Sobota, 20 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Ratownicy z podwyżką

Data publikacji: 08 lipca 2017 r. 08:30
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:44
Ratownicy z podwyżką
Ratownicy medyczni apelowali o podwyżki w różny sposób - tutaj, kilka dni temu, pod gmachem Urzędu Wojewódzkiego. Fot. Robert Stachnik  

Wojewoda zachodniopomorski przekaże do Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ prawie 2 mln złotych na podwyżki dla ratowników medycznych. Każdy ma dostać dodatkowe 400 złotych na etat. W sumie - do końca przyszłego roku ma zarabiać o 800 złotych (brutto) więcej. Ale ratownicy uważają, że po latach finansowego „zaniedbywania" ich grupy zawodowej, powinni dostać więcej - 4 razy po 400 zł. Dlatego protestują.

- 400-złotowa podwyżka stanowi pierwszą transzę dodatkowych 800 zł proponowanych obecnie przez Ministerstwo Zdrowia ratownikom i dyspozytorom medycznym. Kolejna, również 400-złotowa podwyżka, ma być przyznana i wypłacana w przyszłym roku - informuje biuro prasowe wojewody zachodniopomorskiego.

Aneks do umowy, gwarantujący 400-złotowe podwyżki dla ratowników medycznych od 1 lipca, podpisali wojewoda zachodniopomorski i dyrektor Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Na jego podstawie wojewoda przekaże do NFZ środki w wysokości prawie 2 mln zł (1 980 960 zł), które mają do końca roku zapewnić dodatkowe finansowanie świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych przez ratowników medycznych pracujących w zespołach ratownictwa medycznego oraz dyspozytorów medycznych.

(sag)

Na zdjęciu: Ratownicy medyczni apelowali o podwyżki w różny sposób - tutaj, kilka dni temu, pod gmachem Urzędu Wojewódzkiego.

Fot. Robert Stachnik

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA