Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Jak zatrzymać młodych? Burmistrz rozdaje klucze

Data publikacji: 20 kwietnia 2016 r. 15:41
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:51
Jak zatrzymać młodych? Burmistrz rozdaje klucze
 

26 kluczy wręczyli lokatorom kolejnego budynku komunalnego w Stepnicy burmistrz Andrzej Wyganowski i wojewoda zachodniopomorski Piotr Jania. Stepnica to jedna z nielicznych gmin w regionie, w których budowane są mieszkania komunalne i socjalne. Oddany do użytku budynek jest już piątym, który gmina wybudowała w ciągu ostatnich pięciu lat.

Inwestycja zrealizowana została przede wszystkim z budżetu gminy. Całkowita wartość przedsięwzięcia to ponad 3,2 mln zł. W kosztach realizacji projektu swój udział ma również bezzwrotna dotacja z Banku Gospodarstwa Krajowego (964 tys. zł).

W nowym budynku przy ul. Kolejowej w Stepnicy znajduje się 26 mieszkań jedno-, dwu- i trzypokojowych o powierzchni od 31 do 59 m kwadratowych.

Mieszkania wyposażone zostały w podstawowe sprzęty i media. Budowa osiedla z mieszkaniami komunalnymi to konsekwentnie realizowany projekt burmistrza Andrzeja Wyganowskiego, który w swojej - jak podkreśla - ostatniej kadencji chce stworzyć „gminę przyjazną dla ludzi młodych". A. Wyganowski podkreśla, że w przeciwieństwie do wielu innych gmin, w Stepnicy przybywa mieszkańców a nie - ubywa.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 21 kwietnia 2016 r.

Tekst i fot. (r.c.)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA