sobota, 07 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Czas na Szmaragdowe i Dęby Krzywoustego

Czas na Szmaragdowe i Dęby Krzywoustego

Czas na Szmaragdowe i Dęby Krzywoustego
Data publikacji: 2018-09-20 20:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:20
Wywietleń: 2102 351659

Na prawobrzeże, czyli w rejon Szmaragdowego i Dębów Krzywoustego, dotrze w ten weekend wielka społeczna akcja dla zielonego Szczecina - „Wiosennych porządków". Przygoda, bo w „pięknych okolicznościach przyrody" miejskich lasów. A też nie byle jaka -bo praktyczna - lekcja ekologii. Dla tych wszystkich, którym zależy na ochronie i realnym działaniu na rzecz środowiska naturalnego. Dla altruistów, w których nie gaśnie nadzieja, że wciąż jesteśmy w stanie działać dla dobra wspólnego.

To społeczna akcja, funkcjonująca na zasadzie dobrowolności i wolontariatu. Ze szlachetnym przesłaniem uczynienia ze Szczecina miejsca lepszego do życia i wypoczynku, a to poprzez uprzątnięcie ze śmieci miejskich terenów zielonych. Dla osobistej satysfakcji i dobra wspólnego.

Przed tygodniem odbył się jej pierwszy etap, obejmujący zasięgiem Arkonkę, Głębokie i Dolinę Siedmiu Młynów.Jej nowym przystankiem w najbliższy weekend będzie Puszcza Bukowa, czyli na szczecińskie prawobrzeże.

I tym razem „Jesienne porządki" będą dwudniowe. W piątek (21 września) na wszystkich chętnych, którzy chcieliby wziąć udział w akcji - zarówno grupy zorganizowane, jak i osoby indywidualne - organizatorzy akcji będą oczekiwali od godz. 9 do 11 przy mostku nad Jeziorem Szmargadowym. Natomiast w sobotę (22 września), także w tych godzinach, chętni do sprzątania będą kierowani na trasy Kniei Bukowej przy „Dębach Krzywoustego" (w prawo od ul. Chłopskiej).

Organizator zapewnia uczestnikom akcji worki i rękawice jednorazowe. Natomiast na finał każdego z dni akcji - ognisko oraz gry i zabawy o tematyce ekologicznej z nagrodami-niespodziankami, ufundowanymi przez sponsorów: szczeciński magistrat, Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

- To będzie praktyczna lekcja ekologii. Egzamin z niej celująco właśnie zdali  szczecinianie na lewobrzeżu. Jestem przekonany, że i na prawobrzeżu znajdzie się nie mniejsza grupa osób nieobojętnych na dobro przyrody. Chcących zrobić coś dobrego dla Szczecina, naszej małej ojczyzny. Liczymy na udział placówek oświatowych i wychowawczych. Mamy nadzieję, że wesprą nas również wolontariusze całymi rodzinami. Jestem przekonany, że razem uda się nam uprzątnąć śmieci z rejonu Jeziora Szmaragdowego, Polany Widok, ścieżek, dróg leśnych i szlaków turystycznych Kniei Bukowej - przekonuje Aleksander Nieczajew, audytor środowiska i główny animator szczecińskich „Jesiennych porządków".

(an)

Fot. Arleta NALEWAJKOCzas na Szmaragdowe i Dęby Krzywoustego Czas na Szmaragdowe i Dęby Krzywoustego Czas na Szmaragdowe i Dęby Krzywoustego Czas na Szmaragdowe i Dęby Krzywoustego Czas na Szmaragdowe i Dęby Krzywoustego

Komentarze

Byłem kilka dni temu i widziałem
Niestety, ale jakieś pijaczki, pewnie w młodym wieku, zostawiają w okolicach Polany Słonecznej po sobie straszny chlew.
2018-09-20 22:25:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie