piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Po angielsku przed audytorium

Po angielsku przed audytorium

Po angielsku przed audytorium
Data publikacji: 2017-03-22 00:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:18
Wywietleń: 1994 225740

Przed oficjalnym rozpoczęciem spotkania wszyscy rozmawiają po angielsku. To norma w tym klubie, który – jak informuje Anna Wawrzyniak, jego członkini – istnieje już kilkanaście lat i przewinęła się przezeń całkiem spora rzesza miłośników tego języka.

– Jesteśmy międzynarodową organizacją, utworzoną w 1926 roku Stanach Zjednoczonych przez panią Ernestine White, pod nazwą International Training in Communication. Obecna nazwa to Powertalk International – przypomina p. Anna Waliszewska, założycielka jedynego takiego klubu w Polsce i jego sekretarka.

– Dzisiaj mamy tzw. speech contest. Kolejne osoby przedstawią prezentacje, które będą oceniane przez sędziów spoza klubu. Zostanie wyłoniony zwycięzca – tłumaczy A. Waliszewska i pokazuje tematy, które każdy z uczestników otrzymał do opracowania i miał na to dwa tygodnie. Po prezentacjach zostanie wyłoniony zwycięzca.

Tematy są różne. Do podróży będzie w języku angielskim zachęcać osoba, która lubi odwiedzać różne zakątki świata. Ktoś inny wypowie się na temat snookera. Kolejna osoba w swoim wystąpieniu będzie przekonywać do sera, itd. Tematy były losowane.

Bo sensem klubu jest ciągłe ćwiczenie i nabieranie pewności w swobodnym publicznym wypowiadaniu się. – Doskonalimy komunikację w języku angielskim. To także sposób na kształtowanie samodyscypliny. Przy okazji wymieniamy się doświadczeniami, lepiej się poznajemy, a więc i integrujemy – mówi A. Wawrzyniak. Dodaje też, że dla niej powodem przynależności jest to, aby nie zatracić znajomości tego języka, bo w życiu to dodatkowy atut.

Anna Waliszewska wspomina, że jej przygoda z angielskim rozpoczęła się, gdy za mężem – Polakiem – wyjechała do Republiki Południowej Afryki. – Tamtejsze panie od razu wciągnęły mnie do takiego klubu. Nauczyłam się prowadzenia spotkań i jak przyjechałam do kraju, to stwierdziłam, czemu nie mam tego propagować. Uwielbiam taką działalność. To jest moja pasja – mówi pani Anna.

Wspiera ją p. Margaret Wilczyński, sędzia speech contestu: – Aby nauczyć się angielskiego, trzeba przebywać w gronie takim jak my. Taki klub jest najlepszym miejscem, gdzie można nauczyć się mówić i kontaktować z ludźmi, pozbywając się przy tym związanych z tym lęków. Bardzo pomaga wystąpienie przed audytorium.

Klubowicze z Powertalk International spotykają się raz na dwa tygodnie o godz. 18 w salce wynajmowanej w budynku przy ul. Ogińskiego 15, którego gospodarzem jest ZHP. Ogińskiego to uliczka przylegająca do Jasnych Błoni. Mają też profil na Facebooku.

(kl)

Po angielsku przed audytorium

Komentarze

druga środa miesiąca
Jest na powertalkeurope.eu , druga środa miesiąca, godz. 18:00
2017-03-24 12:52:29
zainteresowana
Bardzo proszę o informację w jaki dzień tygodnia odbywają się spotkania. I jeśli to możliwe, proszę o namiary telefoniczne lub mailowe. Na facebookowym profilu nie ma żadnych informacji...
2017-03-22 10:34:17
ang
Bardzo fajnie, ale ciekawe do jakich to poważnych negocjacji po angielsku przygotowują się te osoby ze zdjęcia? ;)
2017-03-22 07:11:36

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy