sobota, 30 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Jesienne porządki

Jesienne porządki

Jesienne porządki
Data publikacji: 2019-09-19 23:24
Wywietleń: 712 415857

W piątek (20 wrzesnia) w Szczecinie rozpocznie się pierwszy etap „Jesiennych porządków" - wielkiej społecznej akcji na rzecz zieleni miasta. Ruszy na terenach rekreacyjnych lewobrzeża: od Lasku Arkońskiego po Dolinę Siedmiu Młynów.

Zainteresowani udziałem w tej praktycznej lekcji ekologii spotkają się w piątek (20 bm.), w godz. 9-11, przy dawnym wejściu na kąpielisko „Arkonka".

- Tutaj też będzie się znajdował punkt kierowania naszymi piątkowymi działaniami - dodaje Aleksander Nieczajew, audytor środowiska i koordynator przedsięwzięcia. - Grupy sprzątających będą kolejno wychodziły w teren według rejonów wyznaczonych na mapkach.

Natomiast w sobotę (21 bm.) akcja „społecznego poruszenia na śmieci" przeniesie się w rejon Głębokiego. Między godz. 9 a 11 przy pętli tramwajów nr 1 i 9 Inspektorat Akademicki SOP będzie przyjmował grupy i indywidualnych uczestników akcji.

- Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w porządkowaniu naszych zielonych płuc Szczecina - apeluje insp. Nieczajew. - Zwracamy się do firm, instytucji, osób prywatnych, które mogą w jakiś sposób wspomóc nasze działania, np. nieodpłatnie przekazać worki foliowe lub papierowe, gumowe rękawiczki, słodycze. Cenna będzie każda ich ilość.

Praktyczna lekcja ekologii, czyli udział w „Jesiennych porządkach", z pewnością przyda się każdemu. Tym bardziej w „pięknych okolicznościach przyrody" Parku Leśnego Arkońskiego i Puszczy Wkrzańskiej. Na finał każdego dnia - ognisko z konkursami o tematyce ekologicznej i nagrodami-niespodziankami.

(an)

Fot. Arleta Nalewajko

Jesienne porządki Jesienne porządki

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie