piątek, 19 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Pytania Koalicji Europejskiej do premiera i do prezesa

Pytania Koalicji Europejskiej do premiera i do prezesa

Pytania Koalicji Europejskiej do premiera i do prezesa
Data publikacji: 2019-05-10 16:19
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:39
Wywietleń: 1143 390366

- Dlaczego odrzucono wniosek o wsparcie budowy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie? - to jedno z wielu pytań, które poseł Arkadiusz Marchewka, wicemarszałek Jarosław Rzepa i posłanka Magdalena Kochan skierowali w piątek do Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego.

- Wiemy, że w niedzielę odbędzie się konwencja PiS, pojawi się prezes Kaczyński i premier Morawiecki i to jest czas na to, aby odpowiedzieli na kilka ważnych pytań - kontynuował Arkadiusz Marchewka.

Poseł PO twierdzi, że pytania są stawiane w związku z "zaniechaniami rządu wobec spraw ważnych dla Szczecina i całego Pomorza Zachodniego".

Koalicja Europejska chce wiedzieć, co się dzieje z zapowiadaną budową promu w ramach projektu Batory. - Wyszło sorry Batory, nie dzieje się tam nic. Nie widać żadnych efektów - mówił Arkadiusz Marchewka. - I trzecia ważna sprawa, czy pan premier przyleci do nas rządowym samolotem, czy sprawdzi jak wyglądają połączenia kolejowe albo lotnicze pomiędzy Warszawą a Szczecinem?

- Próbujemy spotkać się z prezesem PPL (zarządza portami lotniczymi - red.) w sprawie modernizacji lotniska w Goleniowie, ale niestety nie otrzymujemy żadnych odpowiedzi. A wciąż słyszymy szumne zapowiedzi odnośnie Radomia - powiedział wicemarszałek Jarosław Rzepa.

Wicemarszałek poruszył także temat zmiany prezesa Ośrodka Hodowli Zarodowej w Lubianie. - Po 28 latach prezes został wymieniony na człowieka po politologii. Czy to znaczy, że przenosimy Janów Podlaski na Pomorze Zachodnie? To chyba nie tak powinno wyglądać.

Wicemarszałek ma także zastrzeżenia do pracy Wód Polskich. - Powstały po to, aby zarządzać naszym bezpieczeństwem przeciwpowodziowym. Dzisiaj mamy zamarznięte wały przeciwpowodziowe i rzeki, które są coraz bardziej wypłycone.

Magdalena Kochan uważa, że Koalicja Europejska nie uzyska odpowiedzi na te pytania, ponieważ nie uzyskują ich na żadne stawiane rządzącym kwestie. - Moje pytanie do pana premiera brzmi: co pan zamierza zrobić w dramatycznej sytuacji szpitali powiatowych?

(KaNa)

Fot. Karolina Nawrocka

Komentarze

szczecin123
Na pytania trzeba odpowiadać, a nie zasłaniać się "bo co oni zrobili". Pomorze Zachodnie i Szczecin są obecnie w odwrocie i gdzie jest prom, gdzie są zapowiadane inwestycje ?
2019-05-12 07:41:40
racjonalista
Racjonalista ma do Was szanowni Państwo pytanie: gdzie się podziało 260 mld zł z luki budżetowej?
2019-05-11 08:19:33
jutrzenka
druga liga pcha sie do koryta.Gawlowica rozdawał zlecenia za pieniadze widać ze europejska juz ma plan jak z budowania pogotowia ratunkowego wiekszość wsadzić do swojej kieszeni.
2019-05-11 06:17:11
anty wawrzek
facet!!! lecz się z tej nienawiści a w szkole czego cię uczono??? Ekonomia się liczy!! Jasne wina Tuska pozamykał co się dało w Szczecinie!!! co za idioci, nieuki, zwalacie winę na kogoś.... trzeba było mieć kasę i zainwestować w hutę, w stocznie ( a zapomniałeś że nieuki spawacze nie potrafili pospawać nierdzewki!!!)inne przykłady!!! a kto powiedział że Niemca nie wpóści do Szczecina aby cokolwiek wybudował???
2019-05-10 23:31:51
Wawrzek
A ja mam pytanie do Koalicji Europejskiej, gdzie są następujące Zakłady produkcyjne?: Huta Szczecin, Stocznia Warskiego, Fabryki Papieru, Cementownia,Fabryka Kontenerów, Fabryki Kabli. Fabryka Urządzeń hydraulicznych, Przedsiębiorstwa Połowów Odra i Gryf i dziesiątki innych w Szczecinie i Zachodniopomorskim.Panie Prezesie Rzepa, gdzie pan był jak niszczono bardzo dobre Przedsiębiorstwa Rolne i Przetwórstwa Rolnego. Niech pan powie ile żywności kupujemy dzięki wam u obcych a kupujemy nawet prosięta, tuczniki, cielęta bo w Polsce nie ma już Stad podstawowych Zwierząt. A dlaczego za waszych rządów setki tysięcy hektarów Ziemi Rolniczej znalazło się w obcych głównie niemieckich rękach. Polski Rolnik Wam śmierdział? Wam Ludowcom?
2019-05-10 22:04:28
Hmmm może chodzi
o metodę stabilizacji gruntu polegającą na zamrażaniu sondami z ciekłym azotem gruntu - jak się buduje w błocie to często jest to jedyny sposób by zapanować nad plastycznym podłożem. A co z tunelem do Świnoujścia? dlaczego ukradziono pieniądze i zbudowano tunel pod Martwa Wisła w Wolnym Mieście Gdańsk? Dlaczego za rządów PO gazoport powstał z ponad 2,5 rocznym obsuwem? To w końcu gdzie minister Grad chciał budować elektrownie jądrową co to premier Kopacz mówiła że my nie budujemy żadnej elektrowni jądrowej... Ciekawe czy PO w końcu nauczyło się że lewobrzeżny Szczecin, część wyspy Uznam i cały Wolin należą do Polska bo zdaje się z geografią w PO zawsze było krucho... Swoją droga parafrazując Czaskowskiego - po co nam Goleniów jak my mamy Berlin? Kochan, Rzepa i Marchewka... pocieszne to brakuje do kompletu jakiegoś kartofla.
2019-05-10 18:57:51
30% POdwyzki
błędem krZystkA było wzięcie was do koalicji , dlatego rząd nam nie pomoże w sprawach miasta. pełną autonomię w rzadzeniu szczecinem i pomorzem macie wy .Po co chcieliście rządzić jak nie potraficie.Mam pytanie do marchewki, nitrasa dlaczego podwyzszyliście wywóz śmieci aż o 30 % .Ledwie dorwaliście się do władzy.Ale wiadomo rzady PO muszą drogo kosztować kazdego.Tak jest zawsze
2019-05-10 18:47:34
jjanek bury
Pelna zgoda panie kaowiec.Ta szajka nazywajaca sie ,,europejczykami'' mysli ,ze Polacy zapomnieli co wyczyniali.Akcja,,widelec''.,,antykomor'',akcja w redakcji,,wprost'',podsluchiwanie dziennikarzy to tylko niektore podle czyny tych co pozniej darli mordy,,konstytucja'' i palili swieczki od sorosa.
2019-05-10 18:15:47
Krul europy
Pan wicemarszalek twierdzi xe dzisiaj sa zamarzniete waly. Co wy bierzecie?? Dzisiaj mamy 18 stopni na plusie
2019-05-10 17:07:05
Kasia
Odpowiedz dla Magdy-sprywatyzyjemy szpitale jak to bylo w programie
2019-05-10 17:04:29
Kaowiec
Propaganda mistyfikacja i brak programu. Czy nie mogli sie lepiej przygotowac? Kaczynskiego chca pytac pogowie ratunkowe. Lekarza niech sie pytaja. A Konstytucja,demokracja i wartosci eurpojskie? Ze jestesmy na marginesie europy i swiata? Ze nikt z nami sie nie liczy nawet san escobar? Ze nie mamy malzenstw homoseksualnych? Ze nie mamy teczy w godle? Ze ptzestalismy sie usmiechac jak w europie?
2019-05-10 17:02:18