Czwartek, 22 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Biegnąc – pomogą psiakom ze schroniska

Data publikacji: 03 sierpnia 2019 r. 20:52
Ostatnia aktualizacja: 07 sierpnia 2019 r. 11:28
Biegnąc – pomogą psiakom ze schroniska
 

W pięknych okolicznościach przyrody, bo w rejonie Jeziora Szmaragdowego. Na szczytny cel - dla psiaków ze szczecińskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Odbędzie się w niedzielę (4 sierpnia) bieg charytatywny pn. Szczecin Run Hau 2019.

W planach są dwie trasy biegowe: na dystansie 5 oraz 10 km (zgłoszenia są przyjmowane odrębnie). Warunkiem uczestnictwa w biegu jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego i dokonanie opłaty startowej, wynoszącej 45 złotych. Za osobę, bo udział psów towarzyszących biegaczom jest darmowy.

- To bieg na rzecz schroniska. Ma zwrócić uwagę na problem bezdomności zwierząt. I im pomóc. Jak uzgodniliśmy, cały dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz naszej placówki - przekonuje Ewa Mrugowska, kierująca Schroniskiem dla Zwierząt w Szczecinie.

Szczecin Run Hau ma również popularyzować bieganie jako najprostszą formę rekreacji ruchowej, a też promować aktywność na świeżym powietrzu oraz integrować sympatyków i pasjonatów biegania.

Bieg ruszy już o godz. 11. Jednak biuro zawodów będzie czynne już od godz. 8. W nim będzie można odebrać pakiet startowy, czyli m.in. numer startowy wraz z chipem do pomiaru czasu. Uwaga: każdy zawodnik przed startem musi zostać zweryfikowany w biurze zawodów, a w tym celu posiadać dokument potwierdzający tożsamość.

Natomiast na finał, czyli na mecie, będzie czekał poczęstunek i kolorowy medal.

- Będzie też uśmiech z tego, że biegając pomagamy. Tym bardziej że nie zapominamy, iż bieg ma charakter charytatywny: nie liczy rywalizacja lecz dobra zabawa - zachęcają organizatorzy.

Szczecin jeden z przystanków cyklu charytatywnych biegów, organizowanych przez Fundację „Pomagam na Medal". W tym roku odbędzie się ich w sumie 16 - w każdym z miejsc wojewódzkich. Jedyny szczeciński - właśnie w tę niedzielę. Organizator zagwarantował, że cały dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na rzecz podopiecznych szczecińskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

(an)

Fot. Ryszard Pakieser

Na zdjęciu: W Szczecin Run Hau 2019 pobiegnie również reprezentacja pracowników i wolontariuszy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt wraz ze swymi podopiecznymi - psiakami.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA