piątek, 19 lipca 2019.
Strona główna > Kraj > Schetyna: Chcemy, aby wszyscy mieli dostęp do ochrony zdrowia na europejskim poziomie

Schetyna: Chcemy, aby wszyscy mieli dostęp do ochrony zdrowia na europejskim poziomie

Schetyna: Chcemy, aby wszyscy mieli dostęp do ochrony zdrowia na europejskim poziomie
Data publikacji: 2019-05-04 23:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-07 13:36
Wywietleń: 722 389227

Chcemy, aby wszyscy mieli dostęp do ochrony zdrowia na europejskim poziomie - przekonywał w sobotę w Białymstoku szef PO Grzegorz Schetyna. Wśród obietnic w tym zakresie wymienił m.in. skrócenie terminu oczekiwania do specjalisty do 21 dni, a czasu oczekiwania na SOR - do 60 minut.

- Chcemy, aby każde dziecko, każdy dorosły, bez względu na to, gdzie mieszka, bez względu jaki to region (...), miał zapewnioną taką samą, europejską ochronę zdrowia - i zrobimy to - mówił na konwencji Koalicji Europejskiej w Białymstoku Schetyna.

Jak przekonywał, "europejska ochrona zdrowia dla każdej Polki i Polaka" jest stawką nadchodzących wyborów.

- Po pierwsze - termin oczekiwania do specjalisty nie będzie dłuższy niż 21 dni, bo to jest standard europejski, to jest Europa - zapowiedział Schetyna. Kolejna zapowiedziana przez szefa PO propozycja zakłada, że oczekiwanie na SOR nie może trwać więcej niż 60 minut.

- Po trzecie - europejski program walki z rakiem, mówimy o tym na każdym spotkaniu - w ciągu siedmiu lat wyleczalność raka w Polsce osiągnie poziom najbardziej zaawansowanych krajów zachodniej Europy i będzie to dotyczyło każdego zakątka i każdej grupy społecznej - powiedział Schetyna, podkreślając, że "rak na wsi niczym nie różni się od raka w mieście.

- W każdym województwie, w każdym regionie stworzymy wysokospecjalistyczny ośrodek walki z nowotworami, w którym każdy w szybkiej ścieżce będzie mógł otrzymać diagnozę i rozpocząć specjalistyczne leczenie - powiedział.

Schetyna zapowiedział również, że "każdemu, kto skończył 50 lat będzie przysługiwał pełny bilans zdrowotny, obejmujący wszystkie konieczne badania".

- Bo wczesna diagnoza decyduje o powodzeniu leczenia - wskazał, dodając, że takie badanie miałoby być powtarzane co pięć lat.

Kolejna zapowiedź dotyczyła opieki nad ciężarnymi kobietami i dziećmi.

- Przede wszystkim pełna dostępność badań prenatalnych, opieka okołoporodowa na najwyższym europejskim poziomie, w tym oczywiście bezwarunkowa możliwość znieczulania przy porodzie - mówił. - Nasze dzieci wszystkie bez wyjątku mają się rodzić w Polsce na europejskich warunkach, a kobiety mają czuć się bezpieczne, ważne i pod najlepszą opieką - dlatego wprowadzimy darmowe leki dla kobiet w ciąży, wszystkie leki zalecane przez lekarza prowadzącego - zapowiedział.

- Po szóste - pełen kalendarz szczepień na najwyższym, europejskim poziomie. Wzorem będzie tu dla nas Norwegia. Nie może być tak, że dzieci, których rodziców na to stać, szczepione są na wszystkie choroby, a dzieci biedne tylko na niektóre - wskazywał. - Wszystkie polskie dzieci mieszkają w Europie i wszystkie mają prawo do europejskiej ochrony zdrowia" - podkreślił lider PO.

(PAP)

Fot.  PAP/Artur Reszko

Komentarze

My chcemy
jeszcze więcej chcenia! Kto przebije?......Program, program PO_tłuku!...Strząsać pisowską szarańczę to każdy członek (luj po śląsku) PO_trafi-
2019-05-07 13:20:30
Róża z Luksemburga
Towarzysze idźcie na całość. Nie tylko służba zdrowia na poziomie europejskim ale cała Europa niech będzie w Polsce.Z zarobkami,komunikacją,autostradami,przemysłem. Dlaczego milczycie w sprawie emigrantów ekonomicznych zapraszanych do Europy?
2019-05-06 18:36:49
@ a dlaczego przerwałeś terapię ?
Wybór jest prosty, między cholerą a zarazą.
2019-05-06 11:06:30
DPS
Według PO starzy ludzie mają umierać by zaoszczędzić kasę - brak standardów narodowych dla pacjentów chorych na demencję - to PO i Arlukowicze - opiekunowie do pracy że starymi za 1.500 Euro jadą za granicę to mógł tylko Tusk i Shrek wymyslic -
2019-05-06 09:12:42
obserwator
Jak widać obecnej władzy nie zależy na Polakach, bo reforma służby zdrowia już dawno zostałaby przeprowadzona
2019-05-06 08:50:48
Prawdziwa Lewica
Przez 8 lat mieliście władzę mogliście wszystko zrobić. Lulki paliliście. Ze Szczecina był nawet minister zdrowia co teraz kandyduje do Europarlamentu. Europa już się boi jak będzie naprawiana europejska ochrona zdrowia
2019-05-06 07:13:01
A dlaczego
Nie PO-suneliscie sie tak az przez 70 lat... z tymi waszymi "obiecankami i cacankami" juz w latach 1945-2015 ??
2019-05-06 01:14:35
teść pasierba
Najlepsze do PO_prawy służby zdrowia to; "Musimy strząsnąć ze zdrowego drzewa PiS-owską szarańczę".
2019-05-05 23:18:25
krotko
Jestescie grzegorzu dyndalo skompromitowana szajka.Po kompromitujacym wystepie srula Europy wiekszosc Polakow nie ma zludzen.
2019-05-05 14:37:45
krotko
Jestescie grzegorzu dyndalo skompromitowana szajka.Po kompromitujacym wystepie srula Europy wiekszosc Polakow nie ma zludzen.
2019-05-05 14:37:45
k....k12
JUŻ TŁUMACZĘ Z POLSKIEGO NA NASZE- Szrek mówi, że kobiety będą rodziły, jak w Białogardzie, wszystkie noworodki będą szprycowane tzw szczepionkami, jak wieprzowina przed włożeniem do piekarnika i jeszcze wiency i wiency. Dzieci poszkodowane tymi eksperymentami będziemy, jak obecnie olewać, jak nam doniosą, że jakiś rodzic wyciąga dziecko z autyzmu, to do kryminału z nim, a dziecko na eksport \ na części zamienne \. Wezmiemy się za was dorośli, wmówimy wam, że was też trzeba szprycować. Obecny namiestnik, zwany dla zmyłki prezydentem ustawę o terrorze szczepionkowym wobec dorosłych już podpisał. Jeszcze więcej chemii chorym na raka. Starym repom zaproponujemy przyszłościowe rozwiązanie - eutanazję i WIOSNA Biedronia będzie nas wspomagać. Za zbieranie ziół więzienie. To mówiłem ja, Szrek
2019-05-05 13:38:57
Katia Marks
I kazdy bedzie dlugo i szczesliwie zyl po "leuropejsku". A po smierci pojdzie do PIS-owskiego nieba,tez po "leuropejsku". Amen !
2019-05-05 01:25:36

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie