poniedziałek, 23 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Światowy Dzień Turystyki

Światowy Dzień Turystyki

Światowy Dzień Turystyki
Data publikacji: 2018-09-27 07:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:21
Wywietleń: 1117 353139

Już po raz 40. obchodzony jest 27 września Światowy Dzień Turystyki. Tegorocznemu przyświeca hasło „Znaczenie technologii cyfrowych w rozwoju turystyki”, nawiązujące do głównego trendu decydującego o dynamice rozwoju współczesnej światowej gospodarki.

- Wykorzystanie innowacji i postępu cyfrowego daje turystyce możliwości poprawy integracji społecznej, wzmocnienia pozycji społeczności lokalnej i efektywnego zarządzania zasobami, między innymi w ramach szerszej agendy zrównoważonego rozwoju - powiedział sekretarz generalny UNWTO (Światowej Organizacji Turystyki Narodów Zjednoczonych) Zurab Pololikaszwili.

Światowy Dzień Turystyki został ustanowiony w 1979 r. przez UNWTO (Polska jest członkiem od 1975 r.). To z jednej strony święto dla wszystkich firm i osób działających w sektorze turystyki, z drugiej element kształtowania świadomości o roli turystyki i jej wpływie na społeczne, kulturowe, polityczne i ekonomiczne wartości współczesnego świata.

Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna z okazji ŚDT spotka się ze swoimi członkami na wspólnej uroczystości. W tym roku obchody odbędą się 28 września w Starej Rzeźni w Szczecinie i staną się okazją nie tylko do celebracji dorocznego święta, ale też do uhonorowania Certyfikatami ZROT wybranych Najlepszych Produktów Turystycznych Pomorza Zachodniego oraz po raz pierwszy przyznania znanej osobistości pochodzącej z województwa zachodniopomorskiego wyróżnienia Ambasadora Turystyki Pomorza Zachodniego.

Natomiast w piątek 28 września w ramach regionalnych obchodów Światowego Dnia Turystyki na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Mickiewicza 16 w godz. 11 -13 odbędą się prelekcje oraz zwiedzanie Muzeum Geologicznego.

(mag)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie