Poniedziałek 27 września 2021r. 
REKLAMA

Ratownicy zawieszają strajk

Data publikacji: 2018-04-16 13:21
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-31 10:12
Ratownicy zawieszają strajk
Zeszłoroczny protest ratowników medycznych Fot. Robert Stachnik  

Nie będzie planowanego na dziś i przyszły poniedziałek (16 i 23 kwietnia) zaostrzenia protestu ratowników medycznych. Ratownicy w całej Polsce mieli w tym czasie nie przyjmować dodatkowych dyżurów. Zapowiadany strajk miał być reakcją na brak obiecanych podwyżek i oczekiwanie na wprowadzenie zmian w ratownictwie medycznym. Odstąpili od tego, bo spełnienie postulatów idzie w oczekiwanym przez nich kierunku.

Jest już gotowy projekt rozporządzenia dotyczący podwyżek płac. W ostatnich dniach uchwalona została nowelizacja ustawy o ratownictwie.

- Rząd wywiązał się z części postulatów porozumienia z lipca - ocenia Wojciech Cydzik, wiceprzewodniczący zarządu krajowego Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Ogólnopolskich Związków Zawodowych Ratowników Medycznych. - Akcje zapowiadane na 16 i 23 kwietnia miały nakłonić składających poprawki do przyspieszenia prac. Protest nadal trwa, ale bez zaostrzeń. Teraz czekają nas dalsze rozmowy na temat pozostałych naszych roszczeń. Czekamy na rozporządzenie w sprawie podwyżek dla ratowników spoza systemu, kolejne rozmowy z ministrem zdrowia mają się odbyć zaraz po długim weekendzie majowym. W tym czasie będą rozpoczęte prace nad dużą ustawa o państwowym ratownictwie medycznym.

W Szczecinie do protestu miało się przyłączyć m.in. 15 ratowników medycznych ze szpitala w Zdrojach.

(gan)

Na zdjęciu: Zeszłoroczny protest ratowników medycznych

Fot. Robert Stachnik

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kazimierz
2018-04-16 21:27:15
Trzeba zwiększyć płace lekarzy i ratowników w karetkach. Ciężka i odpowiedzialna praca, za którą należy się wysokie wynagrodzenie.
123
2018-04-16 19:49:30
W ramach protestu mogli by przestac uzywac na maxa syren ktore wg ostatnich badan przekraczaja dopuszczalne normy hałasu i niszcza ludzki sluch .Wszystkie nowe karetki maja takie stezenie decybeli ktore jest na pewno powyzej 100 czyli uszkadza słuch osob dookola,dlatego potem takie kolejki

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ