Niedziela, 01 października 2023 r. 
11 szczecin
REKLAMA

Nowa kardiologia na Arkońskiej

Data publikacji: 08 marca 2016 r. 16:48
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:46
Nowa kardiologia na Arkońskiej
 

Nowoczesny ośrodek leczenia chorób kardiologicznych został we wtorek uroczyście otwarty w szpitalu przy ul. Arkońskiej w Szczecinie. Nowe oddziały kardiologii zajęły trzy kondygnacje budynku „D", gdzie do tej pory mieściła się chirurgia.

We wtorek z udziałem marszałka zachodniopomorskiego nowe oddziały zostały oficjalnie otwarte - zamiast zwyczajowego przecięcia wstęgi ordynator oddziału odciął tasiemki kilkunastu czerwonych balonów w kształcie serc. Ale pacjentów jeszcze tam nie ma. Będą przenoszeni z dotychczasowych pomieszczeń znajdujących się w budynku „A" sukcesywnie przez najbliższe kilkanaście dni.

Nowa kardiologia zajmuje teraz trzy kondygnacje budynku „D". W tzw. przyziemiu znajduje się rejestracja, kardiologiczna izba przyjęć z pokojami badań, gabinetami diagnostycznymi i ośmioma stanowiskami obserwacyjnymi.

Na pierwszym piętrze jest oddział kardiologiczny z salami jedno-, dwu- i trzyosobowymi z indywidualnymi węzłami sanitarnymi (łazienki dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych). Jest także 10-łóżkowy Oddział Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego. Drugie piętro zajmują kolejne sale pacjentów z wydzieloną częścią zabiegową i pracownie.

Koszt remontu pomieszczeń i ich wyposażenia to prawie 25 mln zł. Dofinansowanie ze środków unijnych wyniosło ponad 17 mln zł. Jak zapewniła Małgorzata Usielska, dyrektorka szpitala, to nie koniec inwestycji. W planach, m.in. budowa oddziału zakaźnego.

(lew)

Fot. Dariusz Gorajski

Na zdjęciu: Wczoraj była feta i baloniki w kształcie serc, ale pierwsi pacjenci w nowej kardiologii pojawią się za kilka dni

Więcej w środowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

babaj
2016-03-09 15:38:52
Bardzo dobra wiadomość :-), dotychczasowe warunki pracy personelu i pobytu pacjentów na tym oddziale przypominały średniowiecze.Tak trzymać! Pozdrawiam lekarzy i pracowników oddziału kardiologii przy ul.Arkońskiej ,życząc im sukcesów w ich codziennej,trudnej i bardzo potrzebnej nam pracy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA