czwartek, 18 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Tory na Szarych Szeregów i Wyszyńskiego do przebudowy

Tory na Szarych Szeregów i Wyszyńskiego do przebudowy

Tory na Szarych Szeregów i Wyszyńskiego do przebudowy
Data publikacji: 2019-01-10 15:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:29
Wywietleń: 1873 370420

W Szczecinie ruszył przetarg na przebudowę infrastruktury tramwajowej w dwóch istotnych węzłach – na pl. Szarych Szeregów oraz skrzyżowaniu Wyszyńskiego z Nabrzeżem Wieleckim. Prace potrwają ok. 15 miesięcy.

Tramwaje Szczecińskie ogłosiły przetarg na przebudowę torowiska wraz z siecią trakcyjną w węźle Wyszyńskiego oraz na pl. Szarych Szeregów. Długość torowiska do przebudowy wynosi odpowiednio ok. 400 metrów bieżących toru pojedynczego i 500 mtp. W węźle Wyszyńskiego przewidziano dodatkową relację skrętną Wyszyńskiego – Stocznia.

Termin składania ofert wyznaczono dosyć późno – 28 lutego. O wyborze zdecydują cena (60%), doświadczenie kierownika budowy (20%) oraz okres gwarancji jakości na roboty budowlane (20%). W sumie na realizację przeznaczono 450 dni.

(isz)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

bb
@Krawcowa po doktoracie w tym roku do sejmu tez tak bedzie?
2019-01-11 10:11:41
Krawcowa po doktoracie
Szarych Szeregów to co to za ulica? PS przeróbki dróg Krzystkowców zatykają miasto...socjologicznie to ciekawe, że złe rządzenie jest quasi wybierane co kadencję...
2019-01-11 09:27:13
?
A co z pl. Rodła, gdzie trzeba zwalniać do zera?
2019-01-11 06:51:58
brzydkie rondo
a co tam jest brzedkiego ?? toż to rondo, układ drogowy, jezdnia, tory, trochę trawy... co niby powinno mieć, aby wypiekniało ?? fontannę na środku?? krzyż ?? czy tęczę ?? a może inny odcień asfaltu...
2019-01-11 04:49:48
z okolic
Dla samej wymiany torów,nie ma sensu w ogóle tego placu ruszać bo będzie wyglądał jeszcze gorzej jak obecnie.Układanie torów i tworzenie torowisk w naszym mieście kompletnie się nie udaje i nie wychodzi.Radzę to zostawić,bo rozryją plac na 2 lata,porobią kolejne objazdy,zakazy.Wolę nie.Dziękuję już wolę ten PRL-owski stan i wygląd.
2019-01-10 20:45:52
1223
@Sedina 2008 :za poprzednika prezdenta sie nie zrobilo nic praktcznie w kwestii remontow to teraz trzeba nadrabiac wiecej czasu i kasy na to pojdzie, no i stadion 400 baniek to mega koszt dla prywatnej spolki akcyjnej i raz na miesiac sławomira i zenka z playbacku, a kto ostatnie 5 lat rzadził w koalicji w radzie miasta? w wiekszosc ici co najbardziej byli krytyczni i nadal sa, to jest dopiero matrix
2019-01-10 19:08:44
Sedina 2008
15 miesięcy na przebudowę 400 i 500 metrów pojedynczego toru - to jakaś kpina.
2019-01-10 18:20:04
@Jozef P...
Ogarnij się. Torowisko będzie przebudowane, a nie płac. A w ogóle to co byś tam chciał? Wodotryski? A jeśli chodzi o okolice MD to powinni wykonać od razu wszystkie możliwe kierunki. A w ogóle to nie wypali tak jak parę innych ostatnich przetargów :).
2019-01-10 17:30:19
może się uda
uwaga na spawy.
2019-01-10 17:29:57
gg
zrob lepsze ;)
2019-01-10 15:50:01
Jonkaua
Nie gadaj tak chlopie, ze rondo paskudne, bo mi smutno. Przy tym rondzie sie wychowalem.
2019-01-10 15:44:12
Józef P z Placu
To było i jeszcze póki co jest najbardziej szpetne rondo w...Europie,wiocha wiocha.Czekam na wizualizację,bo może się okazać,że nasi miejscy "artyści" spiep..je jeszcze bardziej.Mamy zdolnych projektantów,nie ma co.
2019-01-10 15:10:14