środa, 12 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > PO: władze Szczecina za TK

PO: władze Szczecina za TK

PO: władze Szczecina za TK
Data publikacji: 2016-05-10 11:43
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:04
Wywietleń: 500 132924

Szczecińska PO chce, aby radni przyjęli stanowisko dotyczące stosowania się władz miasta do orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego. Podobne dokumenty przyjęto już w kilku dużych miastach w Polsce. Stanowisko szczecińskiej PO ma być rozpatrywane na najbliższej sesji Rady Miasta Szczecin 17 maja.

Politycy Platformy jeszcze we wtorek chcą przekonać prezydenta miasta do poparcia tego dokumentu. Szczecińska PO składa we wtorek do biura RM stanowisko dotyczące stosowania się władz miasta do orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego.

- Będziemy namawiać do tego wszystkich radnych oraz prezydenta Szczecina. Niech zajmą stanowisko: czy stoją po stronie uzurpatora, czy też po stronie przestrzegania porządku prawnego - stwierdził Łukasz Tyszler (na zdjęciu), przewodniczący Rady Miasta z PO.

- Podobne stanowiska przyjęły już wszystkie większe miasta w Polsce, m.in. Warszawa, Gdańsk, Wrocław. Mieszkańcy Szczecina oczekują, że staniemy z tymi metropoliami w jednym szeregu - mówił Sławomir Nitras, szczeciński poseł PO.

Politycy Platformy o godzinie. 14 spotykają się z prezydentem Szczecina i chcą przekonać go oraz radnych jego klubu do poparcia ich stanowiska.
- Dla Piotra Krzystka jako prawnika, sprawa jest ewidentna. Art. 190 Konstytucji RP przewiduje, że orzeczenia TK mają moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne. Prezydent nie wyobraża sobie podstaw do nierespektowania orzeczeń TK. Jeśli zaś chodzi o ewentualną uchwałę, w związku politycznym jej charakterem pan prezydent będzie rekomendował swojemu klubowi wstrzymanie się od głosu - stwierdził Łukasz Kolasa, rzecznik prezydenta Szczecina.

(dar)

Fot. Robert STACHJNIK

Komentarze

Trybunał
Trybunał Konstytucyjny był, jest i będzie ciałem politycznym. Ale najlepiej byłoby żeby poszczególni sędziowie byli na pasku rządzących, niezależnie od opcji politycznych. Kto ma władzę, ten ma siłę i ten ma rację. To samo prawo można na różny sposób interpretować i każdy, niestety może mieć rację. Jaki Sejm takie prawo. Jeszcze gorsze zło wynika z tego, że my malutcy, nie chcę powiedzieć, kretyni,entuzjazmujemy się takimi sytuacjami i wzajemnie się oskarżamy, używając przy tym słów nieprzyzwoitych. Czy to jest fair? Obserwator
2016-05-11 12:58:25
tom
Głosowałeś na PO...a w większości szczecinianie za tymi złodziejami głosowali...mówię...NIE SKŁADAJ WNIOSKU O 500PLUS.!!!
2016-05-11 03:39:42
Precz z PO-stkomuna... PO PZPR - e,
Odp. do kom. I slusznie ! PO-czekaj jeszcze troche... to i Szczecin bedzie wreszcie CALKOWICIE WOLNY i od tego "Twojego" PO-stkomunistycznego - REZIMU !!
2016-05-11 03:25:33
Dlugo-Pi,
Wiadomym jest ze w roku juz 2016-ym, istniejace jeszcze PO-stkomunistyczne Wladze Szczecina... beda dalej stac za starym PO-stkomunistycznym TK ! Ale ewentualnie bedzie to tylko do pewnego czasu...!!
2016-05-11 03:16:26
Zed
No i trzeba się określić. Jak w 1980. Albo bo białej albo po czarnej stronie mocy.
2016-05-10 23:10:13
biel
Szczecin powinien zachować się tak jak inne większe miasta, które takich uchwał nie podjęły, jak: Kraków, Poznań, Katowice, Rzeszów, Bydgoszcz, Łódź, Opole, Kielce, Olsztyn, Białystok, Toruń, itd. Najrozsądniej jest takich kontrowersji nie rozstrzygać jakimiś uchwałami.
2016-05-10 16:25:24
PO równa się obciach
a co nas interesuje wasz TK.....my chcemy zyć w mieście w państwie które sie rozwija daje ludziom prace, a za tą prace godziwą płace....naprawde jesteście żałosni POje...., rządziliście 8 lat i to były bardzo złe rządy, wiec niech do was trafi, że ludzie mają gdzieś te wasze TK, KOD i inne postkomunistyczne mafie
2016-05-10 15:13:47
I słusznie
Szczecin wolny od pisowskiego reżimu
2016-05-10 14:53:23
Dan
Jesli pan Prezydent sie wstrzyma od glosu i ustawa przejdzie, wyborcy tego nie zapomna!
2016-05-10 12:54:13
@
O co chodzi w tym zamieszaniu. TK działa na podstawie aktualnej ustawy. Jest ustawa uchwalona przez sejm to trzeba respektować. Jeśli sie nie przestrzega zapisów ustawy to się łamie prawo. Do dupy z takim trybunałem co łamie prawo i mamrocze coś jeszcze o łamaniu prawa. Ale jak się sympatyzowało z PO-st komuną, cieżko teraz kolesi opuścić. Więc w ramach kolesiostwa PO-st komuna bedzie respektowała wyroki których nie ma.
2016-05-10 12:52:02
m
jak po zamiast miasta wybuduje po w miescie porzadne chodniki i sciezki rowerowe to i tak nie zmusze jasnie panujacego po zapomnialo ze jasnie panujacego wsadzilo na fotel,a tezaz jasnie panujacy ma po w du...
2016-05-10 12:43:47
"Chcieć to sobie możesz"
Czy pan Poseł mógłby podać miasta, w których prezydentami nie są osoby związane z jego ugrupowaniem politycznym, bo aktualny argument jakoś nie przemawia?
2016-05-10 12:39:24
.....
Na znak protestu nie będziemy jedli lodów tego lata! Dupek z PO jest absolutnie groteskowy. Związek działań samorządu z orzeczeniami TK jest taki, że samorząd ma obowiązek przestrzegać ustaw. Ich zgodność z konstytucją to zupełnie inny problem i na wyższym poziomie.
2016-05-10 12:29:18
Marco
Zajmijcie się miastem aby było lepiej a nie jakimś trybunałem który jest POlityczny i zależny od prtii