czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Szyny w ul. Potulickiej też pękają

Szyny w ul. Potulickiej też pękają

Szyny w ul. Potulickiej też pękają
Data publikacji: 2017-07-30 19:51
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:22
Wywietleń: 2611 284261

Zaczęły pękać kolejne z szyn na nowym torowisku szczecińskim. Tym razem na tym wbudowanym w jezdnię ul. Potulickiej na trasie do pętli Pomorzany. W każdym z miejsc spękań, a jest ich w sumie – jak dotąd – siedem, na długości po kilka metrów zerwany został asfalt, a w jednym z nich widać ślady wykonanych tam naprędce nowych spawów. Tramwaje linii 1 i 9 na razie tamtędy kursują.

W wykutych fragmentach nawierzchni  po obu stronach szyn obu torów ułożone zostały tymczasowo – na czas koniecznych napraw – wypełnienia z drewnianych belek, w tym starych podkładów.

Jak dotąd żadna ze służb komunalnych odpowiedzialnych za infrastrukturę komunikacyjną w mieście nie raczyła poinformować opinii publicznej o wykrytych usterkach i rozpoczęciu pilnych prac naprawczych na ul. Potulickiej. Ograniczyły się one jedynie do ustawienia znaków drogowych, komunikujących kierowcom o zwężeniu jezdni i  zwracających im uwagę na prowadzone tam roboty drogowe. Mimo że widać gołym okiem, że usterki zostały wykryte nie dziś, nie wczoraj, ale dużo wcześniej. 

Szyny w ul. Potulickiej wymieniała w czasie inwestycji, która obejmowała także przebudowę odcinka ul. Narutowicza do skrzyżowania z ul. Kaszubską, ta sama firma Energopol Szczecin, której spółka Tramwaje Szczecińskie zleciła również budowę nowych torowisk wzdłuż ulic Energetyków i Gdańskiej wraz z pętlą Basen Górniczy. Tam również doszło do serii uszkodzeń szyn, które pękały dla odmiany już pierwszej zimy po oddaniu trasy do eksploatacji i wtedy trzeba było wstrzymać ruch tramwajów. Nowe torowisko w ul. Potulickiej użytkowane jest od niespełna dwóch lat.©℗

(MIR)

Fot.: Mirosław WINCONEK

Niedziela, 30 lipca 2017. Pękające nowe szyny torowiska w jezdni ul. Potulickiej.

Szyny w ul. Potulickiej też pękają Szyny w ul. Potulickiej też pękają Szyny w ul. Potulickiej też pękają Szyny w ul. Potulickiej też pękają Szyny w ul. Potulickiej też pękają Szyny w ul. Potulickiej też pękają Szyny w ul. Potulickiej też pękają Szyny w ul. Potulickiej też pękają Szyny w ul. Potulickiej też pękają Szyny w ul. Potulickiej też pękają

Komentarze

....
A kto rzadzi miastem-koalicja pis z prezydentem heh, jak by rzadziła Platforma zapewne nie było by takich problemow.Ciekawe co na to super radna ktora jest i za i przeciw.
2017-08-01 13:35:03
ms
Z Zditm instytucji rodem z prl ktos kiedys odpowiedział za cos za jakikolwiek błąd ?finansowo?personalnie?,to jest jeden wielki skandal ,tam połowa osob juz powinna za to wyleciec, a ze przetarg znow wygrała wiadoma firma to juz brak slow za co sie nie wezma to spier.... no ale tak to jest jak kryterium jest najnizsza cena ŻENUA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Panie prezydencie Krzystek wywał Pan ten zditm w cholere, plus 10 procent u wyborcow ,tam powinni byc fachowcy tacy jak we Wroclawiu ,Poznaniu czy Warszawie a nie tak jak u nas
2017-07-31 21:34:24
Obs.ryver do @"Masakra"i"tak tylko"
Tak, tak! "... piszący jesteście nienormalni!"!!! Redaktor Winconek okazuje się być "nierzetelny".... W/g Was, zarówno Autor artykułu jak i komentatorzy-mieszkańcy Szczecina, powinni patrzeć jak przygłupy, na magistrackie marnotrawienie naszych podatków! Czyli "morda w kubeł bo "dobre zmiany" dzieją się na bieżąco! Aliści, "My Naród..." z wrodzonej przekory, nie chcemy zamykać oczu i ust!!!
2017-07-31 12:18:52
Max
Kiedy w końcu zajmie się tym prokuratura?
2017-07-31 11:04:04
Masakra
Panie Winconek, zacznij Pan pisać rzetelniej. 1. Ulicą Potulicką jedziemy do pętli Potulicka (Piekary) a nie do pętli Pomorzany. 2. „(…) Szyny w ul. Potulickiej wymieniała w czasie inwestycji, która obejmowała także przebudowę odcinka ul. Narutowicza do skrzyżowania z ul. Kaszubską” (…). A odcinek od Kaszubskiej do 3 Maja to Św. Mikołaj remontował i to w innym czasie, niż ten odcinek miedzy Potulicką a Kaszubską ? Naprawdę, to dzisiejsze dziennikarstwo woła o pomstę...
2017-07-31 10:11:49
Waldi
Te drewniane podkłady pomiędzy szynami to będzie taki nowy standard szczeciński. W końcu władze Szczecina są bardzo kreatywne. Ostatnio przyjechał do mnie znajomy z Wielkiej Brytanii i stwierdził, że symbolem tego miasta powinna być dziura w jezdni. Ja bym do tego jeszcze dodał jako symbol marnowanie publicznych pieniędzy w gigantycznej skali.
2017-07-31 09:43:48
tak tylko
Wszyscy tu do tej pory piszący jesteście nienormalni ! Powinniście zmienić lekarza – na leczącego, a nie przyglądającego się chorobie. 1. Nic nie jest wieczne, spawy też, a to torowisko jest już używane 23 miesiące. 2. Jak dobrze pamiętam to spawanie / zgrzewanie szyn wykonywała firma spoza Szczecina (południe Polski) a nie jacyś ludkowie z PGR-ów, jak niektórzy piszą. 3 Tu bardziej trzeba się wziąć za dupę projektantowi i zatwierdzającemu, ponieważ jest to kolejne miejsce gdzie na tak długim, prostym odcinku nie zastosowano łączeń potocznie zwanych „mostowymi”. I zacząć spawać, a nie zgrzewać. Tym bardziej, że torowisko „zatopione” jest w jezdni, a w takim wypadku do spawania (naprawy) nie wystarczy już tylko zdjęcie dwóch płyt, tylko trzeba kłuć asfalt i beton.
2017-07-31 09:24:07
Piotr
Nie wolno dopuścić do miejscowego wymiany szyn. Niech wymienią cały odcinek bo będzie jak na Gdańskiej. To jest ogólnie masakra, a prezes Tramwajów Szczecińskich dostaje nagrody co roku po 40 tysięcy zł. Najgorsze jest to, że mieszkańcy tyle lat czekali na remont zdegradowanej Potulickiej i doczekali się fuszery. Z tego co pamiętam to zaraz po oddaniu już była mowa o pęknięciach. Niech "Kurier Szczeciński" nie pozwoli aby ukręcono łeb bo nigdy się nic ie zmieni w tym mieście.
2017-07-31 09:12:17
Fuszerka i odpowiedzialność
Towarzystwo wzajemnej adoracji trzeba wziąć za mordę bo inne metody nie skutkują! Wykonawca naprawia szyny na własny koszt i ma zakaz startowania w przetargach publicznych na terenie miasta. Kierownik budowy i inspektor nadzoru - pozbawienie uprawnień budowlanych na rok.
2017-07-31 07:27:22
Jakie temperatury - dwa dni upału i już popękały ?
Tego jeszcze nie grali, była nawierzchnia brukowa to teraz jest drewniana !
2017-07-31 05:01:13
Nowy
Do tego wszystkiego należy dołączyć remont zajezdni pogodno gdzie przy opadach deszczu zalewa kanały naprawcze i pomieszczenia w budynkach administracji.Wszystkie inwestycje w spółce T.S są do bani ale wszyscy mają dobre samopoczucie i biorą za to dobrą kasę
2017-07-30 23:45:15
SromotnikBezwstydny
"...ta sama firma Energopol Szczecin..." I wszystko jasne!!! Ta "firma", ma tylko pieczątki. Roboty wykonują exchłopi z okolicznych exPGRów! Przecież widzieliśmy jak jechali do roboty po 5 w kabinie ŻUKA czy innego gruchota-FORDA a na skrzyni postPGRowska taczka, szpadle ,grabie ,widły itp. Wynajęte przez ENERGOPOL maszyny, stoją i gniją do dzisiaj, w rupieciarni po dawnej CENTRALI RYBNEJ, między Mostem Długim a Przychodnią Portową...
2017-07-30 22:47:49
pytam
Kolejna inwestycja spartaczona, po Miejskiej Kostnicy, Alei Kwiatowej, Blaszaku z Blachy Falistej - i co na to pan Prezio, zadowolony z siebie? Czy Prezio chce dalej sprowadzać islamskich emigrantów do Szczecina?
2017-07-30 22:16:42
elektroda
Bo najlepsi spawacze już pracują przy spawaniu promów dla PŻB i szyn nikt już nie spawa
2017-07-30 21:28:38
Maksiu
To wszystko wina wysokich temperatur
2017-07-30 20:20:24
nie głosowałem na Prezia
Samopoczucie Prezia najprawdopodobniej znakomite. Kolejna inwestycja wykonana "wzorcowo".
2017-07-30 20:16:20

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy