Sobota 02 lipca 2022r. 
REKLAMA

Tory czekają na przetargi

Data publikacji: 2018-08-30 08:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:19
Tory czekają na przetargi
 

Co z kolejnymi etapami torowej rewolucji, którą zapowiedziano kilka miesięcy temu? Z wielką pompą w marcu bieżącego roku w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim podpisano umowę na dofinansowanie przebudowy torowisk tramwajowych. Umowa opiewa na ponad 330 milionów złotych, z tego 175 milionów unijnego dofinansowania. Dzięki temu do 2023 r. ma być wyremontowanych 13 km torowisk, a tramwaje niskopodłogowe mogłyby się pojawić na wszystkich szczecińskich liniach.

Niestety, już na starcie pojawił się problem. Jako pierwszy miał być przebudowany odcinek torowiska w ul. Mickiewicza od mostu Akademickiego do nowego ronda u zbiegu ulic: Mickiewicza, Wernyhory, Reduty Ordona i Żołnierskiej. Otwarcie ofert się opóźniało, a komisja przetargowa długo nie mogła podjąć decyzji. Wpłynęła bowiem tylko jedna oferta, która dwukrotnie przekraczała zaplanowany budżet. Przetarg trzeba więc było unieważnić. A lista zadań, które w ramach torowej rewolucji zaplanowano, jest długa.

– Będą one realizowane – zapewnia Hanna Pieczyńska, rzecznik miasta ds. dróg i transportu miejskiego.©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 30 sierpnia 2018 r.

Tomasz Tokarzewski

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Nazwa
2019-01-10 19:17:00
a tramwaje niskopodłogowe mogłyby się pojawić na wszystkich szczecińskich liniach. Po dwa na każdej linii.
Do ponizszych
2018-08-30 18:59:59
Nie wiem skad ktoś wytrzasnął info ze Mickiewicza ma być robione 2 lata. Przewidziane jest 12 miesięcy. Dla mnie to i tak za długo. Ten przewidziany do remontu odcinek nie powinien być robiony dłużej niż 6 miesięcy. Piłsudskiego na początku lat 90. uw. wyremontowali w 2 miesiące.
skandal goni skandal
2018-08-30 16:35:26
Czy ja dobrze doczytałem-? czy ktoś przekłamał info- 2 lata remont torowiska na Mickiewicza 1.5 km-???? To rzeczywiście iście żółwie tempo w dobie dostępności do technologii i sprzętu.To za ery kamienia łupanego budowle szybciej wznoszono.Coś niebywałego.Osiedla i obwodnice miast buduje się szybciej.
Jenda Adrian
2018-08-30 14:18:52
Te remonty torów to pomyłka. Potrzebny jest stadion i akwapark. Bardzo sie uciesze gdy usłysze o rezygnacji z tego projektu. Wszyscy się zmotoryzowali i czas na stopniową likwidację komunikacji tramwajowej w mieście. Gdyby udało się to w ciągu 20 lat to byłoby super.
Skajper
2018-08-30 13:45:42
To się podziel jak są ciekawsze podaj linki ,nie liczę KOMISU,to jest jak z tymi co narzekają że są dziury,brudno itd. a aplikacji alert miejski nie używają żeby cokolwiek zmienić lub poprawić .
re: Skajper
2018-08-30 13:10:26
A dlaczego miałbym czytać tę stronę 10 lat? Są ciekawsze. I znowu mi radzisz, żeby zrobił coś sam, a ja nie znam się na wszystkim, tak jak zresztą Ty. Widzę efekty, które albo mi się podobają albo nie. I tyle.
Skajper
2018-08-30 11:30:16
@re: Skajper :Nie stosuj odpowiedzialności zbiorowej ,naiwność Twojego/Waszego myślenia jest porażająca.Co za debilny argument z narzekaniem na inne firmy nie mając własnej lub nic lepszego do zaproponowania .Nie ufam lekarzom, wierzę tylko w antyszczepionkowców,znachorów,szamanów i uzdrowicieli duchowych .To nie moja stronka,dzięki tym forum w mieście wiele zmieniło się na plus i to są konkrety ale żeby to wiedzieć musiałbyś je czytać od co najmniej 10 lat ,zawsze możesz założyć lepszą stronę/forum i się wykazać no chyba że wolisz np pro rosyjski wykopek ?Piękno duchy czy jak ich tam nazywasz jędzące sobie z dziubków to są na profilach najradnej.
Emeryt
2018-08-30 11:20:11
Z obliczeń wynika że remont 1m torowiska będzie kosztowało 25000zł, czyli tyle ile moja roczna emerytura.
re: Skajper
2018-08-30 10:40:52
Naiwność Twojego/Waszego myślenia jet porażająca. I co ta debilny argument z zakładaniem firmy? Jak lekarz coś Ci spier.doli to pójdziesz na medycynę? Na tej Waszej stronce są same pięknoduchy, jedzące sobie z dzióbków. Ludzie oczekują konkretów i efektów, a nie gdybania i życzeniowości.
Skajper
2018-08-30 10:33:28
@Tak to widzę: Nowych remontów brak a dojdą kolejne-Wyszyńskiego z dołu do Bramy Portowej było remontowane z 15-20 lat temu ,już buja i jest coraz gorzej-po tym torowisku jeżdżą także ciężkie zestawy ciężarowe,autobusy itd.wszystko ,sam dół Wyszyńskiego także tragedia-rozjazdy, nie wiem dlaczego przy okazji remontu ul.Gdańskiej/Energetyków nie było wymiany torów na moście długim-tam co kilkanaście dni tory się unoszą ,oraz kawałek dalej rozjazdów na Wyszka.Same torowisko od Pomorzan aż do Stoczni to jeszcze pewnie pare lat pociągnie i tam żaden Swing nie pojedzie ,tylko Tatra lub 105 czy już moderusy-ktoś wie czy jeździ już nowy Moderus złożony w lipcu?.Tak narzekamy na pewną firmę na E a okaże się że to może byc jedyny ratunek dla miasta jeśli większość ofert grubo przekroczy zamierzone koszty, lepszy droższy remont niż żaden bo za 1-2 lata usługi budowlane etc. będą pewnie jeszcze droższe.Miasto powinno zachęcać ludzi do kupowania biletów/sieciówek np sieciówka za 100zł na miesiąc na wszystkie linie w tym pośpiechy.Z bierzących napraw z tego co widziałem w okolicach wałów wymieniane są betonowe płyty pomiędzy i obok torów oraz kilka sztuk torów widziałem na trawniku pod trasą zamkową ,zditm w ten sposób łata bierzące tory w najgorszym stanie, podobnie było na odcinku pl Żołnierza-Pl.Rodła.
Skajper
2018-08-30 09:16:36
@Pogodniak:To załóż taką firmę i zgłoś się do przetargu,praktycznie każda firma ma podwykonawców ,od transportu po budownictwo.Zetor to jeden z największych producentów traktorów w Europie,stosunek-jakość cena lepszy nawet od Ursusa, poczytaj sobie opinie w internecie.Zapewne posiadasz samochód i tylko dlatego to wszystko napisałeś ,jeśli mieszkańcy kiedyś nie wybrali by poprzednika obecnego prezydenta który doprowadził miasto do 7 letniej zapaści inwestycyjno-rozwojowej to wiele projektów które jeszcze nie zostały rozpoczęte dawno już były by skończone.Mickiewicza jeden oferent się zgłosił i cena z kosmosu nie wiadomo co będzie dalej,a co do wątpliwości remontu torowiska przekaż je osobiście każdemu mieszkańcowi tej ulicy który przy niej mieszka, jak chcesz merytorycznie dyskutować to zapraszamy na forum polskich wieżowców dział tramwaje/infrastruktura.Tu chodzi o nie stracenie dotacji ,przekazanie terenu budowy a czy zaczną zimą czy wiosną to nie ma znaczenia ,pozatym zimy coraz ładogniejsze są i wiele budów pracuje nawet zimą .
Tak to widze
2018-08-30 09:10:39
Informacja o tym, ze niskopodlogowce mogłyby pojawić się na wszystkich liniach bardzo przesadzona. W planach w ogóle nie ma remontu torów na Druckiego-Lubeckiego o Walach Chrobrego nie wspominajac. Pierwsze dobijaja do 40 lato, drugie do 45. Dalej, likwiduje się tory zamiast je dostosować do wymogów najnowszego taboru (N-ki dawały rade) - mowa o skrecie z Dubois w Lady. A gdzie jeszcze remont/przebudowa Zajezdni Golecin? Z tych chura optymistycznych założeń przy zmienionej rzeczywistości w budowlance nie wiem czy połowę choć uda się wykonać.
Pogodniak
2018-08-30 08:42:03
Nawet i dobrze,bo frontów robót otwartych w rejonie Pogodna jest cała masa.Za moment zostaniemy całkowicie odcięci od domów,od miejsc pracy i sklepów.Ryją wszędzie gdzie popadnie.Nie byłoby problemu gdyby to robiły wyspecjalizowane firmy,z odpowiednią ilością sprzętu,ludzi.A robią to "podwykonawcy" firmy krzak gdzie często na takich frontach mają po 2-3 pracowników i jakiś archaiczny z wykopalisk sprzęt typu "Białoruś" lub "Zetor" Tak więc z rozumem z rozumem planować te remonty a nie bezmyślnie tworzyć osiedlowe poligony doświadczeń.Zima idzie więc dajcie sobie spokój bo żadne prace do tej pory na pewno nie zostaną ukończone.A te planowane na Mickiewicza są planowane na aż UWAGA 24 miesiące 2 lata rycia w torowisku na odcinku 1.5 km.Tempo będzie naprawdę zawrotne.
mieszkaniec
2018-08-30 08:32:43
Co tam remonty,nowe tory,tramwaje, wiaty ,chodniki itd. jak za darmo jezdzi coraz wiecej osob i miasto na to bedzie dokladac a kasy cena w przetargu jest 50-100% wyzsza niz planowane koszty, takim dzialaniem nic nie wybudujemy i stracimy dotacje i linie tramwajowe beda zamykane ze wzgledow bezpieczenstwa no ale kogo to obchozi wazne ze wszyscy uczniowie jada za darmo a ze nie ma po czym i czym no to juz nikogo nie obchodzi, jedynie bezpartyjni dobrze zrobili nie glosujac za tym, a po i sld dokonalo samozaorania bo ten pomysl pis w kampanii w swoich mediach i tv bedzie trabil o tym 24h i lud w pazdzierniku bedzie mial juz wyprawny mozgl ze to ich im dal 500,300 ,darmowe przejazdy ,amatorzy polityczni sld i po

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA