Poniedziałek, 22 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Czas na Szmaragdowe

Data publikacji: 25 kwietnia 2019 r. 16:47
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:38
Czas na Szmaragdowe
 

Jak dla osobistej satysfakcji zrobić coś dobrego dla zielonego Szczecina? Wziąć udział w „Wiosennych porządkach" - podpowiada audytor środowiska Aleksander Nieczajew, zapraszając na kolejną odsłonę tej akcji. Tym razem społecznicy zamierzają uprzątnąć tereny prawobrzeża - ruszą więc do Kniei Bukowej. Już w najbliższy piątek.

Akcja wiosennego porządkowania Szczecina jest jednym z cyklu proekologicznych imprez związanych z tegorocznymi obchodami Dni Ziemi w naszym mieście. Jej pierwszy etap już za nami, czyli uprzątnięte ścieżki spacerowe i trasy turystyczne w sąsiedztwie Arkonki oraz Głębokiego. Teraz czas na…

- Rejon Jeziora Szmaragdowego. To nasza przyrodnicza perła: chętnie odwiedzana zarówno przez przez szczecinian, jak i turystów. Malownicza. Niestety, niektórzy nie potrafią uszanować tego dobra wspólnego i pozostawiają po sobie mnóstwo śmieci. Chcemy pomóc w ich uprzątnięciu, organizując praktyczną lekcję ekologii: dla wszystkich, bez ograniczenia wieku. Zapraszamy więc do udziału w niej tych, którym na sercu leży nasza mała ojczyzna: zielone miasto Szczecin - mówi Aleksander Nieczajew, koordynator „Wiosennych porządków w naszym mieście.

W piątek (26 bm.) miejscem zbiórki uczestników „Wiosennych porządków" będzie zajazd nad Jeziorem Szmaragdowym. Wszyscy chętni spotkają się pomiędzy godz. 9-11, aby przez następne godziny sprzątać okolice jeziora, polany rekreacyjne oraz szlaki turystyczne Puszczy Bukowej. Z przyjemnym finałem pożytecznej akcji: ogniskiem, przy którym m.in. zostaną rozegrane konkursy o tematyce przyrodniczej i ekologicznej, z nagrodami.

(an)

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA