Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Jarosław Kaczyński w Szczecinie: Polska państwem dobrobytu

Data publikacji: 2019-09-29 15:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-02 07:23
Jarosław Kaczyński w Szczecinie: Polska państwem dobrobytu
 

- Dążymy do skonstruowania polskiej wersji państwa dobrobytu - mówił w niedzielę na konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w Szczecinie prezes Jarosław Kaczyński. Podczas spotkania zaprezentowano kandydatów partii rządzącej z naszego regionu, którzy w nadchodzących wyborach ubiegać się będą o mandaty poselskie i senatorskie.

Jarosław Kaczyński podkreślał, że największym sukcesem czteroletnich rządów Prawa i Sprawiedliwości jest wiarygodność.

- To nasz kapitał, który zdobyliśmy – mówił lider partii. – Wprowadziliśmy zmiany, które poprawiły sytuację wielu ludzi i przywróciły w Polsce elementarną sprawiedliwość. Idziemy drogą, która ma doprowadzić do podwyższenia dochodów Polaków.

 Jak zapowiada PiS, płaca minimalna od 2021 roku ma wynosić 3 tys. złotych , natomiast do końca 2023 roku - 4 tys. złotych.

Prezes PiS przedstawił propozycje dla rolników.

 – Możemy z dużą pewnością zapowiedzieć, że polscy rolnicy otrzymają dopłaty do hektara na poziomie europejskim: 260 euro od hektara – podkreślił. – Mamy wiele propozycji dla rolników, także takie, które służą aktywizacji polskiej wsi. Chcemy doprowadzić do większej równości szans i dostępności wszystkich regionów. Podjęliśmy wielki wysiłek i będziemy go kontynuować .

 Mówił też o dążeniach do skonstruowania polskiej wersji państwa dobrobytu oraz o wartościach.

 – Chcemy podziału racjonalnego, a zarazem sprawiedliwego – wyjaśnił. – Polskość jest wartością i musi ona trwać. Warto być Polakiem. Rodzina musi być broniona, bo ona jest fundamentem wszystkiego. Musimy bronić wolności. Poprawność polityczna w wielu państwach zmieniła się w blokowanie wolności słowa, a Polska musi pozostać wyspą wolności. Polska była zawsze krajem tolerancji i taka pozostanie.

 Jarosław Kaczyński zapowiedział wsparcie osób starszych i naprawę służby zdrowia poprzez zwiększenie środków.

 – Trzynasta emerytura zostanie wypłacona, a w kolejnym roku także czternasta – zadeklarował. – Seniorzy muszą także korzystać z postępu, jaki dokonuje się w Polsce.

 Na koniec motywował działaczy i sympatyków PiS do zabiegania o głosy obywateli aż do ostatniej godziny kampanii.

- Nie sondaże wygrywają wybory, a ciężka praca – przekonywał słuchaczy J. Kaczyński.

 Zachęcał do tego również minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, lider szczecińskiej listy PiS.

 – To niezwykle ważne wybory, także dla Pomorza Zachodniego – zaznaczył. – Trzeba wziąć ulotkę, rozwiesić baner, przekonać nieprzekonanego, a w końcu wziąć sąsiada i pójść do urny.

 Minister dziękował prezesowi Kaczyńskiemu za likwidację biedy w popegeerowskiej wsi dzięki takim programom jak 500+, 300+ czy dodatkowej emeryturze.

 Przypomniał m.in. o likwidacji 10 lat temu za rządów PO-PSL Stoczni Szczecińskiej, co określił najbardziej haniebną rzeczą.

 – Nasz cel to odbudowa tej stoczni – mówił. – Rzeczą przerażającą dla mnie jest to, że dziś Platforma Obywatelska atakuje nie nas, ale stoczniowców, że to, co zrobili, nadaje się na złom.

 Krytykę ze strony opozycji określił to kontynuacją polityki: sprzedać, zlikwidować, sprywatyzować.

 – Temu postawiliśmy tamę – stwierdził. – Podjęliśmy to wyzwanie i przemysł stoczniowy odbudowuje się. Krok po kroku realizujemy ten program.

Przyznał, że łatwo nie jest, ale poinformował, że sytuacja Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” ustabilizowała się. Stocznia Szczecińska natomiast ma dziś podstawowy problem z odbudową kadry. Obiecał, że mimo tych trudności, jeszcze w tym roku w Szczecinie rozpocznie się budowa dużych statków.

 (KK)

 Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@ malkowskiego @ Lola
2019-10-02 00:49:49
Nie ma co tłumaczyć. Ten naród zginie we własnym gownie, które funduje sobie od 4 lat. Oczywiście ci bardziej zaradni (czyt. posiadający chociaż jedną półkule mózgowa) sobie poradzą, co może mieć dobre strony, bo oddzieli ziarno od plew. Have a good night; i pamiętajcie, ze każda władza się kiedys kończy 😘
Tępy elektoracie kupiony za pieniądze pracujących
2019-10-02 00:38:12
Ale Wy jesteście krótkowzroczni. Co Wam PiS rzuci to łykacie jak pelikany. W dupie macie wszystko inne co się dzieje w kraju, dopóki dostajecie pięćsetki. Dziecioroby i emeryci, omamieni trzynastka i czternastka, uważający ze ta pisowska, złodziejska partia o was dba XD. Durne stado baranów. Dbają tylko o to, żeby dalej rządzić i żeby dalej dewastować ten kraj. Tacy z was patrioci, ze dokładacie cegiełkę do niszczenia Polski. Jak Wam brak argumentów to puentujecie, że PO kradło i nic nie dawało. Czyli jak tylko wepchnie wam się w mordy plik banknotów to jest okej? Oj marzy mi się, żebyście wszyscy zobaczyli do czego do doprowadzi. Masowe bezrobocie, ceny w sklepach jak z kosmosu. Ale w sumie to ch*j w to, co? Ważne, ze wasze kieszenie napełniają się piećsetkami, które nawet już nie są warte 500 zł 😂. Narodowi, polscy idioci. Banda nieudaczników, którzy myśla ze głosując na PiS chwycili Boga za nogi. Jak rzadko się udzielam na tego typu stronach to teraz po prostu nie mogłem się oprzeć. Prości ludzie, nie pojmujący prostych zasad ekonomii. A najgorsze, ze na horyzoncie nie ma żadnych oznak poprawy. Życzę wam jedynie, żebyście te ciezkie liny, opinające wasze głowy, w koncu pękły. Bo to wy i ludzie Wam podobni doprowadzą Polskę do ruiny. I nie, nie jestem zwolennikiem ani PO, ani Lewicy, ani PSL, ale oni przynajmniej nie odpier*alali takich manian. Bez pozdrowień.
małkowskiego
2019-10-01 10:20:43
@teściu pasierba. Zabolało? boisz się o emeryturę? Masz rację bój się, ja się boję. Możesz Stracić swój spokój socjalny. Dług Polski przyrasta o 1 mld co miesiąc. Jest aktualnie na poziomie 1 bln. zł tj. ok. 26,5 tys. na każdego mieszkańca RP - w tym dzieci, emerytów, kler i politykierów. DŁUGI TRZEBA SPŁACAĆ. Co do antyniemieckich farmazonów właśnie Comertzbank chce sprzedać mBank - jeden z największych Polskich banków. Widocznie Wolska to nie taki biznes dla Niemców. Deutche Bank też się wycofał.a bankowcy dużo wiedzą. I nieważne ile masz oleju on z wiekiem się utlenia. Grecy przez długi i życie na kredyt stracili emerytury. Nawet 60%. Nie chcę pisowskiej wersji dobrobytu.
Aleksy
2019-10-01 10:15:30
Powinien Wódz zmienić logo.Jarosław Wielki,Książę Wszechpolski.To by było TO
Heh
2019-09-30 17:31:14
Po co ten oszust tu przyjechał?
guciu
2019-09-30 15:32:19
100procent wódz zatwierdzone !?
Lechu
2019-09-30 15:03:57
Spjepszaj dziadu
Lepieje
2019-09-30 14:59:35
Nie zaglosuje na Pis.Klamia,kombinuja,kreca.Wystawiaja na front ludzi, ktorych nie chcialabym za sasiadow.To wazne...Przemyslcie to.
Tonieprzypadek
2019-09-30 13:28:02
Pis tak brzydzi sie 'akcja odkazania'mateckiego- ze usadzil go w pierwszym rzedzie....Taka tolerancja - jaka wiarygodnosc;)
W Szczecinie jak w sławojce wije się czerwone robactwo.
2019-09-30 13:13:10
.
aj waj
2019-09-30 12:16:38
Brejza, Szczerba, Nitras, Jachira, Niesiołowski, Wałęsa, Komorowski, Biedroń, Rabiej, Trzaskowski, Tusk, Kijowski(KOD), Kacprzyk(ObywatelRP), Krzywonos, .... To są wszystko ludzie prezesa Kaczyńskiego, którzy intensywnie pracują, od rana do nocy, na rzecz PIS. Nie wydaje mi się, że coś się może zmienić, bo ci ludzie nawet nie mają świadomości, jak dobrą robotę robia dla PIS. A ich pracę wspierają "wybitni" dziennikarze, jak Żakowski, Olejnik, Durczok, Morozowski, Sianecki, Stasiński.....
Lola
2019-09-30 11:54:48
Cudowna mobilizacja Dariusza M. i jego komanda w zamieszczaniu głupich komentarzy wychwalających PiS.PiS nigdy w Szczecinie nie wygrał i tym razem też nie wygra .Na nic wasze wysiłki pisowcy.Żaden mądry człowiek nie kupuje bajek o dobrobycie pis ,o europejskich standardach służby zdrowia.Przez 4 lata PiS przeleciał przez Polskę jak huragan i zniszczył co się da.Dał 500+ i to jego jedyny sukces.Wzrastające koszty utrzymania,zrujnowana oświata,wykończona służba zdrowia,rozwalone sądy,wycięte lasy,płonące wysypiska śmieci- to sukcesy PiS. Na koniec kadencji okazało się jeszcze że,na szczycie władzy jest przestępcza grupa hejterów,właściciel burdelu,zachłanni pazerni wysokiej randzy urzędnicy żyjący na koszt społeczeństwa na wzór rosyjskich oligarchów-traktujący Polskę jak prywatny folwark.Dość tego.
musti
2019-09-30 11:34:19
Szansą (ponad podziałami politycznymi) dla Szczecina i Polski to NOWOCZESNY przemysł stoczniowy.Dlatego,że przez najbliższe 100-lat: 1)Nie będzie tańszego transportu niż morski(np.banany z Ameryki Południowej) 2)Surowców zaczyna brakować na lądzie,gdzie trzeba będzie szukać i wydobywać na dnie mórz i oceanów.(Arktyka i Antarktyda) 3)Przemysł stoczniowy jako jeden z nielicznych będzie się opierał robotyzacji stanowisk pracy.itd...itd...itd Miłego dnia życzę.
teść pasierba do @ małkowskiego
2019-09-30 11:08:49
- co ty wypisujesz pierdoły; “....tyle że Grecja była w strefie Euro i Euroland swojej waluty bronił.“...... Kto bronił? .....Na Grecji najwięcej zarobili Niemcy! Po piąciu latach od „udzelenia pomocy“ minister Schaeuble (finanse) ogłosił iż na tej „pomocy“ Niemcy mają 5 (pięć) miliardów Euro zysku.........Jeśli masz trochę oleju i znasz j.niemiecki to możesz się przekonać jak Niemcy „kupowali“ w Grecji lokalne lotniska, te na licznych wyspach......Grecy zmuszeni do „prywatyzacji“ chcieli sprzedać temu kto da największą „kasę“, ale Niemcy (przecież pomagają) dali „szlaban“ i te lotniska kupiła „okazyjnie“ firma „Frapol AG“ z Frankfurtu.... Grecy nie mieli nic do gadania jako dłużnicy Euro, przy drachmie jako narodowej walucie -tak......Tak samo było z kolejami (państwowymi) w Grecji, tam chcieli kupować Rosjanie i Chińczycy - także dostali „szlaban“ od firmy „Donka“.........PiS-dzielcy mają jedyną możliwość na działanie dopóki Polska nie jesz w strefie Euro.
grzesiu
2019-09-30 10:56:42
U mnie na wsi spółdzielnia produkcyjna też nazywała się "DOBROBYT" Ale bynajmniej nikt go nie zaznał :) teraz będzie taki drugi dobrobyt
Brawo panie prezesie
2019-09-30 10:21:00
- niech pan PO_myśli także o PO_j..ej „Zwykłej polskiej rodzina”....Tym trzeba zafundować psychiatrę bez kolejki, PO_nieważ "Tata od dwóch tygodni nie kupił leków, bo brakuje w aptece, a Marysia 11 miesięcy czeka na wizytę u kardiologa".
hehehe
2019-09-30 10:17:10
Dzięki PO i Czaskowskiemu to Warszawą zalatuje już prawie w całej Polsce tak rozwożą ciężarówkami swoje zapachy!
małkowskiego
2019-09-30 09:59:09
Dobrobyt po kaczyńsku, skończy się jak w Grecji, tyle że Grecja była w strefie Euro i Euroland swojej waluty bronił.A Pislandię wy.walą z hałasem i długami do spłaty. Aż się boje o swoją emeryturę. W Grecji ją zmniejszyli o 60%, Nikt się z dziadkami nie liczył. Uczmy się na błędach innych.
Andrzej
2019-09-30 09:50:17
Brawo panie prezesie popieram ☺
Inteligentny Manager
2019-09-30 09:50:08
Brawo PiS! Jestesmy z Wami! Wrzaski "myslących inaczej" niczego nie zmieniają, wręcz przeciwnie utwierdzaja w przekonaniu, że obraliście właściwy kierunek!
Rock
2019-09-30 09:43:40
Brawo PiS ! PO-paprańcy szczekają ale ludzie roztropnie oceniaja sytuację i PiS wygra! Rozbestwiona opozycjo- stulcie japy! To nie działa ! Im głosniej krzyczycie tym więcej ludzi popiera rząd ! Potomkowie UB- jesteście na straconej pozycji i niech tak zostanie!
Wolnościowiec
2019-09-30 09:34:15
Kaczyński jest zwykłym komuszkiem. całe życie na garnuszku obywateli. Pis podnosi podatki, koszta rosną, ceny idą w górę. Żyje się coraz gorzej. Szpitale upadają, całe grupy społeczne są niedofinansowane. Pis lekką ręką rozdaje miliardy na 13 emerytury i 500+. Po prostu kupuje głosy za pieniądze wszystkich Polaków. Dziękuję za takiego prezesa. Pisobolszewii mówię nie. Poczzekamy 4- 5 lat kochasie prezesa zobaczycie jak zrujnowana populizmme gospodarka Polski umiera - ale Wy dalej ufajcie pajacowi, który nigdy rąk pracą nie skalał.
daro
2019-09-30 09:30:50
Burki ujadają a karawana jedzie dalej
Marek
2019-09-30 09:09:08
Pis i jej prezes są PERSONA NON GRATA w Szczecinie
Olek
2019-09-30 08:50:19
Nawet Misiło na przyjazd Kaczyńskiego zmienił sobie fryzurę. Biedny nie wie, że MOP to nie fryzura, tylko stan umysłu.
oberon
2019-09-30 08:05:01
https://cyfrowa.rp.pl/biznes/37847-ikea-obeszla-zakaz-siecia?utm_source=rp&utm_medium=teaser_redirect
Zzzgryźliwy
2019-09-30 07:22:03
Dr Albert Southwick dążył do skonstruowania elektrycznej wersji krzesła. Udało mu się, ale ludzie jakoś nie mieli ochoty na nim siadać.
Ruch 13 października
2019-09-30 06:17:21
Nie możemy pozwolić by nasz polski budżet ,budżet wszystkich Polaków został wypompowany z 250 mld zł.Nie chcemy zrzutów ścieków do Wisły bo źle zaprojektowano i wybudowano oczyszczalnie ścieków.Nie chcemy rozwożenia po całej Polsce szlamu z odpadów bo zepsuto spalarnię.Nie chcemy komicznych rozpraw nad ośmiorniczkami o zamykanych szpitalach.Nie chcemy obrażających inteligencję Polaków spotów o zwyczajnej rodzinie.Nie chcemy farmy trolli siejących nienawiść ukrytych w zaciszach wydziałów kultury.Nie chcemy podwyższenia wieku emerytalnego.Nie chcemy obniżonych płac minimalnych.Nie chcemy likwidacji 500+.Po prostu nie chcemy nieudaczników i nie umiejących rządzić
Brawo panie Prezesie ! Popaprana targowica szczeka-karawana jedzie dalej.
2019-09-30 01:10:08
Brawo panie Prezesie ! Popaprana targowica szczeka-karawana jedzie dalej.
to ja , Grzesiek
2019-09-30 01:00:59
Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek! Jarek!
Mam nadzieję, że PiS zapłacił Uniwersytetowi za wynajem auli,
2019-09-30 00:13:43
z własnych funduszy partyjnych, a nie państwowych.
cdn
2019-09-29 22:57:59
Brawo panie Prezesie ! Popaprana targowica szczeka-karawana jedzie dalej.
do @ Omdlały
2019-09-29 22:15:35
- weź sole trzeźwiące, także 13-tego.....Dostaniecie w dupę za Jachirę i "cipkomaryjki".....PO_j.y myślą iż ci, którzy nie mogli "ukraść pierwszego miliona" zostawią PiS bez obrony! Jeszcze nie teraz, może gdy przyjedzie "na biłym koniu" coś się zmieni.
Nie dla traktorów w centrum miasta
2019-09-29 21:54:29
Jak to tam skandowal na polecenie odgorne-Edward Edward? to ten z pyrzyc od strajkow traktorów które kilka lat paraliżowaly zimą miasto Szczecin? - generowaly tony smogu, halasu itd. blokowaly ruch , i wk... wszystkich mieszkancow, tak to on, PAMIETACIE MIESZKANCY?!!! teraz juz wiecie skad macie szybszego raka lub wasi bliscy ....
Myśl
2019-09-29 21:50:04
Wiarygodnością chwali się człowiek, który zlikwidował Służbę Cywilną, dzięki czemu mamy 'piękne' afery m.in. KNF,NBP, teraz NIK. O wiarygodności mówi człowiek, który zniszczył Trybunał Konstytucyjny i niszczy instytucje wymiaru sprawiedliwości. Wiarygodność, to dla prezesa PIS skrajne upartyjnienie służb bezpieczeństwa, dzięki czemu można nie rozliczać 'błędów swoich ludzi'. Wiarygodny jest zarządca Srebrnej i tolerancyjny np. dla uchodźców czy LGBT+. Wiarygodne jest tylko to, że prezes PIS będzie kupował przychylność ludzi za pięniądze publiczne (z budżetu). Jak wygląda wolność słowa widzimy w mediach rządowych (np. TVP). Równość, to wg prezesa PIS równanie w dół, jak było w PRL.
Wiekszosc Narodu... to juz PiS i Solidarna Polska..! !
2019-09-29 21:47:03
A wiec: Brawo Panie Prezesie i rowniez dnia 13.10.2019 roku czyli Duzo Sukcesow na nastepne 4 lata oraz dalsza przyszlosc dla Calej R.P. !!! Gdyz w Stsetsinie POKO-nywani Lewicowcy czyli i PO-st/KO-munisci Sami sie juz i na plotach nawet "Wieszaja"... - gdzie od ul. Krakowskiej na dniach raz-PO-czeli !!
Omdlały
2019-09-29 21:28:34
Nie doczytałem do końca, zemdliło mnie 🤢
do @ Surik....
2019-09-29 21:19:56
Biore ulotke,przekonuje nieprzekonanego,zabiore sasiadow do urny...Nie zaglosuje na PIS....Nadaje "ruska onuca" na polskim forum bez "ogonków".
?!
2019-09-29 20:57:54
Nowe elity ekonomiczne...
@ coś o waszym guru...
2019-09-29 20:45:06
Powinieneś pisać pismem Brajlle'a bo piszesz przecież do ślepych.
Zęby Prezesa.
2019-09-29 20:30:59
On ma kierować potężnym krajem w środku Europy a nie uśmiechać się w reklamie.Jakie znaczenie ma dla was stan jego uzębienia skoro nikt z was nawet nie widział go na żywo.
goscinna
2019-09-29 19:54:58
Bardzo dziękuję za taki dobrobyt...
joens
2019-09-29 19:39:31
PLANY PREZESA Prezes ma plany, wie, co należy, Resztki swych zębów w uśmiechu szczerzy, Ma rozwiązania dla wszystkich ludzi, Więc znów nadzieję powszechną budzi! PiS da każdemu szczęścia dwa worki, Z czystego srebra cudne paciorki, Da nowe auta i nowe domy I wszystkim ludziom rozda miliony. Prawym Polakom PiS wszystko da, Bo takie plany pan prezes ma. Da obiecanki i da cacanki Da coś dla Józka i da dla Anki. Za PiS-u manna to lecieć będzie, Dobrobyt prezes wprowadzi wszędzie, Da coś dla mamy i da dla taty, A lotniskowce będą na raty!
Ależ ten Szczecin komuszy, UBecki.
2019-09-29 19:30:50
Biedny Szczecin.
Stara kobieta
2019-09-29 18:29:31
Tekst o tolerancji natychmiast pogonil tekst o nietolerancji- pan starszy naprawde ma tlok w srodku swojej ' kudlatej".
Nie kupujcie tej narracji !!
2019-09-29 18:04:27
Skoro PIS jest taki wspaniały i pewny wygranej , to dlaczego wydaje NASZE setki milionów na kampanię wyborczą ?? Bo im duda lata jak przegrają !!
Szkoda czasu i Polski na PIS!!
2019-09-29 17:31:55
Nasza nowa PIS elita to lubiący blondynki Glapiński , lubiący hektary Morawiecki , lubiący kamienice Banaś , lubiący koperty Kaczyński , lubiący kasę Chrzanowski , lubiący latać Karczewski , lubiący narty Duda , lubiąca zmiany Zalewska , cuda w GetBack , hejtowanie w KRS . Jak się o tym dowie Minister Ziobro natychmiast zareaguje:)))
artur
2019-09-29 17:29:06
pokarzcie twarze tych którzy przyszli na to spotkanie a nie pokazujcie z tyłu WSTYDZICIE SIĘ.
Coś o waszym guru...
2019-09-29 17:17:08
2015 – wystarczy nie kraść 2016 – my nie kradniemy nam się po prostu należy 2017 – inni też kradli 2018 – inni kradli więcej 2019 – kradniemy ale zgodnie z prawem 2020 – (jak wygrają) kradniemy i co nam zrobicie?
Strega
2019-09-29 17:15:50
A po wygranych wyborach wyjdzie jeden z drugim i powie,"ze oni mowili ze chcieliby..."- ale nie wyszlo;)
@ Wnuki niepiśmiennych (uczciwych) osadników z za Buga piszą.
2019-09-29 17:12:38
Ja autor komentarza :Urodzony i wykształcony w Wielkopolsce od 1992 w Szczecinie , przedsiębiorca, rocznik 1969 , czy masz jakieś pytania jeszcze NAJEMNY TROLLU za 2 zł??? Po prostu ŻAALLL!! Wysil te swoje 2 zwoje w mózgu , jak chcesz wymienić poglądy zapraszam do dyskusji...
Parole
2019-09-29 17:01:19
Polska wersja panstwa dobrobytu...;)
Lista nr 4
2019-09-29 16:58:15
Trudno jest mi uwierzyć, że zamożność społeczeństwa da się budować przez większe podatki i zwiększenie ułomnej redystrybucji państwowej. O wiele prościej jest nie zabierać (tyle) ludziom, nie hamować przedsiębiorczości, a bezrobotnych urzędników skierować z powrotem na rynek pracy, do gospodarki. Tylko, że wtedy ludzie zawdzięczają wszystko sobie, a nie politykom. Ważne jest też prawo i sposób jego stanowienia. Ustawy nie mogą powstawać w obcych ambasadach czy siedzibach wywiadu pod dyktando cudzych interesów. Nie można ustawy broniącej dobrego imienia Polaków zmienić w jeden dzień z podkulonym ogonem, podpisać jej tego samego dnia przez prezydenta będącego wtedy na zagranicznej wizycie i dalej twierdzić, że się dba o Polskę i godnie ją reprezentuje. Mam już dość układów ciągnących się od Magdalenki, sygnatariuszy likwidującego naszą suwerenność Traktatu Lizbońskiego, policji ochraniającej zboczeńców zamiast chronić społeczeństwo przed deprawacją i zgorszeniem. Czas na odnowę. Głosuję na KONFEDERACJĘ.
Surik
2019-09-29 16:54:42
Biore ulotke,przekonuje nieprzekonanego,zabiore sasiadow do urny...Nie zaglosuje na PIS.
Wol44
2019-09-29 16:53:25
Przyjechał pierwszy fantasta RP i opowiada te swoje bzdety . Uważa Polaków za idiotów .
Paczpan
2019-09-29 16:51:01
Wystarczyło tylko odebrać złodziejom władzę...
Wnuki niepiśmiennych (uczciwych) osadników z za Buga piszą.
2019-09-29 16:24:41
- zwłaszcza ten, co wali tu takie dłuższe te...
do ociężałych umysłowo...
2019-09-29 15:57:18
Kaczyński perfidnie wykorzystuje wiedzę z zakresu psychologii społecznej i socjotechniki, aby uprawiać ohydną manipulację. Zwolennicy PiS są podatni na manipulacje, dają się formować tak jakby byli z plasteliny, Kaczyński o tym doskonale wie i odpowiednio dobranymi populistycznymi hasłami steruje umysłami tych ludzi - jest to bardzo podobne działanie jak w przypadku sekt gdzie przywódca sekty potrafi całkowicie pozbawić jej członków logicznego myślenia.
Coś o waszym guru...
2019-09-29 15:53:43
Oto jak wygląda Kaczyński wedlug Amerykanow: Niski, otłuszczony człowieczek o zepsutych zębach, zaniedbanym zdrowiu i wyglądzie. Podczas wystąpień publicznych denerwująco mlaska i wywija językiem, nie kontroluje mimiki twarzy i brzmi jak wczesny Chruszczow. Jest bratem tragicznie zmarłego, jednego z najsłabszych prezydentów Polski, który kompromitował kraj za granicą, przepychał się o władzę z premierem kraju, miał hopla na własnym punkcie i był pośmiewiskiem zachodnich dziennikarzy. Dziś wynoszony na pomniki człowiek bez większego dorobku, którego brat bliźniak chce podkolorować i uwieczniać za pieniądze państwowe. Jest prezesem populistycznej partii, która oferuje nacjonalizm i izolacjonizm w połączeniu z socjalnym rozdawnictwem pieniędzy. Program wyborczy miał oparty na podgrzewaniu lęku przed imigrantami, oferowaniu pieniędzy i spiskowych teoriach rozgrabiania gospodarki przez obcy kapitał. Jest drugoligowym, zakompleksionym politykiem, któremu nigdy nie udało się wejść na salony politycznych elit. Kierowany żądzą zemsty za niepowodzenia polityczne swoje i swojego brata. Jako polityk nie odnotował większych sukcesów. Został usunięty z grona współpracowników Lecha Wałęsy po objęciu przez niego prezydentury. Krótko i bez sukcesów premierował koalicyjnemu rządowi. W 2015, dowodzona przez niego koalicja zdobyła władzę dzięki ordynacji wyborczej, która premiuje duże ugrupowania. Dzięki głupocie politycznej partii centrowych, które nie potrafiły się zjednoczyć w wyborach, rządzi dziś krajem z tylnego siedzenia w imieniu 5.7 mln Polakow, czyli 19 proc. uprawnionych do głosowania. Jego żelazny elektorat stanowią starsi i słabo wykształceni, zagorzali katolicy w opozycji do polityki kościoła papieża Franciszka. Prezes promuje swoimi politycznymi zachowaniami nacjonalizm, rasizm, homofobię, mowę nienawiści. Kokietowane są faszyzujące organizacje skrajnej prawicy. Otoczony ludźmi o podobnym kalibrze, którzy uznali jego duchowe przywództwo mimo ewidentnego braku dorobku intelektualnego. Widziany jako szansa na wybicie się dla nieudaczników, którzy winą za swoją mierność obarczają innych. Kadry rządzącej partii tworzą czwartoligowi politycy bez doświadczenia, wykształcenia i walorów intelektualnych niezbędnych w zarządzaniu państwem. Firmuje działania ograniczające trójpodział władzy i wolność mediów. Przekierowuje Polskę w kierunku autorytarnego putinowskiego systemu. Oceniony negatywnie i krytykowany przez Unie Europejską i Stany Zjednoczone, które nawołują do zmiany polityki i poszanowania demokracji. Cyniczny, niedowartościowany lider politycznej formacji, który cierpi na brak uznania od liczących się na świecie osób i organizacji. W działalności politycznej stosuje retorykę goebbelsowką i putniowską oraz wdraża praktyki reżimu komunistycznego.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ