niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Najemcy odbierają klucze

Najemcy odbierają klucze [GALERIA]

Najemcy odbierają klucze
Data publikacji: 2016-04-20 19:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:00
Wywietleń: 866 129080

Przy ul. Chodkiewicza 9 w Szczecinie zakończyła się przebudowa i renowacja jednej z kamienic frontowych, a na jej tyłach budowa nowego budynku mieszkalnego. W środę (20 kwietnia) pierwsi najemcy odebrali klucze do urządzonych w nich mieszkań.

To kolejna inwestycja Szczecińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Stary budynek frontowy został przebudowany i powstało w nim 18 mieszkań, a w parterze dwa lokale użytkowe. Na jego tyłach od podwórza, we wnętrzu kwartału między al. Piastów i ulicami Bolesława Krzywoustego, Bolesława Śmiałego, Chodkiewicza, stanął nowy czteroklatkowy budynek z 40 mieszkaniami.

Mieszkania są jedno-, dwu- i trzypokojowe o powierzchni od 36 do 70 metrów kwadratowych. Wszystkie wykończone zostały „pod klucz”. Z łącznej liczby 58 lokali 37 przeznaczonych jest na wynajem dla tzw. partycypantów, gotowych na wkład własny w wysokości 30 proc. kosztów ich budowy, 12 rozdysponowanych ma być między osoby, które złożą wnioski o ich przyznanie na preferencyjnych warunkach w programie pn. „Dom dla Absolwenta”, pozostałych 9 do dyspozycji gminy dla osób starających się o najem mieszkań komunalnych w naborach ogłaszanych przez ZBiLK.

Prace budowlane rozpoczęły się w czerwcu 2014 roku. Renowacja budynku frontowego przy ul. Chodkiewicza 9 i dobudowa od podwórza nowego budynku o adresach ul. Chodkiewicza 8, 8a, 8b i 8c kosztowały ponad 11,9 mln zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy wyszło po 3,9 tys. zł.

Inwestycję STBS sfinansował z: kredytu Banku Gospodarstwa Krajowego (4 mln 786 tys. zł), wpłat partycypantów (2 mln 499 tys. zł), środków własnych (3 mln 55 tys. zł) oraz wkładu finansowego miasta (prawie 1 mln 590 tys. zł). Wykonawcą robót było szczecińskie Przedsiębiorstwo Budowlane Calbud, według projektu architektów z innej - również szczecińskiej - spółki Atrium. ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

Więcej zdjęć w naszej galerii

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie