sobota, 14 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Niewielu, ale dla tak wielu

Niewielu, ale dla tak wielu

Niewielu, ale dla tak wielu
Data publikacji: 2019-04-12 19:32
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:37
Wywietleń: 708 385538

Niezawodny audytor środowiska Aleksander Nieczajew wraz z grupą entuzjastów - czyli ledwie kilka osób włączyło się w piątek (12 bm.) w akcję „Wiosennych Porządków" w rejonie Arkonki. Strajk nauczycieli zatrzymał nawet tę praktyczną lekcję ekologii.

To akcja skierowana przede wszystkim do najmłodszych szczecinian. Tym razem jednak… uczniowie nie podjęli wyzwania „trash challenge".

- Niestety: „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał" - komentował Aleksander Nieczajew, organizator wydarzenia. - Patriotyzm to nie oklaski na politycznych wiecach, ale codzienna dbałość o nasze małe ojczyzny, o ich środowisko, naturę. Chociażby poprzez uprzątanie terenów zielonych naszego Szczecina. Czynienie takiego dobra naprawdę daje ogromną satysfakcję. Wszystkim polecam.

Do udziału w „Wiosennych porządkach" przystąpiła więc tylko garstka entuzjastów. Z Henrykiem Kalinowskim na czele. Gdy zebrali odpady zalegające opodal kąpieliska, ruszyli w rejon Syrenich Stawów. Tam jednak - pełna niespodzianka. Teren zadbany, wysprzątany. Nieliczne śmieci zalegały tylko przy pomoście. Zatem „trash challenge" zmienił się w przyjemny poranny spacer trasami efektownie zaaranżowanego „Centrum ochrony bioróżnorodności - Syrenie Stawy".

- W Szczecinie także mamy okazję wziąć sprawy w swoje ręce i zrobić coś dobrego dla naszego środowiska. Pomóc terenom zielonym, jakie zwykle odwiedzamy na spacerach, podczas wycieczek rowerowych, trekkingów - przekonywał A. Nieczajew. - Zapraszam wszystkich miłośników przyrody do udziału w praktycznej lekcji ekologii. Skoro nie zdążyli w piątek, bo zatrzymała ich ważna sprawa walki o godność zawodu nauczyciela, to może chociaż w sobotę spotkamy się wszyscy bardziej prywatnie, przy pętli tramwajowej Głębokie. I razem, dla dobra wspólnego, uprzątniemy ten kawałek Puszczy Wkrzańskiej, z Doliną Siedmiu Młynów.

W sobotę (13 bm.) akcja „Wiosennych porządków" przeniesie się w rejon Głębokiego. Między godz. 9 a 11 - przy pętli tramwajów nr 1 i 9 - Aleksander Nieczajew będzie przyjmował grupy i indywidualnych uczestników akcji. Wszystkim zapewnia worki i jednorazowe rękawiczki, mapki terenu, a także nagrody w konkursach dotyczących ochrony środowiska, jakie zostaną rozegrane po zakończeniu sprzątania.

- Rozumiem, że weekendowa oferta rekreacyjna może być kusząca, ale co może być ważniejszego od dbałości o zieleń Szczecina?! - dodawał organizator wydarzenia. - Tym większe uznanie dla tych, co postawią poświęcić swój czas dla dobra swej małej ojczyzny. Wierzę, że kiedyś - jak teraz - będą zmieniali nasz świat na lepsze. ©℗

(an)

Fot. Mirosław WINCONEK

Niewielu, ale dla tak wielu Niewielu, ale dla tak wielu

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie