środa, 15 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Bezpieczne wakacje 2020. Zachodniopomorskie będzie gotowe na przyjęcie turystów

Bezpieczne wakacje 2020. Zachodniopomorskie będzie gotowe na przyjęcie turystów

Bezpieczne wakacje 2020. Zachodniopomorskie będzie gotowe na przyjęcie turystów
Data publikacji: 2020-05-27 09:37
Wywietleń: 825 456872

W formie wideokonferencji obyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Temat obrad to bezpieczeństwo podczas wakacji.

Z uwagi na sytuację epidemiczną na świecie możemy spodziewać się, że w tym roku znacznie więcej turystów wybierze wypoczynek nad polskim morzem, na zachodniopomorskim Wybrzeżu – mówił wojewoda Tomasz Hinc. – Służby muszą być dobrze przygotowane do napływu turystów, działać zgodnie z wydawanymi na bieżąco, w zależności od rozwoju sytuacji, zaleceniami i wytycznymi Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

Przygotowani na wzrost ilości zakażeń?

Wojewoda pokrótce przedstawił sytuację epidemiczną w województwie, podkreślając, że zachodniopomorska służba zdrowia jest przygotowana na wypadek wzrostu zachorowań.

– Do tej pory szczęśliwie nie musieliśmy uruchamiać całego potencjału, jaki mamy przygotowany, a przypomnę, że to ponad 600 łóżek szpitalnych przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19 oraz możliwość robienia 1152 testów dobowo – mówił wojewoda. – Od kilku dni mamy do czynienia z pojedynczymi zachorowaniami, a miniona doba była pierwsza od 6 marca bez odnotowanego potwierdzonego przypadku COVID-19 na terenie Pomorza Zachodniego.

Reżim sanitarny a wakacje

O zaostrzonym reżimie sanitarnym obowiązującym także podczas wakacji mówiła dr Małgorzata Domagała-Dobrzycka. Kontrole sanepidu będą prowadzone - jak co roku - zgodnie z wytycznymi, które ma opublikować GIS. Ponadto wypoczywający nad morzem i jeziorami w Zachodniopomorskiem będą mogli w czasie sezonu letniego sprawdzić warunki na kąpieliskach w serwisie kąpieliskowym.

GDDKiA w Szczecinie omówiła stan remontów i przebudów na najpopularniejszej trasie prowadzącej na zachodniopomorskie wybrzeże.

Z uwagi na trwające prace, zwłaszcza na węzłach Brzozowo-Miękowo i Miękowo-Rzęśnica, w drodze nad morze będziemy zalecać wybór tras alternatywnych – mówił Grzegorz Dziedzina z GDDKiA. – Pierwsza trasa, dogodna dla osób jadących z południa kraju, to droga przez Pyrzyce, Stargard, Nowogard i Golczewo. Druga to tradycyjna trasa alternatywna przez Stepnicę do Wolina.

Dodatkowe kontrole na drogach zapowiedziała policja oraz WITD. Wzmożone patrole pojawią się zwłaszcza w weekendy. Siły policji w miejscowościach nadmorskich będą wzmacniane siłami funkcjonariuszy z innych garnizonów w Polsce. Wicekurator Jerzy Sołtysiak zapowiedział, że w MEN powstają nowe wytyczne dla organizatorów wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży związane z obowiązującym reżimem sanitarnym.

(ip)

Fot. Artur Bakaj

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie