Wtorek 31 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Zachodniopomorskie nagrodzone na Tour Salonie

Data publikacji: 2018-02-11 11:42
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:03
Zachodniopomorskie nagrodzone na Tour Salonie
Nagrodzone stoisko Pomorza Zachodniego. Fot. ZROT  

Stoisko województwa zachodniopomorskiego zostało nagrodzone „Złotym Akantem" na Targach Regionów i Produktów Turystycznych w Poznaniu. Niedziela (11 lutego) jest ostatnim dniem Tour Salonu.

Na kończącym się Tour Salonie zachodniopomorska ekspozycja zdobyła statuetkę „Złotego Akanta" w konkursie „Acanthus Aureus". Jego organizatorem są Międzynarodowe Targi Poznańskie. Nagradzane są w nim najlepiej zaprojektowane i przygotowane stoiska. Tradycyjnie już naszą prezentację przygotowała Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna z samorządem województwa. 

Przez trzy dni (9-11 lutego) ZROT wraz z partnerami (Kołobrzeg, Koszalin oraz Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego, gmina Łobez, Świdwin, Barlinek oraz portal www.pomorzezachodnie360.pl) promuje Pomorze Zachodnie na targach Tour Salon w Poznaniu. Dla odwiedzających zachodniopomorskie stoisko są m.in. wirtualne wycieczki po naszym regionie i konkursy.

(mag)

Na zdjęciu: Nagrodę odbiera Marek Migdal, prezes ZROT (drugi od lewej).

Fot. ZROT

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@ "poznaniak"
2018-02-12 02:46:44
Nie widzę, aby ktoś pisał o Szczecinie jako mieście nadmorskim. Możesz wskazać cytat? Zabawne, że dziwią ciebie Dni Morza w mieście portowym z morskimi wodami wewnętrznymi, ze stoczniami, największym armatorem, Akademią Morską, marynarzami, stoczniowcami, żeglarzami, portowcami, itp. A co powiesz na festiwal szantowy w Krakowie? :)) Aha. Nieładnie kłamać o Szczecinie, który nie prezentował się na tour salonie.
poznaniak
2018-02-11 22:03:33
Szczecin jako miasto nadmorskie to naciąganie rzeczywistości , mit .Jeśli Szczecin jest miastem nadmorskim to Świnoujście lub Kołobrzeg jakim jest miastem? 1OO km plaży.
@ "poznaniak"
2018-02-11 21:32:42
Widzę, że na temat masz pojęcie zerowe, a pomimo tego się wypowiadasz. Nie pierwszy raz zresztą. W Szczecinie kończą się morskie wody wewnętrzne. Siedzibę ma wiele firm związanych z branżą morską, największy Polski armator PŻM. Wiele osób pracuje w branży morskiej. Funkcjonuje jedna z dwóch w Polsce Akademia Morska. Tor nie zarasta mułem, jest systematycznie pogłębiany, a niebawem zostanie pogłębiony do większej głębokości 12,5 m.
Pablos
2018-02-11 15:39:28
Wydaje mi się, że ten cały "poznaniak" to tylko pomysł redakcji na ożywienie komentarzy. W każdym razie nikt normalny zupełnie bez powodu nie przyznawałby się do bycia poznaniakiem ;-)
Skajper
2018-02-11 15:32:36
poznaniak:Chcesz merytorycznie podyskutować choć na forum polskich wieżowców ,nawet Poznań ma tam swój temat ale tam dla ciebie za wysoki poziom,szkoda mi czasu na polemikę z tobą bo ona nie ma większego sensu,jedz sobie na dzielnicę Wildę w Poznaniu,tam to dopiero luksusy mają ,nikt ci nie broni organizacji Dni Morza,Dni Warty,Dni Oceanu zorganizować w Poznaniu, co do Dni Morza wystarczy żebyś poczytał w wikipedii to byś wiedział ale to zbyt trudne wyzwanie widocznie dla ciebie, Dni Morza święto marynarzy, portowców, żeglarzy, rybaków, stoczniowców i innych pracowników związanych z morzem. Kiedyś nazywane świętem morza. Pierwsze (od 1932) w przedwojennej Gdyni miały patriotyczny charakter, zawsze z udziałem 100—150 tys. uczestników i najwyższych władz państwowych. Po wojnie centralne Dni Morza odbywały się w Szczecinie (1947 połączone z manifestacją "Trzymajmy straż nad Odrą”), później w Gdańsku, Kołobrzegu, Świnoujściu, Pucku, Gdyni, Ustce in. Niezależne od miejsca obchodzenia centralnych, lokalne obchody święta morskiego są organizowane przez każde nadmorskie miasto i niektóre wsie portowe, np. Trzebieskie Neptunalia w Trzebieży koło Polic. W programie bywa zwykle parada okrętów, sztuczne ognie, wianki, orszak Neptuna i występy artystyczne, m.in. szanty. Tor wodny będzie pogłębiany do 12,5 metra już od tego roku ale żeby to wiedzieć to trzeba coś wiedzieć w ogóle,idz sobie trollować na fora do Warszawy albo Gdańska,masz straszny kompleks Szczecina.
poznaniak
2018-02-11 14:55:14
Szczecin nie leży nad morzem dlatego nie rozumiem dlaczego przypisuje sobie prawo do organizacji Dni Morza. To jest nadużycie daleko idące.Do morza Szczecinowi daleko tym bardziej ,że tor wodny zarasta mułem i niedługo dostęp do morza zostanie odcięty. Zapraszam do dyskusji.
Czesław
2018-02-11 13:49:25
Poznaniacy bardzo lubią jeździć na zachodniopomorskie wybrzeże latem a poza tym do Szczecina na Zlot Żaglowców albo Dni Morza. Zachodniopomorskue powinno się intensywniej promować w woj Dolnośląskim i Lubuskim.
poznaniak
2018-02-11 13:24:19
Nic z tego. żyję i mam się dobrze. Szczecin promuje się na tych targach jako skansen , miejsce które zatrzymało się w czasie 20-30 lat temu w rozwoju gospodarczym ,infrastrukturalnym , społecznym i kulturalnym stąd region Zachodniopomorski jest to ciekawym miejscem do zwiedzania i edukacji jak sie żyło w dawnych czasach.
;-)
2018-02-11 13:10:34
Ciekawe co na to troll poznaniak? buhaha ,coś dawno nie pisał, może trafił na leczenie w końcu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA