poniedziałek, 18 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Turkus dla seniorów

Turkus dla seniorów

Turkus dla seniorów
Data publikacji: 2018-05-21 20:42
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:11
Wywietleń: 4254 328789

Milion złotych kosztowało wyremontowanie, wyposażenie i uruchomienie Dziennego Domu Pomocy Społecznej i Klubu Seniora „Turkus” przy ul. Młodzieży Polskiej w Szczecinie. W poniedziałek 21 maja miejsce uroczyście otwarto.

Lokal ma 200 metrów kw powierzchni. Został przygotowany i wyposażony przez gminę we współpracy z Towarzystwem Budownictwa Społecznego i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie. Organizacją, która poprowadzi placówkę, jest wyłonione w konkursie Stowarzyszenie Prawy Brzeg Kultury. Seniorzy będą tu korzystać z Dziennego DPS (30 osób), a po południu z Klubu Seniora. Do pierwszego trwa jeszcze nabór, do drugiego zorganizowano już grupę chętnych uczestników.

– Była ogromna potrzeba stworzenia takiej placówki na prawobrzeżu – mówi Anita Karyń ze Stowarzyszenia Prawy Brzeg Kultury. – Do Klubu Seniora mamy już listę rezerwową, do Dziennego DPS jest kilka wolnych miejsc, rekrutacją zajmuje się MOPR. Wszelkie informacje można uzyskać również u nas. Służymy też pomocą w dostarczeniu dokumentów, jeśli ktoś będzie miał z tym problem.

Klub seniora ruszył już w poniedziałek, DDPS zacznie funkcjonować od 1 czerwca.

– Bardzo mi się tu podoba, będę próbowała dostać się do dziennego domu – mówi 76- letnia pani Elżbieta, która przyszła w poniedziałek obejrzeć placówkę. – Kocham szydełko i druty, to jest moje zajęcie. Gdyby się tu znalazła przestrzeń na takie robótki i jeszcze decoupage, byłabym bardzo szczęśliwa. Do komputera się nie przekonam, wolę krzyżówki i rękodzieło.

– Zapisałyśmy się już do klubu seniora – mówią panie Wanda i Maria. – Może będą jakieś spotkania, wycieczki, ćwiczenia, fachowe porady. Dobrze, że ktoś o tym miejscu pomyślał.

W Szczecinie jest osiem takich placówek, przygotowanych przez miasto. Prezydent Piotr Krzystek podczas poniedziałkowej uroczystości zapowiedział, że będą kolejne.©℗

(gan)

Fot. Anna GNIAZDOWSKA

Na zdjęciu: W poniedziałek 21 maja uroczyście otwarto Dzienny DPS i Klub Seniora „Turkus” przy ul. Młodzieży Polskiej w Szczecinie.

 

Turkus dla seniorów Turkus dla seniorów Turkus dla seniorów Turkus dla seniorów

Komentarze

L
Land musi być.
2018-05-22 07:16:50
Brawo Seniorzy... i to Wam sie nalezy ! ! !
Wlasnie Ludziom Starszym, nalezy sie jakas Wdziecznosc i Podziekowanie za Cierpienia, Meke i Walke az przez 70 lat... (1945-2015) z i przeciwko: tak Komunizmowi jak i PO-stkomunizmowi wraz z reszta Lewactwa ! Gdyz to wlasnie Dzieki Starszemu Pokoleniu... mamy juz dzisiaj ponownie "jako-tako" ale jeszcze nie do konca - WOLNA R.P. !!!
2018-05-21 22:00:36

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie