poniedziałek, 21 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Zielone światło dla rozbudowy Bike_S?

Zielone światło dla rozbudowy Bike_S?

Zielone światło dla rozbudowy Bike_S?
Data publikacji: 2016-03-14 16:41
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:21
Wywietleń: 1925 123471

Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła skargę firmy BikeU, w sprawie wyniku przetargu na rozbudowę szczecińskiego roweru miejskiego. Według przedstawicieli BikeU, orzeczenie KIO jest krzywdzące dla inwestora, czyli Szczecina. 

Chodzi o wyniki przetargu na rozbudowę systemu Bike_S. Firma, z którą miasto podpisze umowę będzie zobowiązana do stworzenia 46 stacji (29 na prawobrzeżu, 16 w centrum i jedna zapasowa) i dostarczenia 352 rowerów. Wszystko to ma być kompatybilne z działającą już siecią wypożyczalni. Swoją ofertę przedstawiły trzy firmy. Miasto za najlepszą uznało propozycję NextBike, który wystartował z ceną 4 187 678 zł. Drugie miejsce zajęło polsko-czeskie konsorcjum BikeU/Homeport (cena: 4 324 311 zł), którego pojazdy już jeżdżą po ulicach Szczecina. Trzecia z nich (simpliBIKE sp. z o.o. z Wrocławia, cena: 4 981 500,00 zł), została odrzucona. 

Firma BikeU odwołała się od wyniku przetargu i wystąpiła do Krajowej Izby Odwoławczej.

- Naszym zdaniem łączenie systemów dwóch różnych firm będzie niebezpiecznym eksperymentem. Zamawiający powinien zażądać od wykonawcy jasnego wyjaśnienia, w jaki sposób zamierza stworzyć kompatybilny system z naszym zanim podpisze umowę - argumentował decyzję o odwołaniu Marcin Jeż z BikeU.

W poniedziałek KIO oddaliła wniosek przedsiębiorstwa.

- Naszym zdaniem to krzywdząca decyzja dla zamawiającego, bo powinien mieć prawo do sprawdzenia, w jaki sposób inna firma chce stworzyć system zgodny z naszym - komentuje wyrok KIO M. Jeż.

Teoretycznie teraz miasto może podpisać umowę z firmą, której ofertę uznała za najlepszą, czyli NextBike.

- Do komisji przetargowej należy decyzja, czy będzie czekać na uzasadnienie wyroku - mówi Iwona Miller-Rutkowska, dyrektor szczecińskiego Biura Zamówień Publicznych. Z kolei BikeU ma możliwość wniesienia skargi na rozstrzygnięcie KIO. ©℗

(szymw)

Fot. Robert Stachnik

 

Komentarze

znawca
Raczej zaślepionych mieszkańców z zakodowanym rozumami:)
2016-03-14 17:35:41
witek
taka zabawka jednego pana z urzedu miasta kosztem niezrobionych chodnikow,ulic,sciezek rowerowych
2016-03-14 16:55:41

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”