Środa, 21 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Konwencja prawicy w Szczecinie. Jarosław Kaczyński: „Będą surowe kary dla pedofili. Wszystkich pedofili” [GALERIA] (akt. 1)

Data publikacji: 12 maja 2019 r. 14:42
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:39
Konwencja prawicy w Szczecinie. Jarosław Kaczyński: „Będą surowe kary dla pedofili. Wszystkich pedofili”
 

Korzyści płynące z zachowania własnej waluty, pomysły na dalszy rozwój gospodarczy, zapowiedź surowych kar dla pedofilów - to jedne z najważniejszych wątków, jakie pojawiły się na konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w Szczecinie. Do naszego miasta przyjechali prezes rządzącej partii Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki. 

J. Kaczyński zaczął od tego, jak ważne jest, aby nasz kraj wstrzymał się z wprowadzeniem euro.     

- Jeśli rozwijamy się dziś w naprawdę dobrym tempie, mamy drugie miejsce w Europie, wynika to z różnych czynników, w ogromnej mierze dzięki dobrym rządom premiera Mateusza Morawieckiego, ale to wynika także z tego, że mamy złotówkę - stwierdził prezes PiS. - Złotówka to ochrona naszej gospodarki. Musimy być na poziomie Niemiec, żeby się tej złotówki pozbyć. Kiedyś będziemy, nie tak długo będziemy, ale dopiero wtedy.

Drugą ważną kwestią jest wedle przywódcy prawicy prawo do wychowywania własnych dzieci, do ochrony ich przed zbyt wczesną seksualizacją.

- Musimy obronić prawo do naszej polityki społecznej. 500 +, wcześniejsze emerytury, trzynasta emerytura, wyprawka na początku roku szkolnego, bezpłatne leki dla starszych osób – to wszystko, co uczyniliśmy, a co można przeliczyć na wiele dziesiątków miliardów złotych. To trzeba bronić – przekonywał polityk. - Nasi przeciwnicy mówią: to jest nieracjonalne, to jest nierozsądne, to jest rozdawnictwo. Oczywiście jak są wybory, to zmieniają zdanie. Oni, żeby prowadzić taką politykę, jaką my prowadzimy, musieliby być w sensie sprawności rządzenia, ale także w sensie moralnym i intelektualnym, tacy jak my. A nie są.

Kolejna sprawa: Polska pomaga uchodźcom, ale na miejscu, nie powinna godzić się na ich przymusową relokację, bo to zagraża naszemu bezpieczeństwu. Ponadto nasz kraj, zdaniem prezesa, powinien bronić swoich tradycyjnych wartości, także tych ukształtowanych przez Kościół.

- Jesteśmy atakowani w sposób wyjątkowo nieuczciwy i bezecny przez naszych przeciwników z powodu pewnego rodzaju wydarzeń, które miały miejsce w Kościele – dodawał J. Kaczyński. - My nigdy tego rodzaju zjawisk, nigdy patologii w żadnej dziedzinie, także w sferze Kościoła, nie tolerowaliśmy i nie będziemy tolerować. To my podjęliśmy walkę z pedofilią,  wprowadziliśmy rejestr pedofili. A kto się przeciwstawiał? Kto krzyczał o wolności? Platforma Obywatelska. Przygotowaliśmy zmiany w kodeksie karnym, gdzie te przestępstwa będą karane bardzo surowo, dużo surowiej niż obecnie. Dzisiaj często to wyrok w zawieszeniu. Będą surowe kary, być może nawet do trzydziestu lat więzienia. Dla wszystkich, niezależnie od tego, jakie funkcje społeczne pełnią. Szczególnie surowo karani będą ci, którym dzieci zostały powierzone, którzy mają pieczę na dziećmi. To dotyczy także księży, ale dotyczy to wszystkich, także celebrytów. I jeszcze jedno: granica odpowiedzialności karnej jeśli chodzi o wiek ofiary będzie ona podwyższona. Czy przestępstwa - bo były to przestępstwa i to szczególnie odrażające - nielicznych księży mają uprawniać do ataku na Kościół, do obrażania katolików? Nie, proszę państwa.

Premier przypomniał szlagier szczecinianki Heleny Majdaniec o pociągu, który jedzie do przystanku happy end.

- Przyjechaliśmy takim pociągiem, który ma nas tam zawieźć - mówił premier. - Ale żeby ten pociąg faktycznie zawiózł tam wszystkich Polaków, to musieliśmy na samym początku przełożyć kilka zwrotnic. W gospodarce przełożenie tych zwrotnic było kluczowe. Przełożyliśmy zwrotnicę przemysłową, zrobiliśmy poważny zwrot w stronę ponownego uprzemysłowienia, odbudowy przemysłu, transportu publicznego, kolejowego, elektromobilności, portowego, to się dzieje po raz pierwszy od czasu, kiedy Łódź konkurowała z Liverpoolem w XIX wieku o to, kto szybciej rośnie. Pierwszy raz w Polsce utworzono najwięcej miejsc pracy w przemyśle w całej Europie. Przestawiliśmy zwrotnicę demograficzną. Przestawiliśmy zwrotnicę dla wsi i rolnictwa.

M. Morawiecki opowiadał, że na Pomorzu Zachodnim szczególnie widoczne są zmiany w energetyce i infrastrukturze drogowej i kolejowej. Podkreślał, jak ważny jest terminal gazowy w Świnoujściu - którego inicjatorem był prezydent Lech Kaczyński - i jego rozbudowa. Wymienił takie inwestycje jak m.in. tunel do Świnoujścia, dokończenie drogi S6 zaplanowane za kilka miesięcy, rozbudowa portu lotniczego Szczecin - Goleniów. W jego opinii poprzednicy nie wykorzystali 15 miliardów złotych na rozwój kolei - i dopiero PiS naprawie te zaniechania.  

W okręgu zachodniopomorskie - lubuskie w wyborach do parlamentu na liście prawicy najważniejszą postacią jest minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński. Według niego przedstawiciele dzisiejszej totalnej opozycji kpili z Polski powiatowej, z pegieerów, a w modelu rozwoju, który proponowali, nawet Szczecin nie miał statusu metropolii - a jako pierwszy o godność Polski powiatowej upomniał się premier Jarosław Kaczyński. 

- Te wybory są niezwykle ważne. W Brukseli zapada coraz więcej decyzji, które rezonują na codzienne życie również was, na tej ziemi pozametropolitalnej - argumentował J. Brudziński.

Wybory do europarlamentu w Polsce zaplanowano na 26 maja.©℗

(as)

Fot. Dariusz GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Schizofrenia
2019-05-14 09:42:37
Kaczyński jednego dnia mówi że trzeba za wszelką cenę bronić kościoła, a następnego dnia sam ten kościół atakuje zapowiadając walkę z pedofilami. Ten człowiek nie wie czego chce i o czym mówi.
Poczciwina
2019-05-13 21:03:59
Na pikniku patriotycznym Kaczynski oswiadczyl,ze nawet dla osob niewierzacych ,rola kosciola -jezeli sa patriotami- musi byc oczywista.Ze obrona kosciola jest obowiazkiem patriotycznym.Jakie jest jego zdanie o tych "patriotach" w sutannach i tych zaprzyjaznionych z nimi ,ktorzy pograzyli kosciol? Predzej uwierze w patriotyzm temu,co podniesie papierek na ulicy i wrzuci do kosza,niz zlotoustym nierobom,ktorym parafianie grabia liscie na plebani.
Mariusz
2019-05-13 17:13:42
czytam komentarze i kilka glupkow narzeka ze wszystko drozeje, nie pojmuje taki ograniczony intelektiualnie ze sam pedzil glosowac za gospodarka wolnorynkowa! chcial takiej bo to byla wg neigo wolnosc a teraz jak jest taka gospodarka wolnorynkowa w naszym kraju i ceny sa rozne w kazdym sklepie juz pisze bzdury ze to rzad podnosi ceny!!! stuknij sie w pusta makowke a nie pisz takie farmazony.
10 lat Tuska i PO.
2019-05-13 14:33:25
10 lat temu Tusk i jego Platforma , obiecali Polakom utworzenie rejestru pedofilów. Po konsultacjach , nie wiadomo z kim , wycofali się z tego pomysłu. Co ich powstrzymało ? Plotka głosi , że lewacy zostaliby zdziesiątkowani.
prawda
2019-05-13 14:09:42
Wpiszcie w google "Tylko nie mów nikomu" i obejrzyjcie sobie jak to wyglądało na prawdę
@Kacper
2019-05-13 13:29:07
Jak to komu rejestr przeszkadzał? KSIĘŻOM
A co na temat pedofilii
2019-05-13 10:27:42
w kosciele mysli nasza (bo szczecinska), radna Witt?Widze,ze bardziej jest pochlonieta wnetrzarstwem(z naciskiem na sciany),niz naprawde duzym tematem.Czyzby niezalezna kobieta nie miala zdania na ten temat?.../na wszelki wypadek podpowiem pani- tak na powaznie -to ja tez jestem brzydka-jak cala reszta myslacych inaczej niz pani).
Jola
2019-05-13 10:11:00
Nareszcie ktos przedstawia dobry program dla Polakow a nie partyjnych dzialaczy. Komuszki klamczuszki do politycznego lamusa
Kacper
2019-05-13 09:20:00
Pedofilska agenture trzeba rozwalic do konca bo jest powiazana z bezpieka i kremlem. Trzeba przyjrzec sie komu przeszkadzal rejestr pedofilow. Alez PiS sie za nich wzial, 30 lat kicia uchwalic jeszcze w tej kadencji!
ciekawy
2019-05-13 09:16:16
Mam pytanie do pana Morawieckiego co dalej z odbudową stoczni,co z budową w Szczecinie promów,bo stępka pod pierwszy prom,którą pan tak celebrował to już po latach ZARDZEWIAŁA ???? Co z północną obwodnicą Szczecina itd...itd...Życzę miłego dnia.
Bernika
2019-05-13 09:08:19
Nie wierzę Kaczyńskiemu. PiS przez 4 lata pomagał tuszować pedofilię wśród kleru.
Od siebie
2019-05-13 08:44:47
PiS powinien zacząć od siebie. Tzn. oczekuję, że na każdej siedzibie partii będą wisieć zdjęcia księży-pedofilów.
krystyna
2019-05-13 08:36:11
P Kaczynski wymyslil nowy wyraz EFEBOFILIA skad u niego tyle gornolotnych slow.Niedawno krzyczal ze kto podnosi reke na kosciol nie jest polakiem.A teraz co powie o tym filmie TYLKO NIE MOW NIKOMU> Mysle ze te dotacje plynace do Ojczulka tez powinne byc pod lupa.
Komunistyczna prowokacja.
2019-05-13 08:15:39
Autor filmu o pedofili niektórych księży - Tomasz Sekielski - przyznał w rozmowie z dziennikarzami , że ci właśnie księża byli jednoczesnie konfidentami komunistycznej Służby Bezpieczeństwa. Nie poinformował o tym ważnym fakcie w swoim filmie. SB posyłało swoich szpicli do seminariów duchownych , aby rozwalić je od środka.
Myśl
2019-05-13 08:13:32
Nagła miłość prezesa PIS do Unii Europejskiej to totalna hipokryzja. Chce tylko wepchać swoich ludzi do PE, by tam ich rękoma siać zamęt. Czekanie z wprowadzeniem euro na zrównanie standardu życia w Polsce z Niemcami jest beznadziejne. Przykłady seksualizacji dzieci widzimy ostatnio w wykonaniu duchownych. Demografię i opiekę zdrowotną obrazuje największa od chyba 1949 roku ilość zgonów. Dobrze tylko wychodzi płacenie ludziom za dzieci, bo można kupić wyborców.
Ehh
2019-05-13 08:03:27
Znowu ten stary aferzysta z Żoliborza. Niech lepiej popłaci wreszcie faktury za projekty przy wieżach
W chichocie zastygli...
2019-05-13 07:41:25
Wszystko obiecacie za glos na siebie.To glod wladzy....Gdzie byliscie do tej pory w ujawnianiu przypadkow pedofilii w kosciele? Gdzie wasze wczesniejsze potepienie dla takich czynow ksiezy ?.Obudziliscie sie wraz z ogladnieciem filmu Sekielskich? Gdzie wtargniecia do domu o 6 rano u osob,ktore tuszowaly sprawy? Teraz to wielkie pisowskie " fuj i potepienie"- a wczesniej zamiatanie pod dywan. Kaczynski pare dni wczesniej straszyl tych,co smieliby podniesc reke na kosciol- jaki byl cel tego?Dlaczego kosciol ma byc nietykalny - choc w moralnej ruinie?Przeciez kosciol nie oznacza " wiara". I ta moralna ruina nie oznacza tylko pedofilii.I kazdy to wie.
Helena
2019-05-13 07:40:52
Ponad 70% księży w Polsce ma skłonności pedofiskie, na wsiach ten odsetek jest jeszcze większy
luk
2019-05-13 07:31:08
Fantastyczne spotkanie, świetne wystąpienie Prezesa, Premiera, Pan Joachim rozwalił system. Brawo, tak trzymać!!
fido
2019-05-13 07:06:06
a dlaczego wcześniej przez 4 lata PiS zezwalał na gwałty księży na polskich dzieciach?
@Ludzie mili
2019-05-13 06:38:56
Zaraz, zaraz. PO nic nie zrobiło? A może to zasługa tych z Watykanu. CICHO SIEDZIEĆ. Proszę sobie przypomnieć.
Gabrysia
2019-05-13 06:38:10
Rozczarowała mnie ta konwencja w operze.Miało być europejsko i postępowo a wyszło siermiężnie. Żadnego pozytywnego przekazu do młodych nic z konkretów. I ten fatalny dobór kandydatów.Młodzi mówią o jednym że to dinozaur z wykopalisk a drugi to celebryta który nie wykazał się w obszarze służby zdrowia.Kiepsko to rozegrano na tle prężnej konkurencji
w-PiS-anka
2019-05-13 00:57:27
Brawo i dluuugo... PiS wraz cala Prawica i tylko tak dalej trzymac...!!!
Do... rzekomego "ksiedza" / z godz 18:18:31
2019-05-13 00:52:50
Jak nie byles nigdy w Kosciele i Zakrystki... to skad mozesz wiedziedz czy Ksiadz myje rece czy nie ?? A od i do czego ma i Wode Swiecona ! A u Was to: Bulke przez bibulke !!
Powtorka z rozrywki
2019-05-12 23:53:53
"Oni,zeby prowadzic taka polityke jak my,musieliby byc w sensie sprawnosci rzadzenia,ale takze w sensie intelektualnym i moralnym tacy jak my. A nie sa" ... Oni i my... Ten uroczy jezyk milosci moralnych inteligentow partii rzadzacej.
Halina kiepska
2019-05-12 21:24:04
Jakie poruszenie w koalicji europejskiej, sondaze leca w dol. A tu jeszcze ten nieszczesny wypadek Cimoszki co nie wezwal Policji i pogotowia
heheeh
2019-05-12 21:21:49
Jarosław niedługo ogłosi że rusza rządowy Rządowy Program 447+
Gareth
2019-05-12 21:02:40
Rejestr pedofilów Ziobry to jest jedno wielkie oszustwo. Nie ma w nim ani jednego księdza.
Nadzieja
2019-05-12 20:56:34
Mam nadzieję, że PiS jeszcze przed wyborami weźmie się za wszystkich, którzy kryli czyny pedofilskie księży. I ujawni wszystkie dane tych zwyrodnialców. ci, którzy kryli księży pedofili są tak samo winni.
topek
2019-05-12 20:41:52
Co się tak nakręcacie? Tak kłamliwej i złodziejskiej partii jeszcze w wolnej Polsce nie było jakim jest pis.Wszyscy złodzieje w Europie mogą uczyć się od niej!!!
Anty PO
2019-05-12 20:39:20
Popieram jak najbardziej. Na Komentarze anty pis mam odruch wymiotny.
Haha
2019-05-12 20:32:05
Ida wybory to Kaczyński bierze się za księży-pedofilii. Szkoda że przez 4 lata nic z tym nie robił
Forza Jojo
2019-05-12 20:11:09
Zatrzymac liberalow co nie gonili pedofilow. Bo trzynastolatki same wskakuja
Wolne miasto Szczecin
2019-05-12 20:06:57
PiSowi nie wierzę w równym stopniu co cygance która płacze i psu który śpi.To nie ta bajka i jak pokazują wcześniejsze wybory większości mieszkańców Szczecina,których nie sposób oszukać omamić.Tu PiS nie ma co szukać.
Idziegrzesprzezwies
2019-05-12 19:58:41
A bedziecie karac tych,ktorzy tuszuja czyny pedofilskie? I od kiedy?Od dzis,czy od "po wyborach"?Ile wam zajmie wklepanie ksiezy do rejestru ?....
rzygam PIS-em
2019-05-12 19:32:28
Duet nie do pobicia Rafalala i Jojo Bredziński wraz z toną obietnic zapomniawszy o zadeklarowanych i niezrealizowanych w poprzednich wyborach. No , ale ciemny lud to kupi ...cytując prezesa :)))
Jerzy
2019-05-12 19:30:13
No to znarkotyzowani pedofile z PO i SLD będą mieć problem. Nie zasłonią się atakiem na kościół.
prawda
2019-05-12 19:12:35
Większość tych pedofilskich czynów ma podłoże homoseksualne i jest właśnie dokonywana przez lobby homoseksualne w kościele, ale tego jakoś dziennikarze, celebryci i polskojęzyczne media nie chcą zauważyć że pedofilia ściśle wiąże się z homoseksualizmem! Po za tym dlaczego z takim zaangażowaniem nie szuka się pedofilii w środowisku np. polityków, dziennikarzy czy celebrytów tylko ogranicza się to do kościoła wśród którego to zjawisko to około 0,3%!?
ksiądz
2019-05-12 18:18:31
Dlaczego ksiądz podaje opłatek podczas komunii z gołej ręki?Dlaczego nie zakłada chociaż foliowej rękawiczki?Skąd wiadomo co ksiądz przed mszą trzymał w ręku?To jest chyba sprawa dla sanepidu?Ale sanepid państwowy czyli pisowski.
Antypisior i antyklecha
2019-05-12 17:31:21
To my podjęliśmy walkę z pedofilią, wprowadziliśmy rejestr pedofili. A kto się przeciwstawiał? Kto krzyczał o wolności? TYLKO JAKOŚ ŻADNEGO KLECHY W TYM REJESTRZE NIE MA ...PRZYPADEK ???
popijajać kawkę..
2019-05-12 17:10:29
No ale naprawdę wierzyć się nie chce, że tyle rzeczy udało się zrobić. Wymiar sprawiedliwości udało się naprawić, wrak Tupolewa sprowadzić, winnych zamachu osądzić, winnych ukradzenia 300 mld zł też, kwota wolna od podatku, tak jak obiecano, w końcu wzrosła, Caracali nie kupiliśmy, bo za drogie i w dodatku francuskie, oni niech się jeść nauczą najpierw. Polska wstała z kolan i jest szanowana na całym świecie a suwerena stać nawet na konia z Janowa! Jak dobrze jest, ja chyba śnię!!!
Ludzie mili
2019-05-12 17:08:21
Dobrze ze PiS wprowadzil rejestr otwarty pedofili, przez POprzednie 8 lat nic z tym nie zrobili
Racja! Każdy ksiądz powinien być tak samo karany
2019-05-12 17:04:51
Pewnie, że wszystkich pedofili! Nie może być tak, że jest karany tylko wikariusz, a biskup może molestować dzieci.
Po tych plusach tylko wszystko drożeje. Czas na KONFEDERACJĘ!
2019-05-12 16:50:29
.
Daro
2019-05-12 16:45:58
Jarosław masz mój glos
czytam
2019-05-12 16:35:08
Oczywiście temat pedofilii jest najważniejszy w kampanii wyborczej PO / i to pedofilii w wybranym środowisku , ile to % - 1% , 5% ?/ . No ale jak się niema nic do zaoferowania , to się pieprzy 3 po 3 .
Brawo! Dobrze to rokuje..
2019-05-12 16:23:18
Ten kraj jest zbudowany na kłamstwie. Zaczynając od PiS, który nigdy nie powiedział prawdy (poza sytuacjami wymuszonymi wyrokami sądowymi), a kończąc na instytucji kościoła katolickiego, który był kiedyś uznawany za kompas moralności, a teraz jest przykładem zgnilizny na każdym jego szczeblu. Zgnilizny mającej znamiona grupy przestępczej. Wyjście jest jedno: 1. Ujawnić wszystkich pedofilów w instytucjach KK - episkopat musi przekazać listę prokuraturze obecnie ukrywanych. Dodatkowo utworzyć niezależną komisję do zbadania wszystkich przypadków pedofilii. 2. Wypowiedzieć konkordat 3. Wpisać w Konstytucję, że żadna instytucją religijna nie może mieć wpływu na prawo - pod groźbą kary więzienia i delegalizowania instytucji kościelnych. 4. Utworzyć niezależną komisję do spraw finansowych instytucji religijnych - nieruchomości, malwersacje pieniędzy publicznych, oszustwa podatkowe, etc. 5. Przekazać budżet z religii w szkole na edukację seksualną i podwyżki dla nauczycieli. Wtedy możemy mówić o wyciągnięciu wniosków z obecnej sytuacji. Póki to się nie stanie, to będzie zawsze zagrożenie powtórzenia tego kryzysu.
Vera
2019-05-12 16:21:27
Kaczyński to sługus kościoła, nie wierzę że będzie walczył z pedofilią
No proszę
2019-05-12 16:11:21
Jarosław Kaczyński idzie na wojnę z kościołem
Super
2019-05-12 16:08:56
Aż trudno uwierzyć, że prezes Kaczyński tak ostro się wziął za polskich księży. Brawo!
Antypisior i antyklecha
2019-05-12 16:02:42
A komu teraz nasze pedofile w sukienkach zaufają?? Tylko jedynie słusznej partii "Pedofilia i Sprawiedliwość": )) Niestety nasze przychylne KK społeczeństwo za przyznane 500+ i inne "+" nawet po obejrzeniu ew. filmu "kaczor kopuluje z rydzolem" i tak na nich zagłosuje...Smutne , ale prawdziwe
Zołza
2019-05-12 15:34:47
kto podnosi rękę na polski Kościół ....Metamorfoza? obiecanki cacanki
jeszcze jeszcze jeszcze
2019-05-12 15:21:07
to reakcja na nowy darmowy film na youtube-Tomka Sekielskiego-Tylko nie mów nikomu, juz ponad 4 mln wyswietlen, gostynin przeniesie sie w okolice rzymu z braku miejsca?
Aneta
2019-05-12 15:19:54
PiSowi nikt już w Szczecinie nie zaufa. To zwykli kłamcy
Ludzie mili
2019-05-12 15:14:08
W koncu zaczelismy sie rozwijac. Niech oddadza te 260 mld do budzetu
janek bury
2019-05-12 15:04:31
Uwierze jak czlowiek z narodu wybranego ROMAN POLANSKI zostanie przy nastepnej wizycje aresztowany i wydany Amerykanom przy jazgocie celebrytow,gazety jakaly,tvn/tusk vision network/
Może być ciekawie.
2019-05-12 15:04:05
Teraz , jeżeli naprawdę zaczyna się walka z pedofilią to wielu ludzi z PO i SLD może mieć gigantyczne problemy , jak niektóre młode dziewczyny zaczną opowiadać o swoich imprezach z politykami , jak jeszcze były nieletnie. Pedofilia wśród księży to margines w porównaniu z lewackimi celebrytami i ich zboczeniami.
Walka
2019-05-12 15:02:58
Polecam film Tomasza Sekielskiego, jest już dostępny na UTubie
Brawo
2019-05-12 14:55:44
Wreszcie koniec bezkarności księży

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA