sobota, 07 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > PiS – wilki w owczych skórach

PiS – wilki w owczych skórach [GALERIA]

PiS – wilki w owczych skórach
Data publikacji: 2019-05-12 13:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:39
Wywietleń: 1663 390682

Nie zabrakło ataków pod adresem PiS, zarzutów o wykluczenie komunikacyjne Szczecina, pedofilii w Kościele oraz zapewnień o zbliżającym się zwycięstwie. Prawie 200 osób wypełniło salę "Galerii O" szczecińskiej Opery na Zamku podczas niedzielnej (12 maja) konwencji Koalicji Europejskiej.

Wzięli w niej udział liderzy ugrupowań wchodzących w jej skład, kandydaci do Europarlamentu, członkowie oraz sympatycy. Zaprezentowano 10 kandydatów KE z województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego do Parlamentu Europejskiego. W konwencji wzięli udział szefowie - PO Grzegorz Schetyna, PSL Władysław Kosiniak - Kamysz, SLD Włodzimierz Czarzasty oraz Marek Kossakowski z Zielonych. Te ugrupowania (oraz Nowoczesna)tworzą Koalicję Europejską, która według wstępnych prognoz może uzyskać dwa mandaty z Pomorza Zachodniego w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Najprawdopodobniej przypadną one "jedynce" na liście, czyli dotychczasowemu europosłowi Bogusławowi Liberadzkiemu (SLD) oraz "dwójce" - posłowi PO Bartoszowi Arłukowiczowi.

- Jeszcze kilka lat temu parę kilometrów od Szczecina przebiegała granica Polski. Brama, której przekroczenie otwierało nas na inny, wymarzony świat. Dziś tej bramy nie ma a my jesteśmy częścią wspólnoty europejskiej. Za kilkanaście dni, 26 maja zadecydujemy czy chcemy w niej pozostać czy populiści zepchną nas na peryferia Europy. My nie pozwolimy wyprowadzić Polski z Unii Europejskiej - zapewniał Arkadiusz Marchewka szczeciński poseł Platformy Obywatelskiej i szef partii w regionie. W podobnym tonie utrzymane było także przemówienie przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny. - Witam w Szczecinie, mieście wolności, mieście strajków przeciwko jednej partii, mieście, które wie jak współpracować z sąsiadami, które wie jak ważna jest dla Polski Unia Europejska. To tu, jak w soczewce, widać indolencję rządów PiS. Mijają dwa lata od położenia stępki pod budowę promu w szczecińskiej stoczni. I nic się w tej sprawie nie dzieje. Ten kawałek blachy rdzewieje a minister Brudziński (szczeciński poseł PiS i szef MSWiA - przyp.red.) oraz premier Morawiecki nie mają odwagi przyznać się do błędu i przeprosić za tę propagandę - mówił Schetyna a zebrani odpowiadali mu oklaskami i pełnymi entuzjazmu okrzykami: "zwyciężymy".

Zdaniem szefa PO Szczecin jest miastem wobec którego rządzący PiS stosuje program "Wykluczeni Minus". 

- Likwidowane są połączenia komunikacyjne miasta z resztą kraju, drogowe, kolejowe i lotnicze. czasami notable z PiS otwierają jakiś kawałek drogi. Ale wyłącznie tej, która została zaplanowana lub jej realizacja została zagwarantowana przez rząd PO - PSL. Rząd PiS miał cztery ;lata na działania w sprawie Obwodnicy Zachodniej Szczecina. Co zrobiono w tej sprawie? Stoi przed nami wielki wybór - albo dogonimy Europejczyków, albo na pokolenia się od nich oddalimy. Kaczyński ze wspólnikami udają jak lubią UE. Wilki przebierają się za owieczki. Zapominają jak wyprowadzali flagi UR nazywając je szmatami - stwierdził Schetyna.

Szef PO nawiązał także do programu KE m.in. reformy służby zdrwia w Polsce.

- Rząd PiS stracił 100 mld euro z unijnych środków. My te pieniądze odzyskamy i przeznaczymy na poprawę służby zdrowia - zapewniał szef PO.

Nawiązał także do jednego z najgłośniejszych problemów w polskim Kościele - pedofilii.

- Panie Kaczyński, dlaczego ucieka pan od problemu pedofilii? Nic pan nie rozumie. Nie wie pan skąd płynie zagrożenie? - pytał Schetyna. - Każdy kto podniesie rękę na polskie dzieci podniesie ją na państwo polskie - oznajmił szef PO.

(dar)

Fot. Grzegorz SIWA 

PiS – wilki w owczych skórach PiS – wilki w owczych skórach PiS – wilki w owczych skórach PiS – wilki w owczych skórach PiS – wilki w owczych skórach PiS – wilki w owczych skórach PiS – wilki w owczych skórach PiS – wilki w owczych skórach PiS – wilki w owczych skórach PiS – wilki w owczych skórach PiS – wilki w owczych skórach PiS – wilki w owczych skórach PiS – wilki w owczych skórach PiS – wilki w owczych skórach PiS – wilki w owczych skórach PiS – wilki w owczych skórach PiS – wilki w owczych skórach PiS – wilki w owczych skórach PiS – wilki w owczych skórach PiS – wilki w owczych skórach PiS – wilki w owczych skórach

Komentarze

Kotka Fiona
Musimy zatrzymać pełzającą demagogię mającą zamienić Polaków w parobków, idziemy i głosujemy 4You
2019-05-13 16:03:21
yi
Żeby banda nie wróciła, to trzeba iść na wybory. Nie olewajcie tego tak, jak przy samorządach. PO-wcy pójdą wszyscy, bo strach ich goni.Nie ma, że nie mogę, nie chce mi się, nie mam czasu. Pomyślcie co czeka nasze dzieci jak pachołki niemców dojdą znów do władzy..
2019-05-13 14:08:34
Hallo ! Tu ZIEMIA !
Wy tow. Marchewka chyba na łby się pomienialiście z tow. Natką.
2019-05-13 10:01:11
Finansista
Po Schetynie 100 mld jak nie umieli wydac 15 mld na kolei
2019-05-13 09:29:02
Mieszkaniec
No dobra przez chwile bylo mdlo i nudno a teraz konkrety; ilu emigrantow ma byc rozlokowanych w zachodniopomorskim?
2019-05-13 09:26:51
asia
Do ostatniej chwili złodzieje beda obiecywać obiecanki cacanki.Dopóki nie zlikwidowali CBS to musża spać ze szczoteczka do zębów i kapciami. Nie rozumie jednak dlaczego broni byc jak było a nic nie wspomina że tak naprawde broni swojej prywatnej febryki plastykowych zębów, najwiekszej w europie.
2019-05-13 08:33:33
Precz z pisem
Szczecin głosuje na Koalicję Europejską.
2019-05-13 08:04:35
Myśl
Koalicja z SLD (dawniej PZPR) jest nie do przełknięcia dla wielu z ewentualnego elektoratu KE i nie spowoduje wygrania z PIS w tych wyborach. Pan Schetyna może jest dobry w jakichś gierkach partyjnych, w niczym więcej. Konsekwentnie ciągnie PO w dół. Myśli, że ludzie z zachodniej i północnozachodniej Polski zagłosują za dawnymi PZPR-owcami, bo tak się pewnie umówił z panem Czarzatym.
2019-05-13 07:48:02
hmm
Schizofrenia, obłuda, czy cynizm?
2019-05-13 07:04:42
Dorota
Wilki w owczej skórze i owce w wilczej skórze.Byki w baraniej skórze i barany w byczej skórze.Krowy w owczej skórze i owce w krowiej skórze.To już koniec marzeń o potędze.
2019-05-13 06:44:58
Dobrze że jest PIS
Dobrze że po-psl nie demontuje juz dalej naszego kraju, jak było to przez 8 lat.Dziś bylibyśmy kolonia Niemiec i Francji. Zero podwyżek pensji, wzrost podatków- VATi innych. Wzrost bezrobocia, masowe wyjazdy młodych i osób w wieku produkcyjnym za granicę, likwidacja przemysłu pod hasłem wszystko co polskie to źle, nie opłaca się! Dalej rozrost urzędów, dążenie na siłę do wprowadzenia euro i wpuszczenia/wtloczenia na siłę tzw.uchodźców. zwijanie armii, wydłużenie lat pracy. Ogólnie rozrost i rozwój państwa teoretycznego. Spadek dzietności, wzrost ubóstwa społeczeństwa, marginalizacja wsi i rozklad rolnictwa. Pamiętajcie o tym przy urnie.
2019-05-13 01:36:42
POKO-nywani...
Juz gmatwaja i placza sie w Swoich zeznaniach...!! A to dobrego im Nie wrozy...???
2019-05-13 00:11:18
Nikt Ci tyle nie da ile Ci POKO obieca :-)
Mała jakaś ta konwencja PO ... a takie były piękne amerykańskie
2019-05-12 22:24:50
PiS partia ludzi usmiechnietych
W operze przegrancy z zacisnietymi twarzami
2019-05-12 21:32:13
Zula
Dlacxego PO nie umialo wykorzystac 15 mld na kolejnictwo?
2019-05-12 20:43:54
PO - barany w skórach sobolowych.
.
2019-05-12 20:24:26
^
Taka sytuacja z dzisiaj...... Ponad 1200 osób Na konwencji PiS tłumy na sali Uniwersytetu Szczecińskiego i przed wejściem radośni uśmiechnięci ludzie A na konwencji 5 Partii Koalicji Europejskiej max 200 osób w małym pomieszczeniu Opery (ciekawe ile zapłacili za wynajęcie sali?) i napięte twarze lyderów PiS dzisiaj pozamiatał PO KE w Szczecinie
2019-05-12 20:20:43
Daros
Tylko PIS a nie śmieszna zbieranina pod szyldem kołalicja
2019-05-12 19:49:50
Caryca Katarzyna
Ale slaba konwencja, lipa mocium panie lipa
2019-05-12 18:15:29
Katarski inwestor
Jesli chcecie abysmy na was glosowali to najpierw wyjasnijcie dlaczego do budzetu przez 8 lat nie wplynelo 252 mld
2019-05-12 18:13:04
Nadal
Nic się nie zmieniło granica jest i będzie w tym samym miejscu. śpijmy spokojnie. To pan Schetyna ma wizje że zniknęła. Kiedy On i podobni jemu byli w kościele? Głuchotę ciężko leczyć "pan luzem czy w worku" też nie da się wyprowadzić z EU, inni słyszeli ON jeszcze nie. I jak z głuchymi rozmawiać? Bo z prawdziwymi można.
2019-05-12 18:03:15
biela
"wilki w owczej skórze'- rozumiem, że G.Schetyna mówił o swoich partyjnych kolegach. Bo jak ich nazwać inaczej, skoro obiecują w kampanii jedno, a po wyborach robią co innego. PiS natomiast to co zapowiada to realizuje i to z wielkim rozmachem. Korzystają z programu PiS wszyscy Polacy, nawet sympatycy PO. Słyszałem, że PO to znaczy inaczej "Puste Obietnice'.
2019-05-12 17:45:56
Im już podziękujemy. Czas na KONFEDERACJĘ!
.
2019-05-12 16:52:13
Wilk
Schetyna Arlukowicz Liberadzki Nitras dawajta ryu szybko katarskiego inwestora
2019-05-12 16:23:43
Wyborca
Schetyna zalatwil KE rymi pedofilami bo to oni torpedowali rejestr pedofilow Jakiego. Jaki niefart
2019-05-12 16:20:59
Cires
Schetyna dobrze mówi. Czas skończyć z bezkarnościa kościelnych pedofilów
2019-05-12 16:16:53
Wilk
Wilki to wspaniałe żyjące w rodzinach stworzenia , a PO przypomina raczej takie stworzenie jak WIJ ! / ewentualnie skolopendra , bo już na pewno nie pożyteczna dżdżownica / . Pan S. to ryjec tęgoryj- podgryza co się da w polskiej demokracji .
2019-05-12 15:34:10
cdn
W tracie prawienia farmazonow tego zalosnego czlowieka znanegoz akcji ,,widelec'' i afery hazardowej w drugim rzedzie siedzial/chorwat/ Gawlowski a w pierwszym komuch Arlukowicz dla ,ktorego ryzy utworzyl urzad od osob wykluczonych za zdrade sld.
2019-05-12 15:32:50
czytam
Stępka wam przeszkadza , bo wy sprzedaliście stocznie ,żeby niemieckie rozkwitały . Przez "otwartą " granicę wygoniliście miliony młodych do pracy na zmywakach , bo tu zniszczyliście polski przemysł . Teraz - debile - plujecie na Kościół i chcecie wygrać wybory zwalczając pedofilię w Kościele ? Macie taka BELĘ w oku , a u PiS drzazgę wypominacie ? Kłamiecie , plujecie i ZGINIECIE w wyborach ! / Ciekawe ilu pedofili jest w szeregach KE ,ż e mają taką obsesje na tym punkcie ? OgÓLNIE - ZERO PROGRAMU !
2019-05-12 15:28:51
Sowa
Sami milionerzy
2019-05-12 15:11:48
Goniec
Jak na Szczecin to jest was trochę mało
2019-05-12 14:38:39
Adam
Tusk i jego PO zlikwidowało przemysł morski w Szczecinie i przeniosło wszystko do Gdańska. Zapomnieliście o tym ważnym fakcie dla Szczecina , towarzysze ? Do działaczy PO i SLD : jeżeli któryś z was zaciągnął atrakcyjną 14 latkę do łóżka to jest to pedofilia. Pedofilem może być nie tylko ksiądz , ale także każdy z was. Teraz będziemy uważnie obserwować wasze imprezy. Nie będzie litości.
2019-05-12 14:33:58
Kot Prezesa
Charyzmy tu widze co kot naplakal
2019-05-12 14:31:44
weteran
Schetyna gdzie byliście przez osiem długich lat , zlikwidowano przemysł STOCZNIOWY - my pamiętamy wasze rządy. Lepiej się nie kompromituj w Szczecinie.
2019-05-12 14:30:32
Spawacz
Rozwalilscie stocznie a o stepke sie pytacie? A gdzie przeniesluscie tunel? Do Gdanska!
2019-05-12 14:29:45
zdziwiony
Dlaczego charyzmatyczny przywódca POKO wystąpił dziś bez makijażu? Dziwnie wyglądał.
2019-05-12 14:25:35
Szczecin
Nie kompromituj się schetyna ze swoją złodziejską bandą. Przez 8 lat okradaliście ten kraj i teraz tylko tego wam żal że zostaliście pozbawieni możliwości złodziejstwa. Koniec z marnotrawieniem pieniędzy podatników i cieszcie się że jeszcze w więzieniu nie siedzicie
2019-05-12 14:23:03
Kandydat
Kto kryl przez 8 lat pedofilie?miala byc kastracja pedofili i likwidacja dopalaczy
2019-05-12 14:22:29
Wilki
Wilki sa przeciez pod ochrona
2019-05-12 14:20:20
Wawrzek
Schetyna wam papierdoliłos?- to wasz senator przyjechał do Szczecina sprzedawać deweloperom działki po Zakładach produkcyjnych, terenach postoczniowych, które zlikwidowaliście, to wy zlikwidowaliście tu tysiące kilometró linii kolejowych rozbierając często nowe tory na złom, to wy zlikwidowaliście tysiące kilometrów połaczeń autobusowych. To wy organizowaliście tu na Zachodniopomorskim i Lubuskim przemysłową pustynię. Spadaj ze swoimi Arłukowiczami, Nitrasami i innymi osobliwościami.Nie jestem członkiem PIS ale wy jesteście większym złem.
2019-05-12 14:16:59
tylko pytam
Panie Schetyna rządziliście 8 lat dlaczego wtedy nie zwalczaliście pedofilii, nie walczyliście ze smogiem, nie poprawialiście sytuacji w szkolnictwie i służbie zdrowia??
2019-05-12 13:48:44
Prawda
To nie jest atak na kościół
2019-05-12 13:40:43
ADAMS
A czemu PO nie zwalczała pedofilii?
2019-05-12 13:10:30