Poniedziałek, 25 września 2023 r. 
19 szczecin
REKLAMA

Najlepsi szkolni turyści [GALERIA]

Data publikacji: 09 grudnia 2015 r. 22:23
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:36
Najlepsi szkolni turyści
 

W IV Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie nagrodzono w środę 9 grudnia najaktywniejsze w województwie szkolne koła krajoznawczo-turystyczne. Brały one udział w 18. już edycji konkursu organizowanego przez PTTK Regionalny Oddział Szczeciński im.Stefana Kaczmarka.

- Członkowie szkolnych kół krajoznawczo -turystycznych nie siedzą w domu, lecz wędrują, wyjeżdżają na rowerach, pływają kajakami - podkreśla Danuta Borkowska, prezes PTTK ROS. - To kształtuje młodego człowieka.

Do udziału w 18. konkursie zakwalifikowało się 51 SKKT. Najlepszym z nich wręczono w środę dyplomy oraz puchary od prezydenta, marszałka, wojewody i kuratora oświaty. Specjalne wyróżnienia dostali też opiekunowie kół, którzy uczestniczyli w największej liczbie imprez turystyczno-krajoznawczych.

Z podstawówek najlepsze były SKKT przy: SP 71 w Szczecinie, SP 1 w Policach i SP w Strachocinie. Najaktywniejszymi turystycznie gimnazjalistami okazali się należący do kół przy Gim. nr 29 w Szczecinie i Gim. nr 7 w Policach. Natomiast licealistami uczniowie gospodarza uroczystości, czyli IV LO. Ponadto puchar za I miejsce wśród szczecińskich zespołów szkół otrzymało SKKT przy ZS nr 7, zaś z zespołów szkół ponadgimnazjalnych - ZS Elektryczno-Elektronicznych.

Zwycięzcami z ośrodków szkolno-wychowawczych były koła przy SOSW nr 2 w Szczecinie  i MOW w Renicach. Najmłodsi zapaleni turyści są zaś w Przedszkolu Publicznym nr 11 w Policach.
Za pomoc i współpracę medalami PTTK wyróżniono Damiana Gresia - dyrektora wydziału turystyki i gospodarki Urzędu Marszałkowskiego, Grzegorza Janowskiego- inspektora wydziału oświaty szczecińskiego magistratu, a także redakcję „Kuriera Szczecińskiego".

(mag)

Fot. Ryszard Pakieser  

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kasia M
2015-12-12 11:39:29
Brawo Ewa!! Jak zawsze najlepsza :)) Pozdrawiam, Kasia

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA