piątek, 21 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Turystyczne święto z certyfikatami i ambasadorem

Turystyczne święto z certyfikatami i ambasadorem [GALERIA]

Turystyczne święto z certyfikatami i ambasadorem
Data publikacji: 2018-09-28 23:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:21
Wywietleń: 1182 353600

Centrum Słowian i Wikingów oraz Ogrody Hortulus i Hortulus Spectabilis w Dobrzycy to Najlepsze Produkty Turystyczne Pomorza Zachodniego 2018. Natomiast Henryk Sawka został pierwszym Ambasadorem Turystyki Pomorza Zachodniego. Wyróżnienia te przyznano w piątek (28 września) podczas regionalnych obchodów Światowego Dnia Turystyki.

ŚDT przypada 27 września. Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna swoich członków i przedstawicieli branży do jego obchodów zaprosiła w piątek, do "Starej Rzeźni" w Szczecinie. Doroczne spotkanie było okazją do uhonorowania Certyfikatami ZROT wybranych Najlepszych Produktów Turystycznych Pomorza Zachodniego 2018. Z rąk Marka Migdala, prezesa ZROT, otrzymali je: Wojciech i Żaneta Celińscy ze Stowarzyszenia Centrum Słowian i Wikingów Jomsborg – Vineta Wolin oraz Iwona i Piotr Bigońscy z Ogrodów Hortulus i Hortulus Spectabilis w Dobrzycy. 

ZROT po raz pierwszy przyznał znanej osobistości pochodzącej z województwa zachodniopomorskiego wyróżnienie Ambasadora Turystyki Pomorza Zachodniego. 

- Statuetkę Gryfa Turystycznego w tej nowej kategorii otrzymuje osoba dla naszego regionu wyjątkowa, która swoim talentem i poczuciem humoru rozsławiła Szczecin na całą Polskę, czyli Henryk Sawka - ogłosił prezes ZROT. 

Nowo mianowany ambasador podkreślił, że jest dumny z bycia szczecinianinem i nim na zawsze pozostanie...

- Bo tu jest Europa i stąd mamy do niej najbliżej - stwierdził Henryk Sawka.

Minister sportu i turystyki przyznał natomiast odznakę honorową "Za Zasługi dla Turystyki" Wojciechowi Celińskiemu, prezesowi Stowarzyszenia Centrum Słowian i Wikingów Jomsborg – Vineta Wolin. 

O artystyczną oprawę turystycznego spotkania zadbał zespół Stary Szmugler.

(mag)

Fot. Grzegorz Siwa

Turystyczne święto z certyfikatami i ambasadorem Turystyczne święto z certyfikatami i ambasadorem Turystyczne święto z certyfikatami i ambasadorem Turystyczne święto z certyfikatami i ambasadorem Turystyczne święto z certyfikatami i ambasadorem Turystyczne święto z certyfikatami i ambasadorem Turystyczne święto z certyfikatami i ambasadorem Turystyczne święto z certyfikatami i ambasadorem Turystyczne święto z certyfikatami i ambasadorem Turystyczne święto z certyfikatami i ambasadorem Turystyczne święto z certyfikatami i ambasadorem Turystyczne święto z certyfikatami i ambasadorem Turystyczne święto z certyfikatami i ambasadorem Turystyczne święto z certyfikatami i ambasadorem

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie