czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Przeszedł Marsz Różowej Wstążki

Przeszedł Marsz Różowej Wstążki [GALERIA, FILM]

Przeszedł Marsz Różowej Wstążki
Data publikacji: 2017-10-21 14:21
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:29
Wywietleń: 3794 297725

W sobotę (21 października) ulicami Szczecina już po raz dziesiąty przeszedł Marsz Różowej Wstążki. Ten radosny korowód przypominał wszystkim o bardzo ważnej sprawie - konieczności badań profilaktycznych, dzięki którym możemy ustrzec się raka piersi i ocalić zdrowie oraz życie.

Kilkaset osób, głównie kobiet, ale także mężczyzn, spotkało się w południe pod Urzędem Miasta, by jak co roku o tej porze przejść ulicami Szczecina i przypominać, jak istotne są badania profilaktyczne. W kolorowych strojach, z transparentami, niosąc ważne przesłanie, przemaszerowali do Pałacu Ziemstwa Pomorskiego przy al. Niepodległości. 

- Przyszłyśmy wesprzeć ważną inicjatywę - mówiła Joanna Fedorowicz ze Stowarzyszenia "Pomorze Zachodnie w chuście", które wzięło udział w marszu. - Nasza organizacja włącza się w działania ważne dla kobiet, rodzin, to jedno z miejsc, gdzie chcemy być. 

We wspaniałych różowych strojach, zaprezentowali się przedstawiciele Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii przy ul. Jagiellońskiej. Dziewczęta niosły transparent "Badać piersi to jest sztuka, zrób to dla swojego wnuka".

- Jesteśmy tu co roku, całą grupą wspieramy te działania - mówi Wioleta Herman, wychowawczyni w MOS. - Uczymy nasze dziewczyny, by dbały o swoje zdrowie, wpajamy im, by się badały i one to dobrze rozumieją.

Szczecinianka Nikola Gaszyńska dołączyła do marszu po raz pierwszy. 

- Przyszłam z ciekawości - przyznaje. - Jest kolorowo i wesoło i o to chodzi. W mojej rodzinie też się zdarzały przypadki zachorowań na raka, wiem jak ważne są badania profilaktyczne. Ten marsz do nich zachęca. 

Po marszu, w Pałacu Ziemstwa Pomorskiego odbyły się konkursy i porady specjalistów dla pań.

(gan)

Fot. Marta Teszner

Przeszedł Marsz Różowej Wstążki Przeszedł Marsz Różowej Wstążki Przeszedł Marsz Różowej Wstążki Przeszedł Marsz Różowej Wstążki Przeszedł Marsz Różowej Wstążki Przeszedł Marsz Różowej Wstążki Przeszedł Marsz Różowej Wstążki Przeszedł Marsz Różowej Wstążki Przeszedł Marsz Różowej Wstążki Przeszedł Marsz Różowej Wstążki Przeszedł Marsz Różowej Wstążki

Komentarze

Tata... a co to jest Prostata
A co z Marszem dla Niebieskiego Krawata... czyli rowniez Leczenia Chorob Raka i u Mezczyzn ? Badania ktore Mezczyzni powinni Nie zaniedbywac, juz od 50-55 roku zycia - a wiec Panowie i Wy do Boju !!
2017-10-21 23:40:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy