poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Najemcy odbierają klucze

Najemcy odbierają klucze [GALERIA]

Najemcy odbierają klucze
Data publikacji: 2016-04-20 19:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:00
Wywietleń: 733 129080

Przy ul. Chodkiewicza 9 w Szczecinie zakończyła się przebudowa i renowacja jednej z kamienic frontowych, a na jej tyłach budowa nowego budynku mieszkalnego. W środę (20 kwietnia) pierwsi najemcy odebrali klucze do urządzonych w nich mieszkań.

To kolejna inwestycja Szczecińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Stary budynek frontowy został przebudowany i powstało w nim 18 mieszkań, a w parterze dwa lokale użytkowe. Na jego tyłach od podwórza, we wnętrzu kwartału między al. Piastów i ulicami Bolesława Krzywoustego, Bolesława Śmiałego, Chodkiewicza, stanął nowy czteroklatkowy budynek z 40 mieszkaniami.

Mieszkania są jedno-, dwu- i trzypokojowe o powierzchni od 36 do 70 metrów kwadratowych. Wszystkie wykończone zostały „pod klucz”. Z łącznej liczby 58 lokali 37 przeznaczonych jest na wynajem dla tzw. partycypantów, gotowych na wkład własny w wysokości 30 proc. kosztów ich budowy, 12 rozdysponowanych ma być między osoby, które złożą wnioski o ich przyznanie na preferencyjnych warunkach w programie pn. „Dom dla Absolwenta”, pozostałych 9 do dyspozycji gminy dla osób starających się o najem mieszkań komunalnych w naborach ogłaszanych przez ZBiLK.

Prace budowlane rozpoczęły się w czerwcu 2014 roku. Renowacja budynku frontowego przy ul. Chodkiewicza 9 i dobudowa od podwórza nowego budynku o adresach ul. Chodkiewicza 8, 8a, 8b i 8c kosztowały ponad 11,9 mln zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy wyszło po 3,9 tys. zł.

Inwestycję STBS sfinansował z: kredytu Banku Gospodarstwa Krajowego (4 mln 786 tys. zł), wpłat partycypantów (2 mln 499 tys. zł), środków własnych (3 mln 55 tys. zł) oraz wkładu finansowego miasta (prawie 1 mln 590 tys. zł). Wykonawcą robót było szczecińskie Przedsiębiorstwo Budowlane Calbud, według projektu architektów z innej - również szczecińskiej - spółki Atrium. ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

Więcej zdjęć w naszej galerii

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie