Wtorek 27 września 2022r. 
REKLAMA

Nauka polska, czyli światowa - konkurs dla wybitnych

Data publikacji: 2015-12-09 13:28
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-09 14:56
Nauka polska, czyli światowa - konkurs dla wybitnych
 
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej ogłosiła konkurs na wsparcie jednostek naukowych realizujących tzw. międzynarodowe agendy badawcze. Na oryginalne programy badawczo-rozwojowe, tworzonych we współpracy z renomowanymi ośrodkami naukowymi na świecie, przygotowano łącznie ok. 530 mln zł.

Program „Międzynarodowe Agendy Badawcze” (MAB) jest wzorowany na programie „Teaming for Excellence” ogłoszonym przez Komisję Europejską w ramach programu Horyzont 2020. Celem MAB jest stworzenie w Polsce wyspecjalizowanych, wiodących w skali światowej ośrodków naukowych, stosujących najlepsze światowe praktyki w zakresie identyfikowania programów i tematów badawczych, polityki personalnej, oraz zarządzania pracami B+R. Adresatami MAB są wybitni uczeni z Polski i zagranicy.

Łączny budżet projektu MAB wynosi około 530 mln zł. Środki te dofinansują powstanie wyłonionych w trzech konkursach jednostek realizujących MAB. Nabór wniosków w pierwszym konkursie jest trzyetapowy. Termin złożenia pierwszej części wniosku upływa 15 stycznia 2016 r. Kolejne konkursy zostaną ogłoszone odpowiednio w połowie 2016 r. i w 2017 r.
Wniosek może złożyć naukowiec o uznanym dorobku, autorytet w swojej dziedzinie na świecie. Po wygraniu konkursu zostanie on liderem grupy badawczej w jednostce realizującej MAB oraz będzie odpowiadał za zarządzanie tą jednostką. 
Więcej informacji na stronie FNP.org.pl

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

czytelnik
2015-12-09 13:44:29
"Wniosek może złożyć naukowiec o uznanym dorobku, autorytet w swojej dziedzinie na świecie". A kto nim jest zadecydują koledzy z wydziału, z którymi podzieli się sprawiedliwie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA