Wtorek 31 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Światowy Dzień Turystyki

Data publikacji: 2018-09-27 07:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:21
Światowy Dzień Turystyki
 

Już po raz 40. obchodzony jest 27 września Światowy Dzień Turystyki. Tegorocznemu przyświeca hasło „Znaczenie technologii cyfrowych w rozwoju turystyki”, nawiązujące do głównego trendu decydującego o dynamice rozwoju współczesnej światowej gospodarki.

- Wykorzystanie innowacji i postępu cyfrowego daje turystyce możliwości poprawy integracji społecznej, wzmocnienia pozycji społeczności lokalnej i efektywnego zarządzania zasobami, między innymi w ramach szerszej agendy zrównoważonego rozwoju - powiedział sekretarz generalny UNWTO (Światowej Organizacji Turystyki Narodów Zjednoczonych) Zurab Pololikaszwili.

Światowy Dzień Turystyki został ustanowiony w 1979 r. przez UNWTO (Polska jest członkiem od 1975 r.). To z jednej strony święto dla wszystkich firm i osób działających w sektorze turystyki, z drugiej element kształtowania świadomości o roli turystyki i jej wpływie na społeczne, kulturowe, polityczne i ekonomiczne wartości współczesnego świata.

Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna z okazji ŚDT spotka się ze swoimi członkami na wspólnej uroczystości. W tym roku obchody odbędą się 28 września w Starej Rzeźni w Szczecinie i staną się okazją nie tylko do celebracji dorocznego święta, ale też do uhonorowania Certyfikatami ZROT wybranych Najlepszych Produktów Turystycznych Pomorza Zachodniego oraz po raz pierwszy przyznania znanej osobistości pochodzącej z województwa zachodniopomorskiego wyróżnienia Ambasadora Turystyki Pomorza Zachodniego.

Natomiast w piątek 28 września w ramach regionalnych obchodów Światowego Dnia Turystyki na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Mickiewicza 16 w godz. 11 -13 odbędą się prelekcje oraz zwiedzanie Muzeum Geologicznego.

(mag)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA