niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nowa kardiologia na Arkońskiej

Nowa kardiologia na Arkońskiej

Nowa kardiologia na Arkońskiej
Data publikacji: 2016-03-08 16:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:56
Wywietleń: 1945 122835

Nowoczesny ośrodek leczenia chorób kardiologicznych został we wtorek uroczyście otwarty w szpitalu przy ul. Arkońskiej w Szczecinie. Nowe oddziały kardiologii zajęły trzy kondygnacje budynku „D", gdzie do tej pory mieściła się chirurgia.

We wtorek z udziałem marszałka zachodniopomorskiego nowe oddziały zostały oficjalnie otwarte - zamiast zwyczajowego przecięcia wstęgi ordynator oddziału odciął tasiemki kilkunastu czerwonych balonów w kształcie serc. Ale pacjentów jeszcze tam nie ma. Będą przenoszeni z dotychczasowych pomieszczeń znajdujących się w budynku „A" sukcesywnie przez najbliższe kilkanaście dni.

Nowa kardiologia zajmuje teraz trzy kondygnacje budynku „D". W tzw. przyziemiu znajduje się rejestracja, kardiologiczna izba przyjęć z pokojami badań, gabinetami diagnostycznymi i ośmioma stanowiskami obserwacyjnymi.

Na pierwszym piętrze jest oddział kardiologiczny z salami jedno-, dwu- i trzyosobowymi z indywidualnymi węzłami sanitarnymi (łazienki dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych). Jest także 10-łóżkowy Oddział Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego. Drugie piętro zajmują kolejne sale pacjentów z wydzieloną częścią zabiegową i pracownie.

Koszt remontu pomieszczeń i ich wyposażenia to prawie 25 mln zł. Dofinansowanie ze środków unijnych wyniosło ponad 17 mln zł. Jak zapewniła Małgorzata Usielska, dyrektorka szpitala, to nie koniec inwestycji. W planach, m.in. budowa oddziału zakaźnego.

(lew)

Fot. Dariusz Gorajski

Na zdjęciu: Wczoraj była feta i baloniki w kształcie serc, ale pierwsi pacjenci w nowej kardiologii pojawią się za kilka dni

Więcej w środowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu 

Komentarze

babaj
Bardzo dobra wiadomość :-), dotychczasowe warunki pracy personelu i pobytu pacjentów na tym oddziale przypominały średniowiecze.Tak trzymać! Pozdrawiam lekarzy i pracowników oddziału kardiologii przy ul.Arkońskiej ,życząc im sukcesów w ich codziennej,trudnej i bardzo potrzebnej nam pracy.
2016-03-09 15:38:52

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie