wtorek, 21 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nowa kardiologia na Arkońskiej

Nowa kardiologia na Arkońskiej

Nowa kardiologia na Arkońskiej
Data publikacji: 2016-03-08 16:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:56
Wywietleń: 1722 122835

Nowoczesny ośrodek leczenia chorób kardiologicznych został we wtorek uroczyście otwarty w szpitalu przy ul. Arkońskiej w Szczecinie. Nowe oddziały kardiologii zajęły trzy kondygnacje budynku „D", gdzie do tej pory mieściła się chirurgia.

We wtorek z udziałem marszałka zachodniopomorskiego nowe oddziały zostały oficjalnie otwarte - zamiast zwyczajowego przecięcia wstęgi ordynator oddziału odciął tasiemki kilkunastu czerwonych balonów w kształcie serc. Ale pacjentów jeszcze tam nie ma. Będą przenoszeni z dotychczasowych pomieszczeń znajdujących się w budynku „A" sukcesywnie przez najbliższe kilkanaście dni.

Nowa kardiologia zajmuje teraz trzy kondygnacje budynku „D". W tzw. przyziemiu znajduje się rejestracja, kardiologiczna izba przyjęć z pokojami badań, gabinetami diagnostycznymi i ośmioma stanowiskami obserwacyjnymi.

Na pierwszym piętrze jest oddział kardiologiczny z salami jedno-, dwu- i trzyosobowymi z indywidualnymi węzłami sanitarnymi (łazienki dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych). Jest także 10-łóżkowy Oddział Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego. Drugie piętro zajmują kolejne sale pacjentów z wydzieloną częścią zabiegową i pracownie.

Koszt remontu pomieszczeń i ich wyposażenia to prawie 25 mln zł. Dofinansowanie ze środków unijnych wyniosło ponad 17 mln zł. Jak zapewniła Małgorzata Usielska, dyrektorka szpitala, to nie koniec inwestycji. W planach, m.in. budowa oddziału zakaźnego.

(lew)

Fot. Dariusz Gorajski

Na zdjęciu: Wczoraj była feta i baloniki w kształcie serc, ale pierwsi pacjenci w nowej kardiologii pojawią się za kilka dni

Więcej w środowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu 

Komentarze

babaj
Bardzo dobra wiadomość :-), dotychczasowe warunki pracy personelu i pobytu pacjentów na tym oddziale przypominały średniowiecze.Tak trzymać! Pozdrawiam lekarzy i pracowników oddziału kardiologii przy ul.Arkońskiej ,życząc im sukcesów w ich codziennej,trudnej i bardzo potrzebnej nam pracy.
2016-03-09 15:38:52

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie