Wtorek 26 października 2021r. 
REKLAMA

Policja zapowiada wzmożone kontrole

Data publikacji: 2020-06-25 22:01
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-27 08:02
Policja zapowiada wzmożone kontrole
 

W okresie letnim policja będzie prowadzić działania pod nazwą "Bezpieczne Wakacje 2020". Funkcjonariusze zachodniopomorskiej policji od piątku (26 czerwca) zapowiadają wzmożone kontrole i apelują o rozsądek oraz zachowanie szczególnej ostrożności na drogach.

Przypomnijmy, że podczas ubiegłorocznych wakacji na zachodniopomorskich drogach zginęło trzydzieści osób i doszło do dwudziestu jeden utonięć.

Policja będzie czuwać nad bezpieczeństwem

- Rozpoczynamy okres wakacyjny, w związku z tym zachodniopomorska policja będzie czuwać nad bezpieczeństwem, porządkiem i płynnością ruchu drogowego na terenie naszego regionu - mówił podczas czwartkowego spotkania z mediami sierżant Tomasz Kapusta z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Wzmożone kontrole będą prowadzone szczególnie na trasach prowadzących do nadmorskich miejscowości.

- Policjanci będą kontrolować prędkość, stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów z naciskiem na autobusy przewożące dzieci na kolonie czy obozy - wyjaśniał sierż. Tomasz Kapusta. - Przypominamy, że taką kontrolę można zgłosić poprzez numer telefonu, który jest podany na stronie zachodniopomorskiej policji.

Grupa SPEED działa

Na drogach województwa działa powołany w ubiegłym roku zespół "Speed".

- Policjanci wchodzący w skład tego zespołu korzystają z pojazdów wyposażonych w wideorejestratory, a także ręczne mierniki prędkości - wymienia sierż. Kapusta. - Celem grupy "Speed" jest eliminowanie niebezpiecznych zachowań kierowców na drogach. 

Bezpiecznie nad wodą

Okres wakacyjny sprzyja zwiększonej liczbie osób wypoczywających na terenach przywodnych i akwenach. Od stycznia 2020 r. w regionie utonęło już 14 osób.

-  Będziemy dbać nie tylko o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu, ale również turystów odwiedzających nasze województwo - tłumaczyła podkom. Irena Kornicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. - Apelujemy o rozwagę i rozsądek oraz o to, by w miarę możliwości wolny czas spędzać na kąpieliskach strzeżonych. Od lat główną przyczyną utonięć jest brawura, alkohol i nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że wywieszona na maszcie czerwona flaga nad morzem, oznacza bezwzględny zakaz kąpieli.

Policja będzie też zwracała uwagę na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią koronawirusa. ©℗

(KK)

Na zdjęciu: Funkcjonariusze zachodniopomorskiej policji od piątku (26 czerwca) zapowiadają wzmożone kontrole i apelują o rozsądek oraz zachowanie szczególnej ostrożności na drogach.

Fot. Kamil KRUKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

k...k12 do Staruszka
2020-06-27 03:54:26
Panie staruszku, gros młodych pracujących, także w handlu to alergicy. I oni nosząc maseczki nawet zmieniane co 30 minut, zgodnie z przepisami i w gumowych rękawiczkach zmienianych, ale łącznie 8 godzin rujnują sobie zdrowie. Także ludzie z astmą, dusznicą, POChP, nadciśnieniem, cukrzycą- prawie 3 000 000 chorych(tak, tak, aż tyle), malutkie dzieci nie pojmujące zadymy z komediovirusem mają się zamaskować, albo z domu nie wychodzić, bo staruszek idzie po zakupy i inne sprawunki. Proszę uruchomić do pomocy rodzinę, opiekę społeczną, zadbać o własną odporność, kondycję, a nie oskarżać cały świat i kwiczeć ze strachu. To nie przystoi sędziwemu człowiekowi, wszak siwizna to mądrość i stoickie znoszenie wichrów losu. Japońscy emeryci poświęcili swoje życie jadąc do pomocy przy odgruzowywaniu elektrowni jądrowej w Fukuszimie, a ten tu domaga się cudzej ofiary. A feeee. A mówiąc serio TEN WASZ POST NA STARUSZKA JEST DURNY I Z D...PY WZIĘTY --- JUŻ NIE MACIE JAK LUDZI ZASTRASZAĆ
Staruszek - załóż sobie maseczkę i pampersika.
2020-06-26 14:17:43
Będziesz zdrowy.
@ staruszek
2020-06-26 13:22:00
a ja się boję sfiksowanych staruszków.
Staruszek
2020-06-26 11:58:44
Hej Policja kontrolujcie czy ludzie mają maseczki i nakładajcie solidne mandaty za ich brak.JA SIĘ BOJĘ i nie czuję bezpiecznie w autobusach i sklepach.ZRÓBCIE W KOŃCU Z TYM PORZĄDEK.
Nigdy mi za dużo Drogówki na drodze.
2020-06-25 22:56:34
Nie wdajcie się w "sympatyczne pogawędki " z zatrzymanymi żulami!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ