Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Co się wydarzy na szczecińskich torach?

Data publikacji: 03 lutego 2017 r. 06:38
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:28
Co się wydarzy na szczecińskich torach?
 

Niewiele dziać się będzie w 2017 r. na szczecińskich torach, jeśli chodzi o inwestycje i generalne przebudowy. Nie licząc bieżących, doraźnych napraw i fastryg na trasach. A jedyny większy remont szykuje się nie na jednym choćby z najbardziej wysłużonych szlaków, lecz na tym, który należy do nowszych, bo tramwaje jeżdżą nim dopiero nieco ponad dekadę. Prawdziwa rewolucja torowa – jak zapewniają jednak decydenci w magistracie i przedstawiciele spółki Tramwaje Szczecińskie – ruszyć powinna za to w latach następnych.

Dziać się będzie – póki co – sporo, ale na papierze. Tylko w tym roku z budżetu miasta wydanych ma być 6,8 mln zł na opracowanie zleconych jeszcze w minionym roku przez szczeciński magistrat dokumentacji projektowo-kosztorysowych z pozwoleniami na budowę 10 konkretnych torowych inwestycji wartych w przybliżeniu łącznie ponad 235 mln zł. Ich realizacja jest planach, tyle że z perspektywą do 2023 roku. A chodzi o przebudowę torowisk wraz z sieciami trakcyjnymi: od al. Niepodległości przez pl. Żołnierza Polskiego, al. Wyzwolenia i pl. Rodła do ronda Jerzego Giedroycia, w ulicach Hugona Kołłątaja i Adama Asnyka do pętli na Niebuszewie, od pl. Żołnierza Polskiego przez pl. Hołdu Pruskiego, ul. Matejki po odcinek ul. Józefa Piłsudskiego do pl. Rodła, w al. Powstańców Wielkopolskich z pętlą Pomorzany, w ul. Mickiewicza od mostu Akademickiego do skrzyżowania z ul. Brzozowskiego w obrębie pl. Szarych Szeregów, w węźle u zbiegu ulic Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Jana z Kolna i Nabrzeża Wieleckiego i dalej na wysokości ulic: Podwale – Krzysztofa Kolumba – Chmielewskiego – Smolańskiej – Budziszyńskiej do rozjazdów przed pętlą Pomorzany, w ul. Nowej od wiaduktu kolejowego przez pl. Ratuszowy i ul. Dworcowa na wysokości hotelu Novotel wraz z dodatkową relacją pod wiaduktem i ul. Jagiellońskiej od al. Bohaterów Warszawy do al. Piastów. Do tego jeszcze rozbudowa, modernizacja zajezdni na Golęcinie wraz z przebudową całego układu torowo-drogowego w jej rejonie od ul. Wiszesława, jak też remont podstacji prostownikowej „Kolumba” i budowa podstacji prostownikowej „Chmielewskiego”.

CAŁY ARTYKUŁ DOSTĘPNY W CYFROWYM WYDANIU "KURIERA SZCZECIŃSKIEGO" Z 3 LUTEGO 2017 ROKU: http://www.24kurier.pl/cyfrowy 

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

jonatan
2017-05-06 00:11:34
Szkoda, że plany miasta nie przewidują budowy nowych torowisk w ciągu ulic MieszkaI i 26Kwietna. Na obu ulicach wydzielona jest jezdnia pod torowiska od wielu lat, ale konkretnych planów budowy ciągle brak.
Tramwaj na Stołczyn
2017-02-03 21:27:45
Czy Pan redaktor Winconek orientuje się czy plany wybudowania linii tramwajowej wzdłuż ulicy Zagórskiego wraz z pętlą przy ulicy Polickiej są jeszcze aktualne ?Jeżeli tak to od kiedy ma się rozpocząć budowa ? W tej chwili mieszkańcy Stołczyna nie mogą doprosić się chodnika od przystanku o nazwie " Zagórskiego" na Szosie Polskiej w kierunku Galerii Północ, bo urzędnicy mówią, iż chodnik powstanie dopiero przy okazji przebudowy okolicznych skrzyżowań związanych z budową linii tramwajowej.
Dzisiejszy_pasażer
2017-02-03 10:47:34
Potrzebny jest tramwaj Kliniska-Klucz. Taka linia nr 13 rozwiązałaby odwieczne korki z Dąbia i Podjuch.
rob
2017-02-03 09:12:21
To moze tak o przyziemne male sprawy ktos zadba ???? : 1. moze uda sie rozwiazac problem pijacych alkohol o kazdej porze dnia w tramwajach,??? 2. moze w koncu ktos zacznie dbac o czystosc tramwajow i jestem ciekaw jak czesto sa odkazane szczecinskie tramwaje bo po ilosci ludzi majacych problemy z higiena to az strach pomyslec co w tych siedzeniach i na poreczach zyje i mieszka, 3. czy sa w Szczecinie kanary ??? Jezdze sobie tramwajami dosyc czesto ale od 3 lat nie widzialem/spotkalem nikogo kto by sprawdzal bilety, 4, moze warto pomyslec ze jesli za oknem jest 3 stopnie na plusie to w tramwaju nie jest potrzebna sauna.Rozsadku troche z tym ogrzewaniem, 5. moze w koncu ktos wpadnie na pomysl ze wieszanie smietnikow rownolegle z rozkladami jazdy to nie jest madre.No i jak uporacie sie Panstwo z tymi problemami to zabierajcie sie za wieksze, obecnie to te male Was przerastaja.
gnom
2017-02-03 08:42:29
za to dzieje sie na bieżąco na SST POTAJEMNIE NOCAMI SĄ SPAWANE PĘKAJĄCE SZYNY.POD OSŁONĄ NOCY ŻEBY ZNOWU NIE BYŁO ZA GŁOŚNO O FUSZERCE!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA