sobota, 07 grudnia 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Nitka niczym bumerang

Nitka niczym bumerang

Nitka niczym bumerang
Data publikacji: 2019-08-09 17:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-18 11:55
Wywietleń: 759 405691

„Nasza kochana beglowata psia dama" - tak o Niteczce mówią jej schroniskowi opiekunowie. Pełni niepokoju, bo psina znów trafiła pod ich opiekę. Z nietrafionej adopcji.

Niteczka to schroniskowa rezydentka nr 223/19. Ośmiolatka, która zza krat wypatruje swojego człowieka.

- Nitka jest rezolutną, spokojną psią damą. Delikatna, wobec ludzi przyjazna. Uwielbia długie spacery po lesie. Na krótkich dystansach i smyczy bywa, że jednak trochę ciągnie. Na wybiegu pilnuje się opiekuna, ostentacyjnie domagając się czułości. Z innymi psami w boksie się dogaduje. Choć jest wielkim żarłokiem, więc… przysmak znajdzie choćby był ukryty w kieszeni, a też pilnuje swojej porcji jedzenia i miski, przed wszystkimi - opowiadają o Niteczce jej schroniskowi opiekunowie.

Niteczka jest uroczym psiakiem. Niestety, ma zaborczy charakter. Co znaczy, że broni swego opiekuna na spacerze: przed wszystkim i wszystkimi. Natomiast w domu nie potrafi zostać sama choćby na chwilę, dając upust swej tęsknocie w fatalny sposób.

- Jesteśmy przekonani, że z czasem da się wypracować zmianę zachowań Niteczki.  Wystarczy tylko okazać jej cierpliwość i serce, skorzystać z pomocy behawiorysty i efektywnego szkolenia - komentują psiny schroniskowi opiekunowie. - Nitka ma naturę pogodną i towarzyską, więc nic dziwnego, że nie lubi samotności. Dlatego teraz szukamy jej domu, w którym ktoś zawsze będzie mógł przy niej być. Szukamy rodziny, której będzie mogła dać wiele radości i szczęścia, ale jednak bez małych dzieci i jakichkolwiek zwierząt. Miejsca, w którym będzie się czuła kochana i bezpieczna.

Niteczka to psina z charakterem i temperamentem. Zatem nie dla każdego. O czym trzeba pamiętać, decydując się na jej adopcję. Bowiem każdego psa powrót za schroniskowe kraty to podwójny dramat.

Kto chciałby uroczą Niteczkę (223/19) - lub jakąkolwiek inną równie samotną bezdomną psinę czy kocinę - przygarnąć, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)
Fot. Schronisko/Wolontariat

Nitka niczym bumerang Nitka niczym bumerang Nitka niczym bumerang

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie