sobota, 06 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Turkus dla seniorów

Turkus dla seniorów

Turkus dla seniorów
Data publikacji: 2018-05-21 20:42
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:11
Wywietleń: 4545 328789

Milion złotych kosztowało wyremontowanie, wyposażenie i uruchomienie Dziennego Domu Pomocy Społecznej i Klubu Seniora „Turkus” przy ul. Młodzieży Polskiej w Szczecinie. W poniedziałek 21 maja miejsce uroczyście otwarto.

Lokal ma 200 metrów kw powierzchni. Został przygotowany i wyposażony przez gminę we współpracy z Towarzystwem Budownictwa Społecznego i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie. Organizacją, która poprowadzi placówkę, jest wyłonione w konkursie Stowarzyszenie Prawy Brzeg Kultury. Seniorzy będą tu korzystać z Dziennego DPS (30 osób), a po południu z Klubu Seniora. Do pierwszego trwa jeszcze nabór, do drugiego zorganizowano już grupę chętnych uczestników.

– Była ogromna potrzeba stworzenia takiej placówki na prawobrzeżu – mówi Anita Karyń ze Stowarzyszenia Prawy Brzeg Kultury. – Do Klubu Seniora mamy już listę rezerwową, do Dziennego DPS jest kilka wolnych miejsc, rekrutacją zajmuje się MOPR. Wszelkie informacje można uzyskać również u nas. Służymy też pomocą w dostarczeniu dokumentów, jeśli ktoś będzie miał z tym problem.

Klub seniora ruszył już w poniedziałek, DDPS zacznie funkcjonować od 1 czerwca.

– Bardzo mi się tu podoba, będę próbowała dostać się do dziennego domu – mówi 76- letnia pani Elżbieta, która przyszła w poniedziałek obejrzeć placówkę. – Kocham szydełko i druty, to jest moje zajęcie. Gdyby się tu znalazła przestrzeń na takie robótki i jeszcze decoupage, byłabym bardzo szczęśliwa. Do komputera się nie przekonam, wolę krzyżówki i rękodzieło.

– Zapisałyśmy się już do klubu seniora – mówią panie Wanda i Maria. – Może będą jakieś spotkania, wycieczki, ćwiczenia, fachowe porady. Dobrze, że ktoś o tym miejscu pomyślał.

W Szczecinie jest osiem takich placówek, przygotowanych przez miasto. Prezydent Piotr Krzystek podczas poniedziałkowej uroczystości zapowiedział, że będą kolejne.©℗

(gan)

Fot. Anna GNIAZDOWSKA

Na zdjęciu: W poniedziałek 21 maja uroczyście otwarto Dzienny DPS i Klub Seniora „Turkus” przy ul. Młodzieży Polskiej w Szczecinie.

 

Turkus dla seniorów Turkus dla seniorów Turkus dla seniorów Turkus dla seniorów

Komentarze

L
Land musi być.
2018-05-22 07:16:50
Brawo Seniorzy... i to Wam sie nalezy ! ! !
Wlasnie Ludziom Starszym, nalezy sie jakas Wdziecznosc i Podziekowanie za Cierpienia, Meke i Walke az przez 70 lat... (1945-2015) z i przeciwko: tak Komunizmowi jak i PO-stkomunizmowi wraz z reszta Lewactwa ! Gdyz to wlasnie Dzieki Starszemu Pokoleniu... mamy juz dzisiaj ponownie "jako-tako" ale jeszcze nie do konca - WOLNA R.P. !!!
2018-05-21 22:00:36

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie