Piątek, 22 września 2023 r. 
17 szczecin
REKLAMA

Czas na Szmaragdowe i Dęby Krzywoustego

Data publikacji: 20 września 2018 r. 20:48
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:20
Czas na Szmaragdowe i Dęby Krzywoustego
 

Na prawobrzeże, czyli w rejon Szmaragdowego i Dębów Krzywoustego, dotrze w ten weekend wielka społeczna akcja dla zielonego Szczecina - „Wiosennych porządków". Przygoda, bo w „pięknych okolicznościach przyrody" miejskich lasów. A też nie byle jaka -bo praktyczna - lekcja ekologii. Dla tych wszystkich, którym zależy na ochronie i realnym działaniu na rzecz środowiska naturalnego. Dla altruistów, w których nie gaśnie nadzieja, że wciąż jesteśmy w stanie działać dla dobra wspólnego.

To społeczna akcja, funkcjonująca na zasadzie dobrowolności i wolontariatu. Ze szlachetnym przesłaniem uczynienia ze Szczecina miejsca lepszego do życia i wypoczynku, a to poprzez uprzątnięcie ze śmieci miejskich terenów zielonych. Dla osobistej satysfakcji i dobra wspólnego.

Przed tygodniem odbył się jej pierwszy etap, obejmujący zasięgiem Arkonkę, Głębokie i Dolinę Siedmiu Młynów.Jej nowym przystankiem w najbliższy weekend będzie Puszcza Bukowa, czyli na szczecińskie prawobrzeże.

I tym razem „Jesienne porządki" będą dwudniowe. W piątek (21 września) na wszystkich chętnych, którzy chcieliby wziąć udział w akcji - zarówno grupy zorganizowane, jak i osoby indywidualne - organizatorzy akcji będą oczekiwali od godz. 9 do 11 przy mostku nad Jeziorem Szmargadowym. Natomiast w sobotę (22 września), także w tych godzinach, chętni do sprzątania będą kierowani na trasy Kniei Bukowej przy „Dębach Krzywoustego" (w prawo od ul. Chłopskiej).

Organizator zapewnia uczestnikom akcji worki i rękawice jednorazowe. Natomiast na finał każdego z dni akcji - ognisko oraz gry i zabawy o tematyce ekologicznej z nagrodami-niespodziankami, ufundowanymi przez sponsorów: szczeciński magistrat, Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

- To będzie praktyczna lekcja ekologii. Egzamin z niej celująco właśnie zdali  szczecinianie na lewobrzeżu. Jestem przekonany, że i na prawobrzeżu znajdzie się nie mniejsza grupa osób nieobojętnych na dobro przyrody. Chcących zrobić coś dobrego dla Szczecina, naszej małej ojczyzny. Liczymy na udział placówek oświatowych i wychowawczych. Mamy nadzieję, że wesprą nas również wolontariusze całymi rodzinami. Jestem przekonany, że razem uda się nam uprzątnąć śmieci z rejonu Jeziora Szmaragdowego, Polany Widok, ścieżek, dróg leśnych i szlaków turystycznych Kniei Bukowej - przekonuje Aleksander Nieczajew, audytor środowiska i główny animator szczecińskich „Jesiennych porządków".

(an)

Fot. Arleta NALEWAJKOREKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Byłem kilka dni temu i widziałem
2018-09-20 22:25:19
Niestety, ale jakieś pijaczki, pewnie w młodym wieku, zostawiają w okolicach Polany Słonecznej po sobie straszny chlew.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA