Niedziela 26 września 2021r. 
REKLAMA

Poseł z raportem o koszalińskiej lecznicy: "W szpitalu dzieje się źle"

Data publikacji: 2021-08-05 16:56
Ostatnia aktualizacja: 2021-08-06 14:33
Poseł z raportem o koszalińskiej lecznicy: "W szpitalu dzieje się źle"
Jak przekonywali Radosław Lubczyk (od lewej) oraz Błażej Papiernik, raport "Szpitalne Historie" powstał, by pokazać władzom województwa, z jakimi problemami boryka się koszalińska placówka. Fot. Dariusz Gorajski  

- To jest patologia, że przez tyle lat uchowało się tam tak wiele nieprawidłowości, to jedyna placówka, która jest zamknięta dla odwiedzających - tak o Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie mówił na czwartkowej konferencji radny Błażej Papiernik. Wraz z posłem Radosławem Lubczykiem zaapelowali do marszałka województwa, aby przyjrzał się obecnej sytuacji szpitala.

Na konferencji, zorganizowanej na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, politycy zaprezentowali raport "Szpitalne Historie" o koszalińskiej placówce. Dokument ma zostać przekazany władzom województwa. Raport to zbiór historii pacjentów, lekarzy i pracowników tego szpitala, którzy zdecydowali się podzielić swoimi doświadczeniami. Dokument ma 100 stron i jest dostępny publicznie na stronie www.szpitalnehistorie.pl 

- W koszalińskiej placówce brakuje lekarzy, personelu medycznego i niemedycznego, natomiast działania kierownictwa szpitala doprowadziły do tego, że coraz mniej ludzi chce w nim pracować, ze względu na złą atmosferę - zaznaczał Błażej Papiernik, radny Rady Miejskiej w Koszalinie. - Czas oczekiwania pacjentów na pomoc znacznie się wydłużył. Prowadzona polityka kadrowa jest nieskuteczna. Wewnętrzna struktura i zabetonowana hierarchia panująca w placówce, nie sprzyja funkcjonowaniu jej pracowników.

Jak przekonywał Radosław Lubczyk z Koalicji Polskiej, raport "Szpitalne Historie" powstał, by pokazać władzom województwa, z jakimi problemami boryka się lecznica.

- Jest to szpital wojewódzki, tam przyjeżdżają najcięższe przypadki z całej okolicy - podkreślał R. Lubczyk. - Placówka obejmuje swoim zasięgiem kilkaset tysięcy osób. A naprawdę dzieje się tam źle. Cały czas ludzie zgłaszają się z kolejnymi problemami. Dlatego prosimy marszałka Olgierda Geblewicza, by usiadł z nami do stołu i porozmawiał m.in. o problemach kadrowych koszalińskiego szpitala.©℗

(KK)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

No to !
2021-08-06 22:08:43
Zglosic Problem... i do Ministerstwa Zdrowia w Warszawie oraz i do CBA - niech dokladniej posprawdzaja... wszystko !!!
Dla marszalka
2021-08-06 13:55:33
Obecnosc na Rock festiwalu z Lona i "robta co chceta"... byla widocznie Wazniejsza jak Szpitalna Wizyta z Zarzadzajacymi w Koszalinie !/?
Lemoniada
2021-08-06 09:54:58
Szpitale to ciekawy wątek na konferencje z Tuskiem. Byly minister zdrowia Bartek Arłukowicz to teraz prawa ręka Tuska i na pewno powiedzą jak leczyć Polaków na europejskim poziomie
do @ Figo
2021-08-06 09:12:15
"Zarządzać trzeba umieć !" Jak zarządzał osławiony Bartek A. ; „"Nie chcę przegadać całego wieczoru o szpitalach, bo też chcę odsapnąć. Ty pewnie też. Ale powiem ci tylko jedno. To co wyprawiają te chłopaki przekracza wszelkie granice rozsądku. Przychodzi do mnie Sowa (Marek, marszałek województwa małopolskiego ) i mówi: miliard dla szpitala. Mówię: chłopie, ku**a, masz tych szpitalu co drugą ulicę. Zamknij cztery i przyjdź po 200 baniek, a nie po miliard".
do @ Zgred
2021-08-06 09:08:03
"KRUS wprowadziła wredna komuna. Był czas aby to zmienić. Ale to przecież suweren." Jajcarze z ciebie... PO komunie (-sztandar wyprowadzić) był wg. ciebie tylko "suweren", czyt. Jarek? Faktycznie "Był czas aby to zmienić" tylko dlaczego przyp..asz się do "kaczystów"? Ten "cezar na białym koniu" co nawijał; "– Od wczesnej zimy odpowiadam już po raz 153. na to pytanie. Powiedziałem, że nie wybieram się do Brukseli i to podtrzymuję" też z PO_sewerenami przez osiem lat mógł to zmienić!
Figo
2021-08-06 07:34:28
Czyj to SZPITAL ? Samorządu, marszałka.Tak wyglądała cała POLSKA za czasów PO. Zarządzać trzeba umieć ! Co i jaką wiedzę z zarządzania mają " Geblewicze " w całej Polsce. Idioci dalej będą promować masoński porządek lewacko-żydowskiej Europy.LEMINGI, którym wystarczy ciepła woda w kranie, wygodne życie.... , mają " wywalone " na to co czeka ich NARÓD .Im jest teraz dobrze, a że mordercy prawdziwych bohaterów są nadal bezkarni !?. Im to " wisi kalafiorem " ! Samoluby , Tus...by. !!
qo
2021-08-05 22:32:33
a w szczecinie co się dzieje,wchodzę do specjalisty ostatnio a ten do mnie z gębą i mówi czego tu.
@@zgred
2021-08-05 20:06:24
KRUS wprowadziła wredna komuna. Był czas aby to zmienić. Ale to przecież suweren.
@zgred
2021-08-05 19:29:58
Oczywiście chodzi ci o rząd który wprowadził KRUS. Chyba wiesz który to rząď i sejm?
Zgred
2021-08-05 18:53:37
Co miesiąc zabierają mi około jeden tysiąc złotych samych składek zdrowotnych. Potrącają mi z wypłaty, z dodatkowej drugiej umowy o inną pracę i jeszcze z umów zleceń. Obok mnie leżał kiedyś w innym szpitalu rolnik co to złotówki miesięcznie płaci składek zdrowotnych mimo ponad 200 hektarów. On miał znajomą pielęgniarkę w szpitalu ja niestety nie. Zgadnijcie kto był lepiej traktowany i kto miał lepsze warunki. Suweren tak wybrał i tak ma. Tylko dlaczego cierpią ci co na ten rząd nie głosowali.
Szpital
2021-08-05 17:11:49
Szpitalne historie? Olgierd właśnie promuje huśtawkę a nie jakieś tam szpitale

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ