Czwartek 08 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Jarosław Kaczyński w Dygowie: Pomorze Zachodnie to strategiczny punkt kraju

Data publikacji: 2019-08-03 16:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-08 07:15
Jarosław Kaczyński w Dygowie: Pomorze Zachodnie to strategiczny punkt kraju
 

W sobotę prezes PiS uczestniczył w pikniku rodzinnym pod hasłem: "Dobry czas dla Polski", zorganizowanym w Dygowie w powiecie kołobrzeskim. Podczas spotkania z mieszkańcami Kaczyński mówił m.in. o wyborach prezydenckich w 2020 r., zmianie konstytucji, pracy dla Polaków i ziemi dla polskich rolników.

- Od prawie czterech lat zmieniamy Polskę. (...) Zmieniamy dla obywateli. Państwo ma obowiązki wobec obywateli i ma ogromne możliwości zdziałania różnych dobrych rzeczy. Sądzę, że wielu spośród państwa się o tym już przekonało i ja zapewniam państwa, że taka polityka będzie trwała, ale jeżeli mamy tak trzymać, to musimy mieć wasze poparcie, bo tylko razem możemy tak trzymać - podkreślił.

Dodał, że mamy "wspaniałego prezydenta", który powinien być wybrany na kolejną kadencję. - Najlepiej w pierwszej rundzie - zaznaczył prezes PiS.

- Jest nadzieja na to, że to będzie poparcie trwałe, poparcie w pracy, która powinna być i będzie. Będzie praca. To jest tak, że jeszcze dzisiaj - mimo że bezrobocie jest niskie i że w wielu miejscach w kraju praktycznie w ogóle go nie ma - to jednak są jeszcze takie miejsca, gdzie to bezrobocie jest. I my tym się zajmiemy i też to zlikwidujemy. Polacy muszą mieć pracę. Polacy muszą wracać z zagranicy do swojej ojczyzny. I już zaczęli wracać - powiedział prezes PiS.

Jak dodał, "musimy budować dobry czas dla Polski". - Musimy wspólnie, podkreślam wspólnie, budować dobry czas dla Polski. Sądzę, że ten czas już jest. Ale on powinien trwać - za rok, za pięć, za 10, za 15 lat i później, żebyśmy w pewnym momencie - wcale nie musi to być moment tak odległy, szczególnie jeśli patrzą na to ludzie młodsi, czy średniego pokolenia - mogli powiedzieć: nawet w tych bogatych Niemczech nie jest lepiej niż w Polsce. I tak będzie - zapewnił Kaczyński.

Szef PiS, rozpoczynając przemówienie wskazał, że spotkał mężczyznę, który przed laty, kiedy Kaczyński był jeszcze premierem, dziękował mu "za nakarmienie głodnych dzieci, tu w tych okolicach". - Tak proszę państwa, ja na tych ziemiach często słyszałem, że "państwo o nas zapomniało" - dodał lider PiS.

Kaczyński mówił, że jeśli spojrzeć wstecz na te ostatnie prawie 30 lat, to "rzeczywiście najpierw był plan Balcerowicza, z jednej strony, w ramach którego robiono rzeczy, które były nie do uniknięcia". - Trzeba było Polsce przywrócić pieniądz, ceny, podstawowe kategorie ekonomiczne, bo w socjalizmie tego nie było i nie dało się prowadzić rozsądnej gospodarki - podkreślał.

- Ale z drugiej strony ten plan zupełnie nie brał pod uwagę interesów milionów ludzi, a szczególnie właśnie z tych ziem. To było ogromnie bolesne. To była rzeczywiście sytuacja, w której bardzo wielu mieszkańców tej ziemi znalazło się w sytuacji bez pracy, bez nadziei, często bez szans także dla dzieci, bez dostępu do kultury, ze słabym dostępem do oświaty i to w zasadzie tylko na tym najniższym poziomie - przypomniał Kaczyński.

Według niego ta sytuacja dotyczyła zarówno wsi, pracowników byłych PGR-ów, jak i miast, szczególnie tych mniejszych. - Dotyczyła ogromnej części tutejszego społeczeństwa - zaznaczył.

Jego zdaniem to wtedy Polacy przekonali się, że "to bajka, o tym że kapitał nie ma narodowości". - Ma narodowość i zawsze o tym trzeba pamiętać - powiedział Kaczyński. Dodał jednak przy tym, że kapitał zewnętrzny też jest potrzebny, ponieważ wiąże się z inwestycjami i wiedzą, czego w Polsce nie było z powodu komunizmu. "O tym nie pamiętano" – zaznaczył Kaczyński, w którego ocenie przez wiele lat w okresie komunizmu, ale także po przemianach 1989 r., tereny województwa zachodniopomorskiego były zaniedbane i zapomniane.

- Nie pamiętano o tej ziemi także biorąc pod uwagę inne kwestie, np. sprawę komunikacji. Droga S-11, która powinna połączyć tę ziemię z Poznaniem, a przez Poznań z Warszawą, w ten sposób, żeby można było szybko dojechać. Dopiero teraz zaczynamy ją budować, a powinna być gotowa już dawno. To było i dalszym ciągu jest wykluczenie komunikacyjne – mówił.

Zapewnił, że partia rządząca zrobi "wszystko, by ta ziemia, na której jesteśmy, kwitła". - Całe Pomorze Zachodnie i ziemia koszalińska i ziemia szczecińska to jest coś dla naszej ojczyzny bardzo ważnego. To strategiczny punkt naszego kraju. I jak mówił mój świętej pamięci brat, "nie ma silnej Polski bez silnego Pomorza Zachodniego" – podkreślił.

Na koniec przemówienia Jarosław Kaczyński odniósł się do napisu "Konstytucja", który trzymał jeden z uczestników wydarzenia. - Pewnie nie tym razem, ale przyjdzie taki dzień, że zmienimy konstytucję na potrzebną. Konstytucję, która będzie gwarantowała prawdziwą demokrację, prawdziwą praworządność, prawdziwą równość, która jest dzisiaj łamana - taka będzie ta konstytucja - zapowiedział.

Jak zaznaczył, nowa konstytucja "będzie jasna, wyraźna, sformułowana w ten sposób, żeby były jak najbardziej utrudnione różne pokrętne interpretacje". - Nie zapowiadam tego w tych wyborach, bo to jeszcze pewnie długa droga, ale przyjdzie czas, że to zrobimy - podkreślił.

W pikniku pod hasłem "Dobry czas dla Polski" w Dygowie uczestniczyli, oprócz prezesa PiS, m.in.: minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, wiceminister w MSWiA Paweł Szefernaker, wiceminister środowiska Małgorzata Golińska i europoseł, b. minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

(pap)

Fot. PAP/Marcin Bielecki

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Radek,
2019-08-08 01:45:11
Zmień rodzinę.
Precz z komuną
2019-08-05 09:20:43
Kaczyński zawijaj się stąd, więcej już Polaków nie oszukasz
HomoKaczor
2019-08-05 08:35:44
Czy Kaczyński przyjechał ze swoim "Pierwszą Damą" ?
Pomorze środkowe
2019-08-04 22:23:57
A gdzie jest obiecane województwo Koszalińskie. Pisiakki cztery lata temu obiecywali.
Pomorze środkowe
2019-08-04 22:10:57
A kiedy wróci obiecane województwo Koszalińskie. Przecież Pisiory obiecywali w kampani cztery lata temu.
Kaczyński to aferzysta
2019-08-04 18:30:44
Zawsze okradał Polaków: Afera ArtB, Afera FOZZ, Afera Telegraf, teraz Afera GetBack i Afera Srebrna. Na takich kanciarzy jak Kaczyński się nie głosuje.
@ Radek
2019-08-04 15:25:32
Na razie masz wybór na kogo chcesz głosować , ale po zmianie Konstytucji przez kaczora już niekoniecznie , czy może to dotarło do skostniałego rozumku ?? Może faszyzujących znaków i gestów szacunku wobec jedynego "wodza" ci brakuje ?? Obudź się proszę!!
Gość
2019-08-04 14:23:07
Możecie się zapluwać po pachy z nienawiści do PiS, a i tak PiS wygra wybory i żadne kodziarstwo, ubywatele i inne otumanione ofiary tvn i gazetki wyborczej temu nie przeszkodzą!
Gonić stąd pisowskie bydło
2019-08-04 13:45:02
Zachodniopomorskie pozostanie wolne od tej zarazy. Żaden pisowski neofaszysta tu nigdy nie wygra
Z d
2019-08-04 13:39:02
Po co ten kłamca ciągle tu przyjeżdża?
@gregor 102 i Radek
2019-08-04 12:59:29
Wy już jesteście niestety nie do uratowania, jeżeli tęskno wam do dyktatury i zamordyzmu , którą chce wprowadzić bezzębny karzeł żoliborski ( jednocześnie będąc zwykłym posłem, aby uniknąć późniejszych wyroków sądowych)to naprawdę mi was szkoda . Po to dziesięciolecia walczyliśmy o wolność , aby oddać ją teraz w ręce starca , który chce realizować swoje wizje ??Dzięki takim ociężałym umysłowo jak wy zmieni Konstytucję i zapanuje jedna partia i jeden wódz , jak w Korei Płn. Tego chcecie dla swoich dzieci wnuków ?? Powrotu granic,izolacji międzynarodowej, wykluczenia z UE, o kasie z UE nie wspominam...
gregor102
2019-08-04 11:02:07
Co do obecnej, "Bolkowej" konstytucji, to jest ona do zmiany, i to jak najszybciej!!!!!
Radek
2019-08-04 10:09:44
Cokolwiek tu platfusy nie napiszą i tak ja i cała moja rodzina zagłosujemy na PiS 😊
Lalo
2019-08-04 09:15:45
Stary dziadyga urządza Polskę według swoich zapleśniałych wizji. Obudźcie się młodzi ludzie, bo cofnie was do Średniowiecza. Miłośnicy rozdawania tego, co zabierze innym niech uświadomią sobie, że już niedługo przyjdzie im za to płacić. Wtedy już Wielkiego Stetryczałego Wizjonera nie będzie można rozliczyć.
wazelina
2019-08-04 08:21:29
Ależ tu wysyp PiSowskich lizodupów i klakierów.👀👀👀
berenika
2019-08-04 03:25:15
oszuści
Obwoźny cyrk. Przyjechał i wyjedzie.
2019-08-04 02:47:09
Tyle po nim. Jedynie gawiedź zachwycona.
Marcin
2019-08-04 00:16:38
Kaczyński kłamca, Morawiecki kłamca, Maciarewicz kłamca, Kuchciński kłamca... Ludzie, obudźcie się, bo będzie za późno!!!
I jeszcze jedno
2019-08-03 23:56:32
Panie Prezesie - a kiedy i Pan Prezydent Ujawni Dokumenty ze WSI...??
Ojj... Lewactwo
2019-08-03 22:40:15
Biorac ze jestescie juz POKO-nywani, to PO raz kolejny "odwracanie Kota ogonem i placzecie sie w zeznaniach"...nie majac juz nic konkretnego do zapro-PO-nowania ???
optymista
2019-08-03 22:24:40
szacun dla wielkiego polaka o wielkim sercu tzn.p.Jarosława.zdrówka i duzo siły zyczę panie prezesie bo wiele lat rzadów przed nami...ale warto przywracac polske zwykłym nieuwikłanym w praukłady ,czasem prostym ale prawym polakom..tak trzymac
Uczony doświadczeniem poczekam...
2019-08-03 20:58:11
Dobra diagnoza i opis sytuacji. Brak odpowiedzi na pytanie: dlaczego teraz, przed wyborami, ordynarne szczucie na LGBT, zamiast wabienia socjalem? Ze szczuciem można przesadzić, może się okazać, że zatłuczenie nastolatki przed kamerami odwróci nastroje. Hodowla bojówek też jest ryzykowna, bo jakoś trzeba nad nimi zapanować, bo w najlepszym wypadku spora część z nich przekształci się w mafie tak brutalne, że na Wschodzie czy Południu KAŻDY będzie płacił haracz i NIKT nie będzie mógł wyjść bezpiecznie z domu. Ostatnie wystąpienia Morawca rzucają jakieś światło. Jeśli spróbować go zrozumieć właściwie, czyli na odwrót, mamy kłopot. Nie wszystko, ale trochę wiadomo. 1. Inflacja najwyższa od lat (latem!). 2. Nastroje przedsiębiorców pod psem (wskaźnik najniższy od lat) 3. Dochody jakoś zwolniły, a inflacja je zeżre 4. Rośnie ubóstwo. A co do 500-, nareszcie wiadomo, na co poszło. Żarcie i wóda. Jesteśmy opaśli jak mało kto w świecie. I bliscy pierwszej dziesiątki na świecie w litrach na głowę. A nie liczy się bimbru. Na razie wciąż łatwo o pracę, ale po wyborach okaże się, że pensje będą mało atrakcyjne. Idą trudne lata. Czy PiS, jeśli wygra, poradzi sobie z gospodarką w kryzysie? Cóż, rząd się wyżywi. Nawet luksusowo.
cDN
2019-08-03 20:34:45
ODBIJEMY POMORZE ZAcHODNIE Z RAK TARGOWIcY
2019-08-03 19:07:08
2019-08-03 19:46:42
Kto To grozba? głosuje na Platformę Obywatelską? Przysłowiowi już „młodzi, wykształceni i z wielkich ośrodków”? Czy faktycznie są młodzi i wykształceni – nie wiadomo. Wiadomo jednak, że wyborcy PO są w wielkich ośrodkach… karnych. Okazuje się, że w każdych z nich Platforma O. wygrywa tam z miażdżącą przewagą.
2019-08-03 19:14:49
2019-08-03 19:43:55
„Myśmy Olo grali w piłkę, bo była przerwa, to wyjedliśmy cały szczaw z nasypu i wszystkie śliwki ulęgałki, mirabelki jedliśmy. Dzisiaj te wszystkie gruszki, śliwki leżą i nikt tego nie zbiera. Chłopaki grają w piłkę na tych samych boiskach, szczawiu nikt nie zjada. Ja nie mogę słuchać o przynajmniej 800 tys. głodnych dzieciach.”
2019-08-03 17:39:27
2019-08-03 19:41:34
„Platforma dziadu jest przede wszystkim wielką mistyfikacją. W istocie jest takim świecącym pudełkiem. Mamy do czynienia z elegancko opakowaną recydywą tymińszczyzny lub nowym wydaniem Polskiej Partii Przyjaciół Piwa, której kilku liderów znakomicie się odnalazło w PO.”
Olo
2019-08-03 19:14:49
A może „szanowny” tfu pan prezes powie jaką niespodziankę szykuje po wyborach dla bezdzietnych singli od 26 do 50 roku życia? To ja powiem - 20 proc. od dochodu kary za brak bombelka.
To grozba?
2019-08-03 19:07:08
Co on chrzani o konstytucji?Ja tego belkotu nie rozumiem.
Sll
2019-08-03 18:59:15
Klamliwy czlowieczek wyciaga swoje brune lapy po zachodni électorat.
kangur
2019-08-03 18:55:47
Pan Jarosław to wybitny i znamienitny Polak...niezwykle prawy i uczciwy,od wielu lat całą swoją emeryturę przekazuje na cele charytatywne,o czym mało kto wie.Dziękuję Panie Jarosławie za lepszą,silniejszą i piękniejszą Polskę.
Aśka
2019-08-03 18:29:20
Dziękujemy za spotkanie.
@dziadu
2019-08-03 18:22:45
myślisz babolu ,że zawsze będziecie tu kręcić swoje komusze interesy . Koniec eldorada czerwonych w ZACHODNIOPOMORSKIM !
dziadu
2019-08-03 17:39:27
spadaj stąd do swoich cebulaków na wschodzie, którym możesz wciskać swój kit
Tomasz
2019-08-03 17:18:21
Do boju , Komendancie !
mamusia
2019-08-03 16:55:30
Mam selfi z Prezesem. Teraz nikt mi nie POdskoczy

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA