poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kurs na eko

Kurs na eko

Kurs na eko
Data publikacji: 2016-03-15 22:25
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:57
Wywietleń: 2967 123434

Nowy, ósmy w mieście, tzw. ekoport, czyli punkt selektywnej zbiórki problemowych odpadów komunalnych, władze Szczecina zamierzają urządzić na porośniętej dziś chaszczami z rozpadającymi się zabudowaniami parceli u zbiegu ulic Harcerzy i Arkońskiej. Trwa właśnie przetarg na wykonawcę inwestycji. W tegorocznym budżecie miasta na realizację tego zadania wpisana została kwota 1 550 000 zł. Łączne nakłady to 3,6 mln zł. Miasto zabiega o dofinansowanie inwestycji z puli środków funduszy unijnych.

Zaplanowane na ten rok 1 mln 550 tys. zł ma być wydane m.in. na prace przygotowawcze, w tym wykonanie inwentaryzacji, określenie stanu technicznego nieruchomości, przygotowanie koncepcji, wykonanie dokumentacji techniczno - wykonawczej, uzyskanie pozwolenia na budowę i początek realizacji, w tym: wybór wykonawcy, prowadzenie nadzoru i odbiór robót.

W styczniu tego roku miasto zawarło umowę z firmą PROZPED CONSULTING PIOTR ROZPĘDEK na wykonanie studium wykonalności dla projektu pn.: "Budowa i wyposażenie Ekoportu", na który miasto chce dostać unijne dofinansowanie i złożyło stosowny wniosek. Wcześniej wykonana została na zlecenie miasta dokumentacja projektowa pn. „Budowa kompleksu obiektów na potrzeby punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych
(tzw.”EKOPORT”), wraz z rozbiórką istniejących obiektów budowlanych”. Opracowała je szczecińska spółka
AB PROJEKT. Teraz magistrat ogłosił przetarg na jego budowę. Termin na składanie swoich ofert zainteresowane firmy dostały do 18 marca. Wraz z ceną jednym z kryterium ocen ofert ma być proponowany okres gwarancji rękojmi na roboty (minimalny to 2 lata).

Ekoport ma powstać - jak wynika ze specyfikacji istotnych warunków zamówienia - do końca czerwca 2017 roku. W związku z tą inwestycją pojawiły się już pierwsze protesty mieszkańców okolicznych budynków. Pomysł zaakceptowała już jakiś czas temu jednak samorządowa Rada Osiedla Arkońskie-Niemierzyn, uznając, że tego typu inwestycja nie przysporzy mieszkańcom uciążliwości, a teren wreszcie zostanie zagospodarowany. ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

Opuszczone zabudowania u zbiegu ulic Harcerzy i Arkońskiej. Tu miasto chce urządzić nowy ekoport. Przetarg na wykonawcę w toku.

 

Kurs na eko Kurs na eko Kurs na eko Kurs na eko Kurs na eko Kurs na eko

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie