawowych i seniorów – wzięło udział w wyjątkowych szkoleniach, organizowanych przez ratowników medycznych Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Jak zachować się w razie wypadku, jakie informacje przekazać dyspozytorowi podczas wzywania karetki, jak wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową – to tylko część zagadnień, jakich w ostatnich miesiącach uczyły się dzieci i seniorzy ze Szczecina. Zajęcia odbyły się w ramach projektu pod nazwą „Szkolenie dzieci z zakresu udzielania pierwszej pomocy (klasy I-IV) oraz szkolenie dla seniorów podczas Regionalnych Obchodów Dnia Seniora”. Zadanie finansowane było z budżetu Urzędu Marszałkowskiego (koszt projektu 7305 zł).

Szkolenia prowadzili ratownicy medyczni Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. W zajęciach udział wzięło blisko tysiąc osób: 500 seniorów oraz 500 uczniów z czterech szkół podstawowych w Szczecinie (SP nr 48 przy ul. Czorsztyńskiej 35, SP nr 68 przy ul. Zakole 1A, SP nr 39 przy ul. Kablowej 14 i Katolicka Szkoła Podstawowa przy ul. Skalistej 24).

Celem zajęć było m.in. nauczenie uczniów i seniorów pierwszej pomocy, pokazanie potencjalnych wypadków, uświadomienie zagrożeń występujących w najbliższym otoczeniu oraz pokazanie, jak reagować w razie ich wystąpienia.

Zarówno seniorzy, jak i uczniowie najpierw słuchali informacji przekazywanych przez ratowników medycznych. Potem każdy uczestnik szkolenia miał możliwość przećwiczenia przyswojonej wiedzy w praktyce. Na przyniesionych przez ratowników fantomach uczył się wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową. Inscenizowane były też scenki, w których uczestnicy szkoleń ćwiczyli, jak prawidłowo wzywać karetkę.

Po zakończeniu zajęć uczestnicy otrzymali ulotki, a placówkom, w których przeprowadzono szkolenia, przekazano informacyjne plakaty, maseczki do udzielania pierwszej pomocy oraz środki opatrunkowe i odkażające.

(k)

Fot. WSPR

Uczniowie i seniorzy uczyli się, jak ratować życie Uczniowie i seniorzy uczyli się, jak ratować życie Uczniowie i seniorzy uczyli się, jak ratować życie

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie