wtorek, 11 sierpnia 2020.
Strona główna > Nauka > Nauka polska, czyli światowa - konkurs dla wybitnych

Nauka polska, czyli światowa - konkurs dla wybitnych

Nauka polska, czyli światowa - konkurs dla wybitnych
Data publikacji: 2015-12-09 13:28
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-09 14:56
Wywietleń: 1988 47310
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej ogłosiła konkurs na wsparcie jednostek naukowych realizujących tzw. międzynarodowe agendy badawcze. Na oryginalne programy badawczo-rozwojowe, tworzonych we współpracy z renomowanymi ośrodkami naukowymi na świecie, przygotowano łącznie ok. 530 mln zł.

Program „Międzynarodowe Agendy Badawcze” (MAB) jest wzorowany na programie „Teaming for Excellence” ogłoszonym przez Komisję Europejską w ramach programu Horyzont 2020. Celem MAB jest stworzenie w Polsce wyspecjalizowanych, wiodących w skali światowej ośrodków naukowych, stosujących najlepsze światowe praktyki w zakresie identyfikowania programów i tematów badawczych, polityki personalnej, oraz zarządzania pracami B+R. Adresatami MAB są wybitni uczeni z Polski i zagranicy.

Łączny budżet projektu MAB wynosi około 530 mln zł. Środki te dofinansują powstanie wyłonionych w trzech konkursach jednostek realizujących MAB. Nabór wniosków w pierwszym konkursie jest trzyetapowy. Termin złożenia pierwszej części wniosku upływa 15 stycznia 2016 r. Kolejne konkursy zostaną ogłoszone odpowiednio w połowie 2016 r. i w 2017 r.
Wniosek może złożyć naukowiec o uznanym dorobku, autorytet w swojej dziedzinie na świecie. Po wygraniu konkursu zostanie on liderem grupy badawczej w jednostce realizującej MAB oraz będzie odpowiadał za zarządzanie tą jednostką. 
Więcej informacji na stronie FNP.org.pl

(as)

Komentarze

czytelnik
"Wniosek może złożyć naukowiec o uznanym dorobku, autorytet w swojej dziedzinie na świecie". A kto nim jest zadecydują koledzy z wydziału, z którymi podzieli się sprawiedliwie.
2015-12-09 13:44:29

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie