piątek, 25 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Partia Razem: Respektujcie orzeczenia TK

Partia Razem: Respektujcie orzeczenia TK

Partia Razem: Respektujcie orzeczenia TK
Data publikacji: 2016-04-29 09:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:01
Wywietleń: 778 131324

Członkowie szczecińskiego oddziału Partii Razem apelują do Rady Miasta o zajęcie stanowiska w sprawie respektowania orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego. Tak, jak to zrobiły Rady Miast Warszawy, Łodzi, Bydgoszczy i Poznania.

Na początku marca tego roku TK uznał, że nowelizacja PiS ustawy o Trybunale jest niezgodna z Konstytucją. Premier Beata Szydło zapowiedziała, że wyrok ten nie zostanie opublikowany i nie został do tej pory. Bo według PiS decyzja TK jest jedynie "orzeczeniem" lub "opinią" grupy sędziów, a nie wyrokiem.
Zdaniem członków partii Razem bezprawna odmowa publikacji kolejnych orzeczeń TK prowadzi do pogłębiania chaosu prawnego w Polsce. A dzięki przyjęciu takiego stanowiska, Rada Miasta Szczecin wskazałaby, jakie prawo będzie stosowane przez władze samorządowe naszego miasta.

- Zwracamy się z apelem do Rady Miasta Szczecin o zajęcie stanowiska w sprawie respektowania orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego, także tych, które nie są publikowane w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej „Monitor Polski”. Zarazem apelujemy, aby w działalności Urzędu Miasta Szczecin oraz innych miejskich jednostek organizacyjnych, w szczególności przy wydawaniu decyzji administracyjnych, uwzględniane były wszystkie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, także te nieopublikowane" - piszą członkowie Razem.

Ale jak już  informowaliśmy, Rada Miasta Szczecin na razie nie zamierza zajmować się tą sprawą. Bo szczecińscy radni PiS uważają, że to niezrozumiały pomysł. PO na razie nad tym się nie zastanawia. Tylko SLD chce rozmawiać na temat złożenia projektu podobnej uchwały.

(dar)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

dareczek66
W Polsce jest podzial na 1 Wladze Utawodawcza ,,Sejm i Senat wybory co 4 lata ,, 2 Wladza wykonawcza ,,rzad i prezydent-wybory co 5 lat. 3 Wladza sondownicza To gremium wybieraja Sedziowie , Sejm ,Senat i prezydent Ten co pisal konstytucje dobrze myslal i wymienil kolejnosc wedlug WAGI !! Biorac nawet na chlopski rozum i matematycznie !!! 100% dzielone na 3 Wladze =33,3% kazda ?? Konflikt dotyczy tej ostatniej , ktora dziwnym trafem staje w obronie przegranych i wlasnym??Co tu sie dzieje co to za demokracja i po co te wybory??? Niech sedziowie wybiora Sejm , Senat i Prezydenta bedzie napewno taniej!! Lecz pytam czy demokratycznie??Czy wybor narodu nic nie znaczy!! Panow Schetyne , Petru i obroncow tz ,,demokracji KOD?? , CZY WASZE DZIALANIA NIE ZBLIZAJA NAS DO BIALORUSI I ROSJI???
2016-04-30 10:15:12
punia
ted-masz rację. Nie zrażaj się tymi szumowinami. Widzisz-to jeden i ten sam trzy razy napisał. Wiadomo lewak, a to już brzmi obraźliwie.
2016-04-30 09:27:57
Rycek
Te sczczecińskie oddziały Rote Armee nawołuja do anarchii! Czerwoni anarchiści won do Hawany!
2016-04-29 11:26:28
lepszy
Do teda: Wyjdź.
2016-04-29 10:54:22
dla teda
Nie powtarzaj bzdur pisiorów -
2016-04-29 10:49:39
fuzzy
Do prawaka teda - gratuluję podatności na propagandę i manipulację.
2016-04-29 10:48:47
ted
Do lewaków z partii RAZEM - to nie było orzeczenie tylko opinia zebrania towarzyskiego sędziów TK ! Jak się zbiorą zgodnie z artykułem 197 Konstytucji to wtedy będzie orzeczenie i wtedy będzie wydrukowane !!
2016-04-29 09:41:14

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie