piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Strażnicy szkolą seniorów

Strażnicy szkolą seniorów

Strażnicy szkolą seniorów
Data publikacji: 2018-04-11 16:51
Ostatnia aktualizacja: 2018-04-12 16:04
Wywietleń: 687 322377

Szczecińscy seniorzy spotkali się z miejskimi strażnikami, by zgłębić tajniki udzielania pierwszej pomocy. Poznali zasady podstawowego postępowania w sytuacjach zagrażających ich życiu lub zdrowiu.

- Jeden z naszych kolegów do niedawna był ratownikiem medycznym, strażniczka z kolei posiada uprawnienia instruktorskie z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy - mówi st. insp. Joanna Wojtach, rzecznik SM w Szczecinie. - Podczas spotkania omówione zostały zasady udzielania pierwszej pomocy w przypadkach takich, jak cukrzyca, udar, zawał serca zasłabnięcie, omdlenie, oparzenia, zranienia, złamania kończyn, ataki padaczkowe. Są to najczęściej występujące przypadki chorób, zagrożeń życia i zdrowia, na jakie narażone są osoby starsze.

W siedzibie straży miejskiej seniorzy dodatkowo zostali zapoznani z możliwościami zastosowania defibrylatora AED (5 takich urządzeń jest do dyspozycji strażników zarówno na Komendzie, jak i w oddziałach terenowych). Potem przyszedł czas na zajęcia praktyczne. Goście ze Związku Emerytów i Rencistów chętnie wykonywali ćwiczenia na fantomie, ucząc się zasad przeprowadzania resuscytacji, opatrywania ran, unieruchamiania kończyn, czy udzielania pomocy w przypadku ataków cukrzycowych i epileptycznych. Jak zapewnia Joanna Wojtach, już są chętni seniorzy na kolejne szkolenia. ©℗

ToT

Na zdjęciu: Podczas spotkania omówione zostały zasady udzielania pierwszej pomocy

Fot. Straż Miejska

 

Strażnicy szkolą seniorów

Komentarze

SOS -112
Miejmy nadzieje ze i starsza mlodziez w Szkolach... tez jest na tego typu sytuacje przygotowywana !!
2018-04-11 19:25:09

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”