czwartek, 23 maja 2019.
Strona główna > Wiadomości > Paweł Brzezicki prezesem Funduszu Rozwoju Spółek

Paweł Brzezicki prezesem Funduszu Rozwoju Spółek

Paweł Brzezicki prezesem Funduszu Rozwoju Spółek
Data publikacji: 2019-04-17 11:18
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-21 22:41
Wywietleń: 2349 386352

Rada Nadzorcza Funduszu Rozwoju Spółek SA poinformowała o wyniku postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa tej spółki. Został nim Paweł Brzezicki, zarządca komisaryczny Polskiej Żeglugi Morskiej.

Rada Nadzorcza FRS wszczęła postępowanie kwalifikacyjne na prezesa 27 marca 2019 r. Paweł Brzezicki obejmie to stanowisko 1 maja. Jak się dowiedzieliśmy, będzie nadal sprawował funkcję zarządcy komisarycznego PŻM.

Fundusz Rozwoju Spółek ma siedzibę w Warszawie, jego jedynym akcjonariuszem jest Skarb Państwa. FRS koncentruje się na wspieraniu realizacji planów naprawczych i restrukturyzacji, poprawie płynności finansowej, zasileniu kapitału obrotowego, poprawie struktury bilansu, finansowaniu inwestycji o charakterze rozwojowym i modernizacyjnym oraz finansowaniu kontraktów i zamówień. Fundusz od niedawna jest większościowym udziałowcem Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” w Szczecinie oraz właścicielem Stoczni Szczecińskiej. Nadzór właścicielski nad FRS sprawuje Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

(ek)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Niki
Kombinator nienawidzący polskich marynarzy, tylko filipińczycy i ukraińcy są dla niego dobrymi i cennymi pracownikami
2019-05-21 22:24:42
Fan Pawła
Gratulacje.Pan P.B. posiada bez wątpienia odpowiednie kwalifikacje na prezesa czegokolwiek,podobnie jak jego mocodawcy.Gratulacje panie Pawle! Życzę sukcesów oraz owocnego wysiadywania nowego fotelika.
2019-05-12 20:28:35
Żona marynarza
To żenada on kosztem ludzi morza chce budowac nowe inwestycje . Obniza pensje marynarzom zabiera wszystkie dodatki i za to kupuje i buduje statki . Biuro jest przepełnione nierobami aby ich utrzymac wciaz myśli by jeszcze zalogom pływającym dołozyc pracy za te same pensje ktore im zabral .To nie komisafz to zlodziej . Wciąz brakuje ludzi na podmiany dlaczego bo odeszli z tej cudownej firmy. Zatrudniaja Rumunow to juz masakra nie PZM . A dodam ze maz w tym roku ma 50 lat pracy , gzie powinien dostac jubileuszówke oczywiscie nic nie dostanie bo przeciesz trzeba dac stoczni , ktora nie buduje i nie bedzie juz budowac Mam nadzieje ze statki niedlugo pan Brzezicki bedzie sam obsłuviwac , albo za umuja wszystkie w stoczni DZIADOWSKA FIRMA
2019-04-19 05:42:23
Skarbiec
Paweł uporządkował PŻM i da radę tutaj też
2019-04-18 18:24:05
OBSERWaTOR
twarz wybitnie inteligentna, wyraz nadzwyczajnego intelektualisty .miła aparycja. alfa i omega.
2019-04-18 08:00:08
Dorota
Świetna wiadomość.Gratualcje!
2019-04-18 07:10:48
Wojbak
Szkoda że nie wiadomo jakim kapitałem dysponuje Fundusz
2019-04-17 21:53:11
Marynarz
Co wy gadacie ? Będzie to samo co w PŻM . Tylko ludzi szkoda.
2019-04-17 18:12:36
.
Czyli prezes Brzezicki będzie teraz nadzorował i kontrolował komisarza Brzezieckiego? A co w sytuacji, jeśli prezes Brzezicki dojdzie do wniosku, że komisarz Brzezicki źle wykonuje swoje obowiązki?
2019-04-17 18:00:58
Eksperci gspodarki morskiej
To jest świetna informacja dla naszego regionu
2019-04-17 15:30:27
Magda
Właściwa osoba na właściwym miejscu. Gratulacje.
2019-04-17 14:09:02
Piter
Dobra decyzja dla Szczecina!
2019-04-17 14:07:40
Ja
Ależ zaskoczenie!!! A ja myslalem ze konkurs jeszcze nie rozstrzygniety. A to ci taka PISanka Świąteczna. Wszystko w swoim własnym sosiku się pichci
2019-04-17 13:28:43
Quistorp
Wiem,że to lapsus! ...[FRS koncentruje się na wpieraniu realizacji planów naprawczych i]... Chodziło o "wspieraniu".
2019-04-17 12:24:00
chwilkowski
Szkoda ze gosc ktory powinienn zajmowac sie gospodarka bedzie sie zajmowal marxistowskimi spolkami typu NFR PGG ENEA pod przykrywka narodowo-PIS. Na tyle jestem stary ze pamietam starego sympatycznego komucha ktory w latach 80-tych w technikum nauczal nas o rzekomej wyzszosci "Panstwowej wlasnosci srodkow produkcji i transportu" -bodajze 6 i 7 punkt 10 przykazan manifestu. Ech... komuna wraca dzieki PIS.
2019-04-17 12:17:32
futbol
Przenoszenie piłkarzy, z jednej drużyny do drugiej, świadczy o krótkiej ławce kadrowej.
2019-04-17 11:58:27
gumieńczak
A ja znam lepszą kandydatką na to stanowisko. Zna się na wszystkim, a z języków obcych ma opanowany do perfekcji język nienawiści do prezydenta Szczecina.
2019-04-17 11:54:43
Chudy
No to po firmie