środa, 23 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Tęczowy korowód na ulicach Szczecina. Przeszedł II Marsz Równości

Tęczowy korowód na ulicach Szczecina. Przeszedł II Marsz Równości [GALERIA, FILM]

Tęczowy korowód na ulicach Szczecina. Przeszedł II Marsz Równości
Data publikacji: 2019-09-14 17:12
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-17 14:48
Wywietleń: 3380 414978

Punktualnie o godzinie 14 uczestnicy II Szczecińskiego Marszu Równości wyruszyli z pl. Żołnierza Polskiego i przeszli ulicami Szczecina w tęczowym korowodzie. Wcześniej na łące Kany można było przygotować własne transparenty oraz kupić gadżety związane z ruchem LGBT.

Należę do pokolenia rodziców osób LGBT i właśnie dlatego tutaj jestem - mówi "Kurierowi" jedna z uczestniczek marszu. - Moja córka od młodości wiedziała, że pała miłością do dziewczyn, a my z mężem chcieliśmy, aby była szczęśliwa. Po upadku komuny nie myślałam, że będę musiała jeszcze kiedyś bronić wartości demokratycznych takich jak m.in. tolerancja.

Na zaproszenie organizatorów udział w marszu wzięli m.in. europosłanka Wiosny dr Sylwia Spurek, prof. Inga Iwasiów oraz Aleksander Gapiński, którzy na kończącym marsz pikniku przy pl. Adama Mickiewicza wygłosili kilka słów do zebranych. Wśród uczestników spotkać można było również szczecińskich samorządowców i parlamentarzystów, marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza, posła Piotra Misiłę czy senatora Grzegorza Napieralskiego.

- Uważam, że wszyscy ludzie są równi i mam poczucie, że obecnie w Polsce tak nie jest, więc należy wspierać takie marsze - mówił marszałek Olgierd Geblewicz. - Jestem ojcem trzech córek i chciałbym wychować je właśnie tak, aby były otwarte i tolerancyjne.

Film: Marcin Kubera

Marsz przebiegał w spokojnej atmosferze i poza kilkoma pojedynczymi osobami pokazującymi obraźliwe gesty nie doszło do żadnych incydentów ani prób zatrzymania pochodu. Na trasie, która przebiegała m.in. przez pl. Grunwaldzki, al. Jana Pawła II i pl. Rodła można było zobaczyć wiele osób machających z balkonów i uśmiechających się do uczestników.

Na zakończenie marszu prezes stowarzyszenia Lambda Szczecin, organizującego marsz, skierowała do uczestników kilka słów. Na początku podziękowała wszystkim za przybycie i za wsparcie podczas przygotowań. Przestrzegła także, że rządząca koalicja PiS i Kościoła robi wszystko, aby środowisko LGBT obrzydzić i żeby czuli się jak najmniej bezpieczni. Na zakończenie podkreśliła, że będą maszerować tak długo, aż dla wszystkich wystarczy miejsca pod wielkim dachem polskiego nieba.

AK

Na zdjęciu: W asyście policji, w rytmach radosnej muzyki, w przyjaznej atmosferze i co najważniejsze - bez żadnych zakłóceń, ulicami Szczecina przeszedł II Szczeciński Marsz Równości. W liczącym kilkaset metrów korowodzie jechały samochody z muzyką i szli uczestnicy w każdym wieku. Byli pod tęczowymi sztandarami, flagami Polski, Ukrainy i kilku innych państw. Marsz zakończył się na pl. Mickiewicza. ToT

Fot. Dariusz Gorajski

WIĘCEJ ZDJĘĆ W DODATKOWEJ GALERII!

Czy popierasz Marsz Równości?

Tęczowy korowód na ulicach Szczecina. Przeszedł II Marsz Równości Tęczowy korowód na ulicach Szczecina. Przeszedł II Marsz Równości Tęczowy korowód na ulicach Szczecina. Przeszedł II Marsz Równości Tęczowy korowód na ulicach Szczecina. Przeszedł II Marsz Równości Tęczowy korowód na ulicach Szczecina. Przeszedł II Marsz Równości Tęczowy korowód na ulicach Szczecina. Przeszedł II Marsz Równości Tęczowy korowód na ulicach Szczecina. Przeszedł II Marsz Równości Tęczowy korowód na ulicach Szczecina. Przeszedł II Marsz Równości Tęczowy korowód na ulicach Szczecina. Przeszedł II Marsz Równości Tęczowy korowód na ulicach Szczecina. Przeszedł II Marsz Równości Tęczowy korowód na ulicach Szczecina. Przeszedł II Marsz Równości Tęczowy korowód na ulicach Szczecina. Przeszedł II Marsz Równości Tęczowy korowód na ulicach Szczecina. Przeszedł II Marsz Równości Tęczowy korowód na ulicach Szczecina. Przeszedł II Marsz Równości Tęczowy korowód na ulicach Szczecina. Przeszedł II Marsz Równości Tęczowy korowód na ulicach Szczecina. Przeszedł II Marsz Równości Tęczowy korowód na ulicach Szczecina. Przeszedł II Marsz Równości Tęczowy korowód na ulicach Szczecina. Przeszedł II Marsz Równości Tęczowy korowód na ulicach Szczecina. Przeszedł II Marsz Równości Tęczowy korowód na ulicach Szczecina. Przeszedł II Marsz Równości Tęczowy korowód na ulicach Szczecina. Przeszedł II Marsz Równości Tęczowy korowód na ulicach Szczecina. Przeszedł II Marsz Równości

Komentarze

czytam
Najlepiej byłoby ,żeby plac , upamietniący m.in. ofiary grudnia 1970 był całkowicie wolny od sezonowych imprez politycznych > Z szacunku dla historii miasta i jego mieszkańców . A jest to zdaje sie teren dla desek , marszy nierowności i innych dwuznacznych / wieloznacznych / tzw. happeningow !
2019-09-16 14:43:23
Zenabo
Żałosny pochód !!!zwolennicy ideologii Lenina zinowiewa trockiego👎
2019-09-16 08:35:52
@dajdychę
Tylko spoleczny śmieć mógł tak napisać o ludziach i kraju ! Zero !
2019-09-15 19:19:00
@dajdyche
a miała być miłość
2019-09-15 14:29:00
Dajdyche
Pisiorskie tępe dzidy czeka was wojna domowa w tym pojebanym kraju
2019-09-15 14:03:18
Konsument - nie kupuję Kuriera LGBT
Drugi Kurierze. Dwukrotnie większe katolickie wydarzenie na ulicach Szczecina w sobotni wieczór i ani słowa, ani jednego zdjęcia. Tysiące mieszkańców naszego miasta. Tylko Parada Równości (w dużej przyjezdni, m.in. niemieckojęzyczni) i ewentualnie garstka Młodzieży Wszechpolskiej. Kupowanie gazet pomijającej ważne informacje mija się z sensem. Czuję się wyraz z rodziną zlekceważony. W ten sposób nasze drogi po kilku dziesięcioleciach (za które dziękuję) rozchodzą się.
2019-09-15 12:51:55
Wont zboki
Świnie!!!!!!!
2019-09-15 12:47:43
......
Jebać tą hołotę,jebani odmieńcy.Jak patrzyłem wczoraj na to coś to jakiś dramat.Same młode szczyle z wypranymi móżdżkami.Nie chcemy was.
2019-09-15 12:35:52
Waldi
A niech sobie chodza w końcu mamy demokracje jak krzyczy PIS.Ale ich demokracja dotyczy tylko pochodów kościelnych,ludzi o moralności Kalego.
2019-09-15 12:32:38
jeż
Polska - kraj katolicki w 95 %, a w mediach ani słowa o akcji świeckich katolików "Polska pod krzyżem". Nawet w Kurier24 na pierwszym planie podaje informację o LGBT. Czy faktycznie dla nas katolików jest to najważniejsze wydarzenie dnia ? Niech oni sobie chodzą kiedy chcą i gdzie chcą, ale i tak wszystkim wiadomo, że czyny homoseksualne są obrzydliwością w oczach Boga. Nic tego nie zmieni, żadne medialne propagowanie ich zachowań.
2019-09-15 12:00:58
Barbara
Nie sądziłam że tylu pracuje w marszałkowskim i miejskim i cały aktyw razem czy innych a tak niewielu nieheteronormatywnych
2019-09-15 11:48:55
Wedrowni gwałciele
estetyki znów w akcji, jesteście zwyczajnie nieestetyczni a z faktu bycia hałaśliwą mniejszością bez większego znaczenia wyprowadzacie daleko idące postulaty de-estetyzacji życia innych ludzi...
2019-09-15 11:43:52
@Miłość Wolność Tolerancja
Przecież widać, że to prowokacja. Na szczęście prowokatorzy wszelkiej maści nie grzeszą zbytnią inteligencją.
2019-09-15 11:16:57
Ja
Sądziłem że kurier Szczeciński jest obiektywny. Ale wychodzi na to że ta redakcja też chce być poprawna politycznie. Ani słowa o drodze krzyżowej którą zorganizowali sami szczecinianie.Nie było zaciagow frekwencji z całej Polski. Wstyd.
2019-09-15 10:38:53
:(
Wyrazy współczucia dla policjantów, którzy musieli na to patrzeć z bliska.
2019-09-15 10:10:14
Do redakcji Kuriera
Jeżeli myślicie, że tęczowi zwiększą wam sprzedaż, to się głęboko mylicie. Soros też wam groszem nie sypnie, bo i tak za darmo robicie to, za co innym płaci. Możecie być pewni, że normalne, tradycyjne rodziny, które jeszcze kupują i czytają gazety, dadzą sobie spokój z dziennikiem, który tak mocno promuje dewiacje. I pomyśleć, że kiedyś Kurier miał takie fajne hasło reklamowe: "Dla całej rodziny".
2019-09-15 09:39:43
cap kościelny
Okazało się, że Tęczowi mogli spokojnie przejść ulicami Szczecina, mimo katolickich pohukiwań i księżowskich nawoływań do różnych "dróg krzyżowych"... A może pedalstwo w komżach przyłączy się do następnego pochodu tęczowych???? Wstydzicie się ujawnić swoje odchyły??? Cichcem gwałcić nieletnie dzieci- macie odwagę!!! Pyskować umiecie.Ciemnotę parafialną prowadzić przeciw bliżnim(z krzyżem w ręku) też umiecie... A ujawnić swoją odmienność sexualną- boicie się!!!
2019-09-15 09:23:04
Michaś
Czytając komentarze no widać jedno. Ci co krzyczą o tolerancji wcale tolerancyjni nie są. No chyba że chodzi tylko i wyłącznie o poglądy które same wyznają.
2019-09-15 09:21:09
Tęczowe cosie
Dlaczego tęczowe towarzystwo jest tak nietolerancyjne? Dlaczego walcząc o tolerancję wyszydzają, wyśmiewają wierzących i innych ?
2019-09-15 08:44:30
Daro
Zryte łby zostały przywiezione z okolicznych wsi i miasteczek aby frekwencja się zgadzała banda oszołomów
2019-09-15 07:44:17
@Miłość Wolność Tolerancja
popatrz w lustro. co zobaczysz ? prostaka i wsioka w tęczowej sukience
2019-09-15 05:50:53
mariusz
Oddajcie dzieciom tecze pedały
2019-09-15 03:30:23
Ja Brawo Szczecin, Brawo Kurier:
Co tam, zapiekło? Brunatne chlopaczki wywołane odezwały się, dobrze: zrozumcie chłopcy i dziewczęta, że człowiek z gruntu jest dobry, kieruje się dobrem swoim, bliższych i dalszych, innych: dzięki temu jakoś te 7 miliardów funkcjonuje obok siebie, potrafi zrozumieć i objąć odmienność drugiego. Pomijam tu patologiczne przypadki typków szerzących nienawiść: seryjnych mordercow, gwałcicieli, pedofilów: i wszystkich próbujących wykluczać, eksterminować ze względu na rasę, poglądy etc: zaliczacie się do tej grupy: szerzycie zło i co najlepsze: udajecie, że myślicie-wiecie odwrotnie. Wy wiecie, że robicie źle, przestańcie udawać, to widać:) Nie ma już gilotyn, stosów, czarownic etc. Pora się wybudzić! A jak nie, to razem z isis i resztą religijnej ekstremy zapraszamy do wyjścia! Dobranoc.
2019-09-15 01:32:51
cytat:
"I co wieśniaki z drogi krzyżowej! Nigdy nam nie dorównacie. Nas było kilkadziesiąt tysięcy. O was nawet nikt nie chce pisać. Musicie po nocy jak szczury się chować." - wcześniejsza opinia jakiegoś dziwadła - SAMA MIŁOŚĆ, TYLKO MIŁOŚĆ I TOLERANCJA - TYLKO DLA SAMYCH SIEBIE, DLA KRYTYKÓW WASZEJ PATOLOGII JUŻ NIE!!!
2019-09-15 00:43:42
No to... i Panie Geblewicz
PO-wodzenia z Corkami... i w LGBT !!!
2019-09-14 23:26:03
@miełość , wolność , tolerancja
Twój język w komentarzu jest zaprzeczeniem tych wartości . Jest to wypowiedż chamska głupia i kłamliwa . Niby w czym mają te "wieśniaki " dorównać wam - mieszczuchom ? Porównuj sie ze swoimi nietolerancyjna istoto ! A kilkadziesiąt tysięcy , to brało dzisiaj udział w innym wydarzeniu .
2019-09-14 23:07:04
@ Wybiórcze te informacje
A to pomnik tego co pedofili w sutannach chronił ??Abp.Petz itd. No ciekawy obiekt kultu!!
2019-09-14 22:41:28
Miłość Wolność Tolerancja
I co wieśniaki z drogi krzyżowej! Nigdy nam nie dorównacie. Nas było kilkadziesiąt tysięcy. O was nawet nikt nie chce pisać. Musicie po nocy jak szczury się chować.
2019-09-14 22:26:36
UA
Co to za dziwolongi ? Cyrk przyjechał ?
2019-09-14 22:23:04
Karmelowa
Śmiech na sali z tymi waszymi hejtami, bo kto wie co wybiorą wasze dzieci bądź wnuki, jak będą chcieć żyć no ale mając was w rodzinach to już wiem że będą mieć życie ciężkie i kto wie czy nie zakończą je zbyt wcześnie . I jesli ksieza robia procesje a wsrod nich sa pedofile i nikt nic nie powie to jest dopiero chore bo robią krzywdę innym A homoseksualista nikogo nie krzywdzi tylko chce żyć i kochać.
2019-09-14 22:18:58
Wybiórcze te informacje
Ponad pięć tysięcy osób przeszło dziś w Drodze Krzyżowej ze szczecińskiej katedry pod pomnik św. Jana Pawła II. Kurier nie zauważył, bo wszystkie siły rzucił na obwoźny cyrk.
2019-09-14 22:18:06
do " "brawo Szczecin, Brawo Kurier"
Nie będziemy się z wami zmagali, bo całe zawody będą w waszym śliskim łajnie.
2019-09-14 22:16:59
ktoś
Leczyć ten ułamek społeczeństwa!
2019-09-14 22:03:35
Do Egon itp
Po 20 był paraliż miasta, bo chociaż to nie okres wielkopostny, ani piątek, kilkaset osób pod osłoną zmroku (wstydzą się?) urządziło sobie Drogę Krzyżową. Ten przemarsz też ochraniało wielu policjantów. I kto za to płaci? Czego bali się klękający na skrzyżowaniach, że potrzebowali ochrony...?
2019-09-14 21:58:42
Obywatel maker
Zawsze jak jest zgromadzenie gdzie jest dużo chłopaków i dziewczyn to po jakimś czasie pojawiają się na świecie nowi obywatele. A z tego spędu nie będzie niczego, jak mawiał klasyk. Te kolory i uśmiechy nie zmienią tego, że to są strasznie smutni i żałośni ludzie. Odrzuca też ich wulgarny wygląd.
2019-09-14 21:53:15
Fuj!
Jakie to nieestetyczne.
2019-09-14 21:42:16
Ciemne ciemięgi. Proste prostaczki. Ślepe, bezrefleksyjne umysłowe pustaki (radosne najnowszą elektroniką)
Idą jak owce do jatki WIELKICH ZŁYCH.
2019-09-14 21:41:46
Pri pri
Super. Nie damy się smutasom.
2019-09-14 21:35:52
szczecinianie
SZCZECINIANIE PRZEPRASZAJĄ ZA TEN CYRK
2019-09-14 21:17:41
@Brawo Szczecin, Brawo Kurier
Taki to "margines", że 1000 policjantów musiało was ochraniać. Do zobaczenia na otwartym terenie.
2019-09-14 21:12:42
Taka prawda !
Pierwszy krok do normalności i tolerowania się nawzajem , wiem że tego Katole nie znoszą , bo to nikt inny jak Klechy wspierali Hitlera i III Rzeszę!! P.S. proponuję wyznawcom PIS jutro hojniej rzucić na tacę klecha na pewno przytuli :)))
2019-09-14 21:11:14
Brawo Szczecin, Brawo Kurier
Dobrze opisane, dobrze zorganizowane! Pajace z radykalnego marginesu w brunatnych barwach niech sie zloszczą po pas w swym hejterskim bajorku. Aż zaczną myśleć i odpuszczą średniowiecze))
2019-09-14 20:04:48
@taka jest prawda
Też tak myślę. Żal jedynie, że policja zamiast walczyć z zagrożeniem to je ochrania. Hańba!
2019-09-14 19:51:44
:)
Ehhh, normalni ludzie. Dziękuję za taka normalność.
2019-09-14 19:42:34
Po co te prowokscje.
Niech sobie zyja, jak chca, tylko po co wychodzic z tym na ulice.
2019-09-14 19:23:02
Polka
To był wspaniały masz równych ludzi. Mam poczucie, że uczestniczyłam w czymś szlachetnym, mądrym i pięknym. Dziękuję za wspaniałą atmosferę wolnego nieba. Miłość zwycięży. To najważniejsze.
2019-09-14 19:09:53
EEE TAM !
Nie takie marsze za komuny robiliście pod osłoną milicji , ormo i zomo ! To juz wam się nie wróci!Żegnajcie !
2019-09-14 18:41:26
Egon
Czy miasto Szczecin zaplaci za koszty obstawy tych dziwolagow? Ochranialo tych zboczencow setki policjantow.
2019-09-14 18:40:25
Tęczowy Kurier
Aż cztery osoby z redakcji promują dziś marsz dewiantów. Serio, takie to ważne?
2019-09-14 18:39:00
taka jest prawda
Te marsze organizowane w polskich miastach to próby prowokacji! Oni testują rząd i policję, czekając na jakieś incydenty tak jak w Białymstoku, które potem mogliby nagłośnić na zachodzie i przedstawić Polskę w złym świetle. To jest antypolskie działanie organizowane przez V kolumnę w Polsce!!!
2019-09-14 18:30:27
POszust
w tym czasie złodzieje mieli raj , bo cała policja była zaangazowana w marsz dziwolągów
2019-09-14 18:14:34
Lubie to
Super marsz,swietni ludzie.Brawo wszystkim za wsparcie:).
2019-09-14 18:12:33
Aga
Aż przykro patrzeć na tych wszystkich ludzi...Tyle zbłakanych dusz...
2019-09-14 17:51:56
kiedyś działacz PIS
No to brunatne brudasy "weszpolska" i naziole wraz z księżulem od "małych stópek", który przepraszał mają z...any weekend nawet auto oplandekowane hasłami braku tolerancji nie pomogło :)))Szczecin pokazał gdzie wasze miejsce ..czekamy na 13 październik przy urnach :)))
2019-09-14 17:50:50
nazwa
Po wyborach juz dewiantów (czytaj zboków) na ulicach nieuświadczymy. Czysta propaganda POKO, aby na ulicach wywolac zamieszki. GONIĆ DEWIACJE 🤫🤫🤫🤫🤫🤫🤫
2019-09-14 17:48:49
cfg
Żeby te cosie utrzymać w porządku potrzeba było setki policjantów. Przeglądam zdjęcia i szukam znajomych gęb. i zapamiętuję.
2019-09-14 17:37:40
To lewactwo.
To był marsz lewako-komunistów za kasę z Zachodu. Gejów i lesbijek była tam tylko garstka. Oni chcą spokoju , a nie agresywnej lewackiej ideologii LGBT. Frekwencję robią opłacani ludzie , najczęściej z Niemiec , oraz wielka mobilizacja lewaków z PO i SLD i ich rodzin. Całość koordynują politycy z Gazety Wyborczej. Wystraszyli się mobilizacji narodowych patriotów i tym razem nie obrażali katolików. Na jak długo ?
2019-09-14 17:37:33
malkontent
Bez KosTYtucJA to żaden radosny korowód :(
2019-09-14 17:37:31
Prawdziwa Lewica
Gdzie są lokalni włodarze i politycy?
2019-09-14 17:24:28