Niedziela, 26 maja 2024 r. 
REKLAMA

Tour Salon: Nagrody za stoisko i legendy

Data publikacji: 03 lutego 2019 r. 17:52
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:32
Tour Salon: Nagrody za stoisko i legendy
 

Stoisko województwa zachodniopomorskiego po raz kolejny otrzymało „Złotego Akanta" na Targach Regionów i Produktów Turystycznych w Poznaniu. Podczas uroczystej gali na Tour Salonie nagrodzono także laureatów Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej. W kategorii wydawnictwa dla dzieci I miejsce zajęły "Legendy Pomorza" Jarosława Kociuby, a II seria Legendy Pomorza Zachodniego autorstwa Małgorzaty Dudy. 

Na kończącym się w niedzielę (3 lutego) Tour Salonie zachodniopomorska ekspozycja zdobyła statuetkę „Złotego Akanta" w konkursie „Acanthus Aureus". Jego organizatorem są Międzynarodowe Targi Poznańskie. Nagradzane są w nim najlepiej zaprojektowane i przygotowane stoiska. Tradycyjnie już naszą prezentację przygotowała Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna z samorządem województwa. 

Podczas targowej gali nagrodzono także laureatów 27. Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej. Miło nam donieść, że było wśród nich dwoje szczecinian. W kategorii wydawnictwa dla dzieci I miejsce zajęły bowiem "Legendy Pomorza: podania, baśnie i opowiadania prawdziwe z terenów Księstwa Pomorskiego" Jarosława Kociuby, które się ukazały nakładem Wydawnictwa Walkowska. Prezes Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek przyznał im ponadto swój dyplom. Z kolei na II miejscu uplasowała się seria wydawnictwa dudowie.pl - Legendy Pomorza Zachodniego (O Gryfach na pomorskiej ziemi, Sydonia von Borcke, Zielenica z Trzęsacza) autorstwa Małgorzaty Dudy i z ilustracjami Pauliny Kaszuby.

(mag)

Fot. ZROT

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA