Wtorek 25 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Strażnicy szkolą seniorów

Data publikacji: 2018-04-11 16:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:08
Strażnicy szkolą seniorów
 

Szczecińscy seniorzy spotkali się z miejskimi strażnikami, by zgłębić tajniki udzielania pierwszej pomocy. Poznali zasady podstawowego postępowania w sytuacjach zagrażających ich życiu lub zdrowiu.

- Jeden z naszych kolegów do niedawna był ratownikiem medycznym, strażniczka z kolei posiada uprawnienia instruktorskie z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy - mówi st. insp. Joanna Wojtach, rzecznik SM w Szczecinie. - Podczas spotkania omówione zostały zasady udzielania pierwszej pomocy w przypadkach takich, jak cukrzyca, udar, zawał serca zasłabnięcie, omdlenie, oparzenia, zranienia, złamania kończyn, ataki padaczkowe. Są to najczęściej występujące przypadki chorób, zagrożeń życia i zdrowia, na jakie narażone są osoby starsze.

W siedzibie straży miejskiej seniorzy dodatkowo zostali zapoznani z możliwościami zastosowania defibrylatora AED (5 takich urządzeń jest do dyspozycji strażników zarówno na Komendzie, jak i w oddziałach terenowych). Potem przyszedł czas na zajęcia praktyczne. Goście ze Związku Emerytów i Rencistów chętnie wykonywali ćwiczenia na fantomie, ucząc się zasad przeprowadzania resuscytacji, opatrywania ran, unieruchamiania kończyn, czy udzielania pomocy w przypadku ataków cukrzycowych i epileptycznych. Jak zapewnia Joanna Wojtach, już są chętni seniorzy na kolejne szkolenia. ©℗

ToT

Na zdjęciu: Podczas spotkania omówione zostały zasady udzielania pierwszej pomocy

Fot. Straż Miejska

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

SOS -112
2018-04-11 19:25:09
Miejmy nadzieje ze i starsza mlodziez w Szkolach... tez jest na tego typu sytuacje przygotowywana !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA