Wtorek 24 maja 2022r. 
REKLAMA

Biedroń do Schetyny i Kaczyńskiego: Idziemy po was

Data publikacji: 2019-04-28 20:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-05 07:26
Biedroń do Schetyny i Kaczyńskiego: Idziemy po was
 

Panie prezesie Kaczyński, panie przewodniczący Schetyno - musicie mieć odwagę rozmawiać o wizji, programach, o problemach zwykłego człowieka. Nie możecie chować głowy w piasek i udawać, że jesteście zainteresowani tylko sobą – mówił w niedzielę w Poznaniu lider Wiosny Robert Biedroń.

- Wiosna, jak państwo widzicie, musi ścigać tych, którzy wydawali się do tej pory wielcy, niezatapialni, odważni. Ci, którzy aspirują do najwyższych funkcji w naszym państwie, a uciekają przed Wiosną, przed debatą – mówię tu oczywiście o Jarosławie Kaczyńskim i Grzegorzu Schetynie, którzy wczoraj tutaj w Poznaniu zorganizowali swoje konwencje wyborcze, oddzielnie oczywiście, ale tak naprawdę razem, bo prowadzą ten jałowy spór już od 14 lat razem i boją się dopuścić do tego sporu jakąkolwiek zmianę, jakąkolwiek debatę i merytoryczną dyskusję – mówił w niedzielę w Poznaniu Robert Biedroń.

Lider Wiosny podkreślił, że "dzisiaj Wiosna jest w Poznaniu, żeby pokazać, że idziemy po was. My was dopadniemy – wcześniej czy później. Ten POPiS, z którym mamy do czynienia, arogancji wobec obywateli, obywatelek, Polek i Polaków w końcu musi się skończyć. I w końcu, wcześniej czy później, znajdziemy takie miejsce, gdzie Grzegorz Schetyna i Jarosław Kaczyński będą musieli skonfrontować się, spotkać się z Polkami i Polakami".

Biedroń wskazał na konferencji, że "Poznań to miasto konkretne, Wielkopolska to region ludzi bardzo praktycznych". - My lubimy konkrety w Wiośnie, wiele nas łączy z Wielkopolską. I dlatego, panie prezesie Kaczyński, panie przewodniczący Schetyno - musicie mieć odwagę rozmawiać o wizji, programach, o problemach zwykłego człowieka. Nie możecie chować głowy w piasek i udawać, że jesteście zainteresowani tylko sobą, że potraficie tylko ze sobą rozmawiać. Co dziwne zresztą, jeden drugiego przezywa, nazywa, obraża – a jeden bez drugiego nie może żyć. I boją się, że do tego duetu dołączą Polki i Polacy, którzy będą chcieli z wami pogadać – podkreślił Biedroń.

- Jesteśmy więc tutaj żeby przypomnieć: 3 maja wieczorem przed kamerami zapraszamy obu panów do dyskusji. Do dyskusji o waszych wizjach, o waszych programach, o tym jak Polska i Europa ma wyglądać w przyszłości – dodał.

Lider Wiosny podkreślił na konferencji, że trzeba już skończyć z tym – jak mówił - jałowym sporem w polskiej polityce.

- Wczoraj tutaj w Poznaniu, mieście jak powiedziałem praktycznym, konkretnym, usłyszeliśmy od prezesa Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego o proszkach do prania, o ciasteczkach, o sokach, o jakiś napojach gazowanych. A nie usłyszeliśmy praktycznie żadnych konkretów. Niczego, co poprawiłoby życie Polek i Polaków. Usłyszeliśmy znowu straszenie Niemcami. Jednych, tych z Platformy albo Niemcy biją, a drugich – Niemcy z kolei oszukują, bo im ciasteczek nie dowożą odpowiedniej jakości. Przecież to jest absurd, to jest piaskownica. Z tą piaskownicą trzeba w końcu skończyć, dlatego powstała Wiosna – mówił.

Lider Wiosny przypomniał także ogłoszone w sobotę we Wrocławiu "5 decyzji Biedronia". Jak powiedział, są to konkretne rozwiązania, które ugrupowanie "zrealizuje w pierwszych tygodniach naszych rządów".

- Po pierwsze zlikwidujemy niepotrzebną biurokrację. Dzisiaj mamy tak, że mamy 20 różnych ministerstw, zatrudniających tysiące osób. Przerost biurokracji, która rosła i za Platformy, i za PiS-u, i rośnie dzisiaj bez opamiętania. (Zrobimy) tak żeby powstało 11 kompaktowych ministerstw, skrojonych pod potrzeby. Po drugie: odpartyjnimy państwo. Doprowadzimy do tego, że legitymacja partyjna w końcu przestanie być przepustką do decydowania, kto zasiada w spółkach skarbu państwa, kto zasiada w najważniejszych instytucjach. A przy okazji zlikwidujemy około 50 zbędnych instytucji łącznie z Instytutem Pamięci Narodowej, który już dawno powinien przestać istnieć, którego likwidację zapowiadała Platforma Obywatelska, a jak rządziła - najbardziej broniła – mówił Biedroń.

Wśród kolejnych "decyzji Biedronia" znalazła się także "likwidacja bezsensownych pomników tej i wcześniejszych władz".

- Jeżeli mamy 35 miliardów złotych na utopienie w Baranowie, gdzie powstaje tak zwany Centralny Port Komunikacyjny, a nie mamy na podwyżki dla nauczycieli – to, to państwo jest w ruinie. To jest to degrengolada i rządzą nami ludzie, którzy może lepiej żeby zajęli się sprzedawaniem proszków do prania, a nie próbą budowania nam naszego kraju – mówił.

Czwartym postulatem Biedronia jest rozdział państwa od Kościoła. Jak tłumaczył, Wiosna doprowadzi do tego, że "te 2 miliardy złotych, które każdego roku Polska, polski rząd, polski budżet wydaje na nauczanie lekcji religii, zostaną przeznaczone na lepsze inwestycje na przykład na inwestycje w żłobki i w przedszkola. Czyli zamiast budować kolejne kościoły – zbudujemy kolejne żłobki".

Następną z "decyzji Biedronia" będą godne wynagrodzenia dla wszystkich tych, którzy – jak mówił - zostali pozostawieni z tyłu: nauczyciele, pielęgniarki, osoby pracujące w pomocy społecznej, pracownicy sądów.

(pap)

Fot. PAP/Maciej Kulczyński

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

k....k12 do Premier Robert Biedroń
2019-05-05 00:20:44
Jeśli piszesz to serio, obojętnie czy ze swojej mózgownicy, czy ci kazali, to takie przekonania się leczy, coś, jak grużlicę przez stalinowców. Związek małżeński możesz zawrzeć nawet z krową i adoptować jej cielę, bo na adopcję, gdzie wymagana jest prawdziwa miłość i troska do imbecyla, czy innego mikrocefala sr... w pampersa całe życie, gdzie trzeba zdać egzamin z człowieczeństwa to was nie ma. Ale ładne, zdrowe dzieci odebrać heterykom to i owszem korzystając z terroru państwa
Jarun
2019-04-30 15:39:00
Czy ten pan/i wykrzykujący piskliwym głosem, dyszkantem - może porwać tłumy ?
karol mini
2019-04-29 22:03:55
bidroń jak ja pójdę po was to nic z was nie zostanie!
gg
2019-04-29 15:50:23
Idziemy...złamać wam szczękę?!
Premier Robert Biedroń
2019-04-29 06:21:45
Pan Premier Robert Biedroń prezentuje postępowy europejski światopogląd. Jeśli jesteś za aborcją i eutanazją, jeśli jesteś za małżeństwami homoseksualnymi i adopcją dzieci przez małżeństwa homoseksualne.jeśli jesteś za Wiosną w zatęchłym mieszczańskim światopoglądzie to jest twoim naturalnym wyborem pan premier Robert Biedroń
Wawrzek
2019-04-28 23:55:49
Biedroń oficjalnie ogłosił, że jego ugrupowanie jest finansowane przez Niemcy a ponadto dlaczego i na czyje polecenie umorzono sprawę o pobicie przez niego swojej matki. Czy polskie prawo pozwala na finansowanie partii i ugrupowań politycznych prze obcych?.
.
2019-04-28 22:01:20
Owszem, to, że ktoś otwarcie woli mężczyzn, nie oznacza, że musi się z tym aż tak obnosić i grozić, że po jakiegoś idzie.
A najlepiej bedzie
2019-04-28 21:53:36
Jak i ta Wio-senna Biedron-ka rowniez sobie PO-frunie... w "sina dal" !!
trohan
2019-04-28 21:47:23
Skończ z tym finansowaniem przez: Niemcy, Rosję, Żydów i i kosmitów. Te dziecinne bzdury powtarzaj swemu lekarzowi. A "Idziemy po was" w ustach Biedronia brzmi dwuznacznie, jak zachęta do orgii.
nndm
2019-04-28 20:32:41
Ten pan ta partia finansowana przez rząd Niemiec co proponuje Polakom oprócz walki z kościołem i promowaniem lesbijek gejów biseksualistów i transwestytów. O reszcie zapomniał :) tej 99 % :)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA