poniedziałek, 19 października 2020.
Strona główna > Kraj > Biedroń do Schetyny i Kaczyńskiego: Idziemy po was

Biedroń do Schetyny i Kaczyńskiego: Idziemy po was

Biedroń do Schetyny i Kaczyńskiego: Idziemy po was
Data publikacji: 2019-04-28 20:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-05 07:26
Wywietleń: 1276 388146

Panie prezesie Kaczyński, panie przewodniczący Schetyno - musicie mieć odwagę rozmawiać o wizji, programach, o problemach zwykłego człowieka. Nie możecie chować głowy w piasek i udawać, że jesteście zainteresowani tylko sobą – mówił w niedzielę w Poznaniu lider Wiosny Robert Biedroń.

- Wiosna, jak państwo widzicie, musi ścigać tych, którzy wydawali się do tej pory wielcy, niezatapialni, odważni. Ci, którzy aspirują do najwyższych funkcji w naszym państwie, a uciekają przed Wiosną, przed debatą – mówię tu oczywiście o Jarosławie Kaczyńskim i Grzegorzu Schetynie, którzy wczoraj tutaj w Poznaniu zorganizowali swoje konwencje wyborcze, oddzielnie oczywiście, ale tak naprawdę razem, bo prowadzą ten jałowy spór już od 14 lat razem i boją się dopuścić do tego sporu jakąkolwiek zmianę, jakąkolwiek debatę i merytoryczną dyskusję – mówił w niedzielę w Poznaniu Robert Biedroń.

Lider Wiosny podkreślił, że "dzisiaj Wiosna jest w Poznaniu, żeby pokazać, że idziemy po was. My was dopadniemy – wcześniej czy później. Ten POPiS, z którym mamy do czynienia, arogancji wobec obywateli, obywatelek, Polek i Polaków w końcu musi się skończyć. I w końcu, wcześniej czy później, znajdziemy takie miejsce, gdzie Grzegorz Schetyna i Jarosław Kaczyński będą musieli skonfrontować się, spotkać się z Polkami i Polakami".

Biedroń wskazał na konferencji, że "Poznań to miasto konkretne, Wielkopolska to region ludzi bardzo praktycznych". - My lubimy konkrety w Wiośnie, wiele nas łączy z Wielkopolską. I dlatego, panie prezesie Kaczyński, panie przewodniczący Schetyno - musicie mieć odwagę rozmawiać o wizji, programach, o problemach zwykłego człowieka. Nie możecie chować głowy w piasek i udawać, że jesteście zainteresowani tylko sobą, że potraficie tylko ze sobą rozmawiać. Co dziwne zresztą, jeden drugiego przezywa, nazywa, obraża – a jeden bez drugiego nie może żyć. I boją się, że do tego duetu dołączą Polki i Polacy, którzy będą chcieli z wami pogadać – podkreślił Biedroń.

- Jesteśmy więc tutaj żeby przypomnieć: 3 maja wieczorem przed kamerami zapraszamy obu panów do dyskusji. Do dyskusji o waszych wizjach, o waszych programach, o tym jak Polska i Europa ma wyglądać w przyszłości – dodał.

Lider Wiosny podkreślił na konferencji, że trzeba już skończyć z tym – jak mówił - jałowym sporem w polskiej polityce.

- Wczoraj tutaj w Poznaniu, mieście jak powiedziałem praktycznym, konkretnym, usłyszeliśmy od prezesa Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego o proszkach do prania, o ciasteczkach, o sokach, o jakiś napojach gazowanych. A nie usłyszeliśmy praktycznie żadnych konkretów. Niczego, co poprawiłoby życie Polek i Polaków. Usłyszeliśmy znowu straszenie Niemcami. Jednych, tych z Platformy albo Niemcy biją, a drugich – Niemcy z kolei oszukują, bo im ciasteczek nie dowożą odpowiedniej jakości. Przecież to jest absurd, to jest piaskownica. Z tą piaskownicą trzeba w końcu skończyć, dlatego powstała Wiosna – mówił.

Lider Wiosny przypomniał także ogłoszone w sobotę we Wrocławiu "5 decyzji Biedronia". Jak powiedział, są to konkretne rozwiązania, które ugrupowanie "zrealizuje w pierwszych tygodniach naszych rządów".

- Po pierwsze zlikwidujemy niepotrzebną biurokrację. Dzisiaj mamy tak, że mamy 20 różnych ministerstw, zatrudniających tysiące osób. Przerost biurokracji, która rosła i za Platformy, i za PiS-u, i rośnie dzisiaj bez opamiętania. (Zrobimy) tak żeby powstało 11 kompaktowych ministerstw, skrojonych pod potrzeby. Po drugie: odpartyjnimy państwo. Doprowadzimy do tego, że legitymacja partyjna w końcu przestanie być przepustką do decydowania, kto zasiada w spółkach skarbu państwa, kto zasiada w najważniejszych instytucjach. A przy okazji zlikwidujemy około 50 zbędnych instytucji łącznie z Instytutem Pamięci Narodowej, który już dawno powinien przestać istnieć, którego likwidację zapowiadała Platforma Obywatelska, a jak rządziła - najbardziej broniła – mówił Biedroń.

Wśród kolejnych "decyzji Biedronia" znalazła się także "likwidacja bezsensownych pomników tej i wcześniejszych władz".

- Jeżeli mamy 35 miliardów złotych na utopienie w Baranowie, gdzie powstaje tak zwany Centralny Port Komunikacyjny, a nie mamy na podwyżki dla nauczycieli – to, to państwo jest w ruinie. To jest to degrengolada i rządzą nami ludzie, którzy może lepiej żeby zajęli się sprzedawaniem proszków do prania, a nie próbą budowania nam naszego kraju – mówił.

Czwartym postulatem Biedronia jest rozdział państwa od Kościoła. Jak tłumaczył, Wiosna doprowadzi do tego, że "te 2 miliardy złotych, które każdego roku Polska, polski rząd, polski budżet wydaje na nauczanie lekcji religii, zostaną przeznaczone na lepsze inwestycje na przykład na inwestycje w żłobki i w przedszkola. Czyli zamiast budować kolejne kościoły – zbudujemy kolejne żłobki".

Następną z "decyzji Biedronia" będą godne wynagrodzenia dla wszystkich tych, którzy – jak mówił - zostali pozostawieni z tyłu: nauczyciele, pielęgniarki, osoby pracujące w pomocy społecznej, pracownicy sądów.

(pap)

Fot. PAP/Maciej Kulczyński

Komentarze

k....k12 do Premier Robert Biedroń
Jeśli piszesz to serio, obojętnie czy ze swojej mózgownicy, czy ci kazali, to takie przekonania się leczy, coś, jak grużlicę przez stalinowców. Związek małżeński możesz zawrzeć nawet z krową i adoptować jej cielę, bo na adopcję, gdzie wymagana jest prawdziwa miłość i troska do imbecyla, czy innego mikrocefala sr... w pampersa całe życie, gdzie trzeba zdać egzamin z człowieczeństwa to was nie ma. Ale ładne, zdrowe dzieci odebrać heterykom to i owszem korzystając z terroru państwa
2019-05-05 00:20:44
Jarun
Czy ten pan/i wykrzykujący piskliwym głosem, dyszkantem - może porwać tłumy ?
2019-04-30 15:39:00
karol mini
bidroń jak ja pójdę po was to nic z was nie zostanie!
2019-04-29 22:03:55
gg
Idziemy...złamać wam szczękę?!
2019-04-29 15:50:23
Premier Robert Biedroń
Pan Premier Robert Biedroń prezentuje postępowy europejski światopogląd. Jeśli jesteś za aborcją i eutanazją, jeśli jesteś za małżeństwami homoseksualnymi i adopcją dzieci przez małżeństwa homoseksualne.jeśli jesteś za Wiosną w zatęchłym mieszczańskim światopoglądzie to jest twoim naturalnym wyborem pan premier Robert Biedroń
2019-04-29 06:21:45
Wawrzek
Biedroń oficjalnie ogłosił, że jego ugrupowanie jest finansowane przez Niemcy a ponadto dlaczego i na czyje polecenie umorzono sprawę o pobicie przez niego swojej matki. Czy polskie prawo pozwala na finansowanie partii i ugrupowań politycznych prze obcych?.
2019-04-28 23:55:49
.
Owszem, to, że ktoś otwarcie woli mężczyzn, nie oznacza, że musi się z tym aż tak obnosić i grozić, że po jakiegoś idzie.
2019-04-28 22:01:20
A najlepiej bedzie
Jak i ta Wio-senna Biedron-ka rowniez sobie PO-frunie... w "sina dal" !!
2019-04-28 21:53:36
trohan
Skończ z tym finansowaniem przez: Niemcy, Rosję, Żydów i i kosmitów. Te dziecinne bzdury powtarzaj swemu lekarzowi. A "Idziemy po was" w ustach Biedronia brzmi dwuznacznie, jak zachęta do orgii.
2019-04-28 21:47:23
nndm
Ten pan ta partia finansowana przez rząd Niemiec co proponuje Polakom oprócz walki z kościołem i promowaniem lesbijek gejów biseksualistów i transwestytów. O reszcie zapomniał :) tej 99 % :)
2019-04-28 20:32:41

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Nekrologi

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie