piątek, 15 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Trzeba się badać!

Trzeba się badać! [GALERIA]

Trzeba się badać!
Data publikacji: 2019-10-19 15:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-19 16:14
Wywietleń: 936 423213

Najpierw były wspólne ćwiczenia gimnastyczne, jako krótka rozgrzewka, a potem przemarsz: spod Urzędu Miasta, na pl. „Solidarności". „Różowa Wstążka" (symbol walki z nowotworem piersi) przemaszerowała przez Szczecin już po raz jedenasty.

- Dlaczego tu przyszłam? - zastanawia się pani Emilia. - Zajmuję się ubezpieczeniami. Zauważyłam, że już z mojego rocznika bardzo dużo kobiet choruje. Pomyślałam, że trzeba je wesprzeć. I uświadamiać, również zdrowe i dużo młodsze ode mnie koleżanki, że trzeba się badać.

Akcję wsparł również europoseł Bartosz Arłukowicz (lekarz pediatra).

- Specjalnie przyjechałem na dzisiejszy marsz. By choć przez chwilę z nimi pobyć. - przyznał. 

To znaczy z około trzystoma szczecinianami (przeważnie kobietami) ubranymi na różowo lub przystrojonymi w różowe akcenty - balony, kokardy, broszki, okulary... Przynieśli też ze sobą transparenty z hasłami o treści edukacyjnej, np. „Badać piersi żaden trud. To zajmuje kilka minut". Przeszli w sobotę ulicami miasta, by przypomnieć paniom - młodym i starszym - o konieczności badania i samobadania.

- Powszechnie myślimy, że rak piersi atakuje kobiety po pięćdziesiątce. To niestety nieprawda - podkreśla Joanna Sawicka-Budziak, organizatorka szczecińskiego marszu. - Chorują już panie po 30. Dlatego zwracamy się również do młodych: nie zapominajcie o samobadaniu, w dziesiątym dniu cyklu.

Podobne marsze Różowej Wstążki co roku odbywają się w wielu miastach w Polsce i na świecie - zawsze w październiku, bo właśnie ten miesiąc ochrzczono miesiącem raka piersi i akcji związanych z tą chorobą. Ich celem jest zapoznanie ludzi z problematyką związaną z nowotworem piersi.

Szczeciński marsz zakończył się na pl. „Solidarności", gdzie rozstrzygnięto konkurs na najciekawszy strój, oczywiście różowy.

(lw)

Fot. Grzegorz Siwa, Sylwester Suliga

WIĘCEJ ZDJĘĆ W NASZEJ GALERII!

Trzeba się badać! Trzeba się badać! Trzeba się badać! Trzeba się badać! Trzeba się badać! Trzeba się badać! Trzeba się badać! Trzeba się badać! Trzeba się badać! Trzeba się badać! Trzeba się badać! Trzeba się badać! Trzeba się badać! Trzeba się badać! Trzeba się badać! Trzeba się badać! Trzeba się badać! Trzeba się badać! Trzeba się badać! Trzeba się badać! Trzeba się badać! Trzeba się badać! Trzeba się badać! Trzeba się badać!

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie