poniedziałek, 16 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Tour Salon: Nagrody za stoisko i legendy

Tour Salon: Nagrody za stoisko i legendy

Tour Salon: Nagrody za stoisko i legendy
Data publikacji: 2019-02-03 17:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:32
Wywietleń: 687 374153

Stoisko województwa zachodniopomorskiego po raz kolejny otrzymało „Złotego Akanta" na Targach Regionów i Produktów Turystycznych w Poznaniu. Podczas uroczystej gali na Tour Salonie nagrodzono także laureatów Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej. W kategorii wydawnictwa dla dzieci I miejsce zajęły "Legendy Pomorza" Jarosława Kociuby, a II seria Legendy Pomorza Zachodniego autorstwa Małgorzaty Dudy. 

Na kończącym się w niedzielę (3 lutego) Tour Salonie zachodniopomorska ekspozycja zdobyła statuetkę „Złotego Akanta" w konkursie „Acanthus Aureus". Jego organizatorem są Międzynarodowe Targi Poznańskie. Nagradzane są w nim najlepiej zaprojektowane i przygotowane stoiska. Tradycyjnie już naszą prezentację przygotowała Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna z samorządem województwa. 

Podczas targowej gali nagrodzono także laureatów 27. Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej. Miło nam donieść, że było wśród nich dwoje szczecinian. W kategorii wydawnictwa dla dzieci I miejsce zajęły bowiem "Legendy Pomorza: podania, baśnie i opowiadania prawdziwe z terenów Księstwa Pomorskiego" Jarosława Kociuby, które się ukazały nakładem Wydawnictwa Walkowska. Prezes Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek przyznał im ponadto swój dyplom. Z kolei na II miejscu uplasowała się seria wydawnictwa dudowie.pl - Legendy Pomorza Zachodniego (O Gryfach na pomorskiej ziemi, Sydonia von Borcke, Zielenica z Trzęsacza) autorstwa Małgorzaty Dudy i z ilustracjami Pauliny Kaszuby.

(mag)

Fot. ZROT

 

 

Tour Salon: Nagrody za stoisko i legendy Tour Salon: Nagrody za stoisko i legendy Tour Salon: Nagrody za stoisko i legendy Tour Salon: Nagrody za stoisko i legendy

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Przeszedł II Szczeciński Marsz Równości

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie