sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Czas na Szmaragdowe

Czas na Szmaragdowe

Czas na Szmaragdowe
Data publikacji: 2019-04-25 16:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:38
Wywietleń: 1154 387250

Jak dla osobistej satysfakcji zrobić coś dobrego dla zielonego Szczecina? Wziąć udział w „Wiosennych porządkach" - podpowiada audytor środowiska Aleksander Nieczajew, zapraszając na kolejną odsłonę tej akcji. Tym razem społecznicy zamierzają uprzątnąć tereny prawobrzeża - ruszą więc do Kniei Bukowej. Już w najbliższy piątek.

Akcja wiosennego porządkowania Szczecina jest jednym z cyklu proekologicznych imprez związanych z tegorocznymi obchodami Dni Ziemi w naszym mieście. Jej pierwszy etap już za nami, czyli uprzątnięte ścieżki spacerowe i trasy turystyczne w sąsiedztwie Arkonki oraz Głębokiego. Teraz czas na…

- Rejon Jeziora Szmaragdowego. To nasza przyrodnicza perła: chętnie odwiedzana zarówno przez przez szczecinian, jak i turystów. Malownicza. Niestety, niektórzy nie potrafią uszanować tego dobra wspólnego i pozostawiają po sobie mnóstwo śmieci. Chcemy pomóc w ich uprzątnięciu, organizując praktyczną lekcję ekologii: dla wszystkich, bez ograniczenia wieku. Zapraszamy więc do udziału w niej tych, którym na sercu leży nasza mała ojczyzna: zielone miasto Szczecin - mówi Aleksander Nieczajew, koordynator „Wiosennych porządków w naszym mieście.

W piątek (26 bm.) miejscem zbiórki uczestników „Wiosennych porządków" będzie zajazd nad Jeziorem Szmaragdowym. Wszyscy chętni spotkają się pomiędzy godz. 9-11, aby przez następne godziny sprzątać okolice jeziora, polany rekreacyjne oraz szlaki turystyczne Puszczy Bukowej. Z przyjemnym finałem pożytecznej akcji: ogniskiem, przy którym m.in. zostaną rozegrane konkursy o tematyce przyrodniczej i ekologicznej, z nagrodami.

(an)

Fot. Mirosław WINCONEK

Czas na Szmaragdowe Czas na Szmaragdowe Czas na Szmaragdowe

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie