poniedziałek, 25 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Policja z Żandarmerią Wojskową kontrolowały kierowców w Szczecinie

Policja z Żandarmerią Wojskową kontrolowały kierowców w Szczecinie [GALERIA, FILM]

Policja z Żandarmerią Wojskową kontrolowały kierowców w Szczecinie
Data publikacji: 2020-04-01 13:19
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-08 21:55
Wywietleń: 12258 449683

Ministerstwo Zdrowia wprowadziło nowe zasady bezpieczeństwa, w tym ograniczenie w przemieszczaniu się. Na ulicach Szczecina będzie można zobaczyć więcej patroli. W związku z wprowadzeniem nowych przepisów funkcjonariusze z Komedy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie wraz z Żandarmerią Wojskową przy wjeździe do miasta przeprowadzili w środę m.in. wzmożoną kontrolę ruchu drogowego. Ograniczenia mają zapobiec rozprzestrzenianiu się epidemii koronawirusa.

Policja zapowiada bezwzględne egzekwowanie nowych przepisów, wedle których m.in. niepełnoletni będą mogli wyjść z domu tylko pod opieką osoby dorosłej. Mają być też zamknięte parki, bulwary i plaże. Policjanci zwracają uwagę, aby obostrzeń nie traktować jako narzucanych sankcji, ale jako konieczny środek bezpieczeństwa, dzięki któremu ma spaść przyrost liczby przypadków zakażeń w naszym kraju.

- Policjanci m.in. będą sprawdzać, czy osoby poruszające się po mieście są pełnoletnie - zapowiada podkom. Irena Kornicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. - Pamiętajmy o obowiązku utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi. Wychodźmy z domów tylko przy naprawdę najważniejszych potrzebach. Ograniczajmy wyjścia do minimum.

Policja kontroluje miejsca grupowania się ludzi przy pomocy niecodziennych metod. Szczecińscy mundurowi wspólnie z innymi służbami (Strażą Miejską oraz Żandarmerią Wojskową) sprawdzają przestrzeganie wprowadzonych przepisów, związanych z wprowadzeniem stanu epidemii. Używają do tego nie tylko sprzętu nagłaśniającego, ale również specjalnych dronów z wykwalifikowanymi operatorami. Wszystkie działania mają na celu przede wszystkim ograniczyć zjawiska grupowania się społeczności w miejscach rekreacyjno-wypoczynkowych, a także uświadomić obywateli, jak ważne w tych dniach jest przestrzeganie obostrzeń.

Mundurowi zwracają uwagę na osoby grupujące się, przypominając, że obowiązuje zakaz grupowania się więcej niż 2 osób. Wszyscy ci, którzy ewidentnie wykazują rażące lekceważenie prawa, muszą liczyć się z konsekwencjami i karą grzywny od 5 tys. do 30 tys. zł.

(KK)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

Policja z Żandarmerią Wojskową kontrolowały kierowców w Szczecinie Policja z Żandarmerią Wojskową kontrolowały kierowców w Szczecinie Policja z Żandarmerią Wojskową kontrolowały kierowców w Szczecinie Policja z Żandarmerią Wojskową kontrolowały kierowców w Szczecinie Policja z Żandarmerią Wojskową kontrolowały kierowców w Szczecinie Policja z Żandarmerią Wojskową kontrolowały kierowców w Szczecinie Policja z Żandarmerią Wojskową kontrolowały kierowców w Szczecinie Policja z Żandarmerią Wojskową kontrolowały kierowców w Szczecinie Policja z Żandarmerią Wojskową kontrolowały kierowców w Szczecinie Policja z Żandarmerią Wojskową kontrolowały kierowców w Szczecinie Policja z Żandarmerią Wojskową kontrolowały kierowców w Szczecinie Policja z Żandarmerią Wojskową kontrolowały kierowców w Szczecinie Policja z Żandarmerią Wojskową kontrolowały kierowców w Szczecinie Policja z Żandarmerią Wojskową kontrolowały kierowców w Szczecinie Policja z Żandarmerią Wojskową kontrolowały kierowców w Szczecinie Policja z Żandarmerią Wojskową kontrolowały kierowców w Szczecinie Policja z Żandarmerią Wojskową kontrolowały kierowców w Szczecinie Policja z Żandarmerią Wojskową kontrolowały kierowców w Szczecinie Policja z Żandarmerią Wojskową kontrolowały kierowców w Szczecinie Policja z Żandarmerią Wojskową kontrolowały kierowców w Szczecinie Policja z Żandarmerią Wojskową kontrolowały kierowców w Szczecinie Policja z Żandarmerią Wojskową kontrolowały kierowców w Szczecinie Policja z Żandarmerią Wojskową kontrolowały kierowców w Szczecinie Policja z Żandarmerią Wojskową kontrolowały kierowców w Szczecinie Policja z Żandarmerią Wojskową kontrolowały kierowców w Szczecinie Policja z Żandarmerią Wojskową kontrolowały kierowców w Szczecinie Policja z Żandarmerią Wojskową kontrolowały kierowców w Szczecinie

Komentarze

atomek
Bardzo sie czerwieni w tych wpisach a"czytelnikowi" nalezy sie 2ja z geografji Wuhan leży w Chinach a nie w North Carolina
2020-04-08 21:53:01
piślak
w końcu się do roboty te lewusy wzięły, ciekawe co zrobią jak pislandia się skończy ilu ich zostanie a ilu powie że ich nie kochało
2020-04-04 17:04:42
Obserwator
Śmieszne są te zakazy wychodzę z psem wieczorem do parku , ludzie spacerują następni biegają a dzisiaj matka z synem przyszła na płac zabaw , gdzie są służby w takim razie.
2020-04-03 21:48:51
szczec
I jaki to ma proszę państwa cel? Z tego co widać na filmie i zdjęciach, zatrzymywane są busy, taksówki, samochody dostawcze wiozące towar i przypadkowe osobówki. I po co to? Chyba tylko w celu rozniesienia wirusa bo na ten moment spotkanie z policjantem, który spotyka się z setkami ludzi, jest większym zagrożeniem epidemiologicznym niż choćby wyjście do parku - co zostało zakazane. Co za dzban tą akcję wymyślił i w jakim celu?
2020-04-03 18:06:12
Gh
Wsiadam pod blokiem w auto z rodziną. Jade na działke 15 min. Moge do ch.olery czy nie???!!!
2020-04-03 13:44:57
takise
A plażą w świnoujsciu mozna przejść bez problemu
2020-04-02 22:27:50
Jacek
Wielu Was powołuje się na Konstytucję. Pisiory wielokrotnie ją łamali i co?Mają już swoje sądy, trybunał więc niebyłbym pewny wygranych procesów.
2020-04-02 15:09:01
Mieszkanka
Jezdze praktycznie codziennie do pracy a policje moze widzialam od dnia zamkniecia granic moze 3 razy. Pic na wode. Nikt nic nie sprawdza. Jeden dzien sprawdzania zeby tylko mieli material do TV
2020-04-02 14:41:15
zed
Represje ludności już się zaczęły. Ciekawe jak PiS daleko się posunie.
2020-04-02 09:52:12
Timitom
Na jakim wjeździe do miasta tablica miasta jest gdzie indziej może do centrum miasta, odbywały sie kontrole
2020-04-02 09:28:45
Aret
Zwykle zastraszanie. Jeszcze tylko brakuje koksowników. To pokazuje w jakim kraju żyjemy.
2020-04-01 19:29:57
oko
pic na wodę fotomontaż , kolejna akcja propagandowa dla TVPis , widziałem to dziś na Gdańskiej , pełna lipa marketingowa dla ciemnego ludu
2020-04-01 18:57:17
stop pisopatom
Wop ani MO mnie nie zastraszyli , ubecy mnie nie przekabacili . Funkcjonariusze pisu mogą najwyżej nadmuchać.
2020-04-01 17:21:19
mieszkaniec
jaki w tym sens skoro jest zakaz grupowania a dziś przez niedopracowane obostrzenia przed sklepami od godzin rannych stoją tłumy non stop...kolejki ciągną się metrami i co z tego że jest zachowany odstęp...to zwykły ucisk który odczujemy w maju przy podwyżce podatku...tak się zarabia na strachu i naiwności...nie takiego rządu chcieliśmy...dlaczego nie informują masowo ludzi, że w Karolinie pn.prowadzili badania nad bronią biologiczną stworzoną z mutacji wirusa hiv i COVID?
2020-04-01 17:08:21
Służby nie róbcie sobie obciachu !!!
Czemu to ma służyć oprócz propagandy i zastraszania przez PIS ?? Wszystkie dosłownie wszystkie działania podjęte przez rząd PIS są NIELEGALNE BEZ WPROWADZENIA STANU WYJĄTKOWEGO, a tego PIS nie wprowadzi , bo firmy mogłyby zarządać odszkodowań Ot cały PIS :)))
2020-04-01 17:02:55
rafal
a kary grzywny to nakładają z jakiej racji ??? z tego co wiem to nie ma u nas stanu wyjątkowego a tylko on może wymusić zmiany niekonstytucyjne prawa. Także mietek w niebieskiej czapce i odblaskowej kamizelce to może sobie karę grzywny wystawic a nie Obywatelowi. Nie przyjmujcie żadnych kar grzywny wszystko bierzcie do sądu. Żaden sąd Wam nic nie zrobi bo to co oni wyprawiają jest niezgodne z konstytucją. Najpierw STAN WYJĄTKOWY potem jakieś OBOSTRZENIA. Nie dajcie sobie wmówić że nie możecie swobodnie się poruszać, macie to zapisane w Konstytucji RP i ona obowiązuje. Wszelkie zasady bezpieczenstwa wprowadzone przez Ministerstwo Zdrowia to są tylko zasady co do ktorych możecie się stosować lecz nikt prawnie nie może Was do tego zmusić. Najpier Stan Wyjątkowy a potem zasady bezpieczeństwa.
2020-04-01 16:53:32
Pytam
Funkcjonariuszy nie obowiązuje odległość dwóch metrów? Wypisali sobie mandaty po 5000zł?
2020-04-01 16:45:32
rajd
Wsiadam sobie w auto i jadę. Nie mam z nikim kontaktu i jestem bezpieczny.Mogę tak pojechać do Choszczna, a potem przez Kamień Pomorski wrócić do Szczecina. Komu zagrażam? Po co te sensacje?
2020-04-01 16:26:20
Pytam
A co oni kontrolują w tych samochodach?
2020-04-01 14:46:38
Jańcio Wodnik
Obawiam się,że Rząd sonduje wytrzymałość społeczną.Może to przynieść bardzo niekorzystne skutki, z wypowiedzeniem posłuszeństwa włącznie.Cel to zminimalizować skutki epidemii aby zorganizowac wybory
2020-04-01 14:44:14
Zbik
A jak potraktować zgromadzenie 5 funkcjonariuszy nie zachowujących prawidłowego odstępu.
2020-04-01 14:40:37
Generał
A niektórzy chcieliby Stanu Wyjątkowego,wtedy to by było- zamordyzm
2020-04-01 14:36:39
gwiazda
Ta gwiazda to rzecznik prasowy policji Kornicz, która zrobiła pokazówkę dla mediów, by zastraszyć społeczeństwo
2020-04-01 14:33:19
Antoni smoleński
Ta władza przed niczym się nie ugnie i nie cofnie. Społeczeństwa ma za nic. Ale przyjdzie czas na sąd i wymierzenie odpowiedniej surowej kary dla architektów zafajdanej "dobrej zmiany"
2020-04-01 14:26:23
gwiazda
A ta jedna gwiazda to czapkę i kamizelkę gdzie ma ?
2020-04-01 14:13:26
Kornel
jak pokazuje historia - metody represji w Polsce nie działają, a straszenie obywateli wcześniej lub później obróci się przeciw tym którzy je stosują
2020-04-01 14:12:18
Krytyk Społeczny.
Taka demonstracja sił,na pewno nie wpłynie korzystnie na relację Państwo-Społeczeństwo,wymusi w stosunkowo krótkim czasie wypowiedzenie nieposłuszeństwa,pogłębi stany depresji.To nie stan Wojenny jak za Komuny,a więc i represje inne bo w drodze rozporządzenia a nie Ustawy.Konstytucja w dalszym ciągu obowiązuje a wiele praw z niej wynikających póki co nie zostało wyłączonych.W tym prawo do swobodnego przemieszczania się po Kraju.Każde działania władzy nacechowane działaniami stricte autorytarnymi przesadnie eksponowane wobec własnego społeczeństwa prowadzą z natury rzeczy do postawy nietolerancji, pogardy a w skrajnych przypadkach agresji.To działo się w czasach głębokiego uciemiężenia i zniewolenia w PRL-u lata 70-80.Zatem jestem pełen obaw i niepokoju z jaką łatwością sięga się po ekstraordynaryjne środki represji,kiedy nie ma ku temu racjonalnych powodów.
2020-04-01 13:45:30