Poniedziałek, 27 maja 2024 r. 
REKLAMA

Nitka niczym bumerang

Data publikacji: 09 sierpnia 2019 r. 09:44
Ostatnia aktualizacja: 11 sierpnia 2019 r. 02:47
Nitka niczym bumerang
Niteczka jest teraz bodaj najsmutniejszą rezydentką szczecińskiego przytuliska dla zwierząt. Wystarczy spojrzeć jej w oczy, aby zrozumieć, że wciąż przeżywa traumę rozstania i porzucenia, czyli powrotu z nieudanej adopcji.  

„Nasza kochana beglowata psia dama" - tak o Niteczce mówią jej schroniskowi opiekunowie. Pełni niepokoju, bo psina znów trafiła pod ich opiekę. Z nietrafionej adopcji.

Niteczka to schroniskowa rezydentka nr 223/19. Ośmiolatka, która zza krat wypatruje swojego człowieka.

- Nitka jest rezolutną, spokojną psią damą. Delikatna, wobec ludzi przyjazna. Uwielbia długie spacery po lesie. Na krótkich dystansach i smyczy bywa, że jednak trochę ciągnie. Na wybiegu pilnuje się opiekuna, ostentacyjnie domagając się czułości. Z innymi psami w boksie się dogaduje. Choć jest wielkim żarłokiem, więc… przysmak znajdzie choćby był ukryty w kieszeni, a też pilnuje swojej porcji jedzenia i miski, przed wszystkimi - opowiadają o Niteczce jej schroniskowi opiekunowie.

Niteczka jest uroczym psiakiem. Niestety, ma zaborczy charakter. Co znaczy, że broni swego opiekuna na spacerze: przed wszystkim i wszystkimi. Natomiast w domu nie potrafi zostać sama choćby na chwilę, dając upust swej tęsknocie w fatalny sposób.

- Jesteśmy przekonani, że z czasem da się wypracować zmianę zachowań Niteczki.  Wystarczy tylko okazać jej cierpliwość i serce, skorzystać z pomocy behawiorysty i efektywnego szkolenia - komentują psiny schroniskowi opiekunowie. - Nitka ma naturę pogodną i towarzyską, więc nic dziwnego, że nie lubi samotności. Dlatego teraz szukamy jej domu, w którym ktoś zawsze będzie mógł przy niej być. Szukamy rodziny, której będzie mogła dać wiele radości i szczęścia, ale jednak bez małych dzieci i jakichkolwiek zwierząt. Miejsca, w którym będzie się czuła kochana i bezpieczna.

Niteczka to psina z charakterem i temperamentem. Zatem nie dla każdego. O czym trzeba pamiętać, decydując się na jej adopcję. Bowiem każdego psa powrót za schroniskowe kraty to podwójny dramat.

Kto chciałby uroczą Niteczkę (223/19) - lub jakąkolwiek inną równie samotną bezdomną psinę czy kocinę - przygarnąć, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)
Fot. Schronisko/Wolontariat

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA