Poniedziałek 18 października 2021r. 
REKLAMA

Jesienne porządki

Data publikacji: 2019-09-19 23:24
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-19 23:24
Jesienne porządki
Fot. Arleta Nalewajko  

W piątek (20 wrzesnia) w Szczecinie rozpocznie się pierwszy etap „Jesiennych porządków" - wielkiej społecznej akcji na rzecz zieleni miasta. Ruszy na terenach rekreacyjnych lewobrzeża: od Lasku Arkońskiego po Dolinę Siedmiu Młynów.

Zainteresowani udziałem w tej praktycznej lekcji ekologii spotkają się w piątek (20 bm.), w godz. 9-11, przy dawnym wejściu na kąpielisko „Arkonka".

- Tutaj też będzie się znajdował punkt kierowania naszymi piątkowymi działaniami - dodaje Aleksander Nieczajew, audytor środowiska i koordynator przedsięwzięcia. - Grupy sprzątających będą kolejno wychodziły w teren według rejonów wyznaczonych na mapkach.

Natomiast w sobotę (21 bm.) akcja „społecznego poruszenia na śmieci" przeniesie się w rejon Głębokiego. Między godz. 9 a 11 przy pętli tramwajów nr 1 i 9 Inspektorat Akademicki SOP będzie przyjmował grupy i indywidualnych uczestników akcji.

- Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w porządkowaniu naszych zielonych płuc Szczecina - apeluje insp. Nieczajew. - Zwracamy się do firm, instytucji, osób prywatnych, które mogą w jakiś sposób wspomóc nasze działania, np. nieodpłatnie przekazać worki foliowe lub papierowe, gumowe rękawiczki, słodycze. Cenna będzie każda ich ilość.

Praktyczna lekcja ekologii, czyli udział w „Jesiennych porządkach", z pewnością przyda się każdemu. Tym bardziej w „pięknych okolicznościach przyrody" Parku Leśnego Arkońskiego i Puszczy Wkrzańskiej. Na finał każdego dnia - ognisko z konkursami o tematyce ekologicznej i nagrodami-niespodziankami.

(an)

Fot. Arleta Nalewajko

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ