niedziela, 31 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ratownicy się zdenerwowali

Ratownicy się zdenerwowali

Ratownicy się zdenerwowali
Data publikacji: 2017-07-11 09:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:44
Wywietleń: 2132 274572

Ratownicza „Solidarność" wyrzuca ministrowi zdrowia opieszałość i wyrachowanie w sprawach dotyczących wyrównywania dysproporcji płacowych w ratownictwie medycznym. Zapowiada udział w pikiecie 19 lipca pod Sejmem, grozi strajkiem ratowników. I podbija żądania dotyczące podwyżek płac dla reprezentowanej przez nią grupy pracowniczej. Domaga się także ustąpienia ministra ze stanowiska.

Ratownicy protestują już od wielu tygodni. Do tej pory nie osiągnęli porozumienia z resortem zdrowia.

Krajowa Sekcja Pogotowia Ratunkowego i Ratownictwa Medycznego NSZZ „Solidarność" w poniedziałek (10 lipca) wystosowała list otwarty do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła. Zwraca w nim uwagę, że 30 czerwca upłynął termin wyznaczony na kontynuowanie rozmów przedstawicieli resortów zdrowia i finansów z reprezentacją środowiska państwowego ratownictwa medycznego. Miały dotyczyć zgłoszonych przez związkowców postulatów - głównie podwyżki płac.

Związkowcy dodają, że ich dotychczasowe propozycje, dotyczące tzw. dodatków 4 razy po 400 złotych, są już nieaktualne. Teraz żądają m.in. wypłacenia dodatku od 1 lipca 2017 r. po 800 złotych miesięcznie na osobę, od 1 września 2017 r. kolejnych 400 zł miesięcznie na osobę i wypłacenia ostatniej transzy dodatku po 400 zł w tym samym czasie co pielęgniarkom. A także ustąpienia ze stanowiska ministra zdrowia, „w związku z faktem, że większość problemów ochrony zdrowia po prostu Pana przerasta" - napisali związkowcy.

- Jednocześnie zawiadamiamy, że nieuwzględnienie postulatów spowoduje przerodzenie się naszego protestu w akcję strajkową - dodają.

„Solidarność" zapowiada też czynny udział w pikiecie przedstawicieli zawodów medycznych pod Sejmem 19 lipca 2017 r.

- Proszę przyjąć do wiadomości, że jednym z pańskich osiągnięć jest fakt, że NSZZ „Solidarność" właśnie wychodzi na ulicę - czytamy także w liście.

(sag)

Na zdjęciu: Ratownicy protestują już od wielu tygodni.

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

Ratownik w stanie spoczynku...
To wstyd dla tego państwa żeby ludzie ratujący życie i narażający przy tym własne zarabiali takie pieniądze, dodatkowo zmuszeni są do zakładania własnej działalności. Ja zrezygnowałem bo bo stwierdziłem że nie po to studiowałem żeby zarabiać 1800zł (2005r).Z waszymi kwalifikacjami radzę szukać lepszej pracy, wiele służb mundurowych szuka ludzi takich jak wy.
2017-07-12 05:57:14
szakal
pisowski rząd ma głęboko w czterech literach ratowników - i Solidarność nie pomoże , wystarczy popatrzeć co robi szef Solidarności Duda .Chodzi sobie na miesięcznice żeby przypudrować Kaczyńskiemu .Obecna Solidarność to powrót do PZPR związków zawodowych.
2017-07-11 18:17:13
123455
Cieszcie sie ze w ogole cos daja, za kilka lat jak padnie budzet panstwa z powodu rozdawnictwa plus jakis kryzys na swiecie czy wojna to sie skoncza podwyzki i beda tylko zabierac i ciac a wiek emerytalny z automatu do 67-70 dla wszystkich,nic nie trwa wiecznie.
2017-07-11 10:04:06
film
Film Botoks niezbyt dobrze wpływa na wizerunek ratowników.
2017-07-11 10:01:07

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie