Wtorek, 27 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Posłowie PO-KO: Niech prezes PiS ujawni całość korespondencji z „hejterką” Emilią

Data publikacji: 04 września 2019 r. 13:56
Ostatnia aktualizacja: 09 września 2019 r. 14:52
Posłowie PO-KO: Niech prezes PiS ujawni całość korespondencji z „hejterką” Emilią
 

Wystosujemy pismo do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, żeby ujawnił całość korespondencji z "hejterką" Emilią; opinia publiczna powinna się dowiedzieć w ramach jakich kompetencji Kaczyński interweniował w różnych kwestiach dot. jej życia prywatnego - mówili w środę posłowie PO-KO.

Mariusz Witczak (PO-KO) stwierdził w środę na konferencji prasowej w Sejmie, że "afera niszczenia prywatnego życia sędziów zatacza coraz szersze kręgi" i okazuje się, że Jarosław Kaczyński korespondował z "Emilią-hejterką".

- I w związku z tym do Jarosława Kaczyńskiego wystosowujemy pismo - Jarosław Kaczyński jest posłem, osobą publiczną i musi odpowiadać na pisma innych osób publicznych, posłów - żeby ujawnił całość korespondencji z Emilią-hejterką, żeby opinia publiczna mogła się dowiedzieć, w ramach jakich uprawnień, kompetencji, jakiego zakresu, interweniował w różnych problemach dot. życia prywatnego hejterki, a może jeszcze w innych kwestiach - powiedział Witczak.

Dodał, że - według mediów - interweniował w sprawach dzieci kobiety o imieniu Emilia. - Nie wiemy, jaką chciał zrealizować drugą prośbę, która okazała się być formułowana przez hejterkę Emilię na miesiąc przed ujawnieniem całej afery hejterskiej - powiedział poseł PO-KO.

Zapowiedział, że politycy z jego ugrupowania będą pisać również do organów państwa, aby pokazały formalną korespondencję dotyczącą sprawy "hejterki" Emilii.

Środowa "Gazeta Wyborcza" opublikowała odpowiedź prezesa PiS skierowaną w lipcu 2019 roku do Emilii Szymdt - uczestniczki akcji mającej na celu zniesławienie niektórych sędziów. "Z treści pani listu wynika, że czuje się pani pokrzywdzona działaniami wymiaru sprawiedliwości, ale także pana Łukasza Piebiaka, (ówcześnie - PAP) podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości" - napisał Kaczyński.

"W związku z powyższym uprzejmie informuję, że jeśli będzie pani oczekiwała ode mnie wsparcia, którego mógłbym udzielić, działając w ramach uprawnień przysługujących parlamentarzystom, proszę o informację o zajętym stanowisku oraz sprecyzowaniu problemu" - napisał prezes PiS. Przypomniał, że w marcu 2017 roku interweniował u Rzecznika Praw Dziecka w jej sprawie. Chodziło o postępowanie dotyczące ustalenia kontaktów jej małżonka - sędziego Tomasza Szmydta - z ich małoletnimi córkami, co wcześniej było rozpatrywane przez sąd.

Odnosząc się do publikacji "GW" zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel powiedział PAP, że do "prezesa Kaczyńskiego listów w podobnych sprawach przychodzi rocznie kilkadziesiąt tysięcy".

- Kilka tysięcy kończy się interwencją na podstawie ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora. Interwencją, czyli przekazaniem sprawy do właściwej instytucji. To była jedna z tych tysięcy spraw i była standardowo procedowana przez biuro poselskie – podkreślił Fogiel. - "Gazeta Wyborcza" próbuje po raz kolejny rozkręcić jakąś aferę, w którą chce wmieszać prezesa Kaczyńskiego.

Z artykułów publikowanych w drugiej połowie sierpnia przez portal Onet wynikało, że ówczesny wiceszef MS Łukasz Piebiak utrzymywał w mediach społecznościowych kontakt z kobietą o imieniu Emilia, która miała prowadzić akcje dyskredytujące niektórych sędziów, m.in. szefa Iustitii prof. Krystiana Markiewicza. Miało się to odbywać za wiedzą wiceministra. Po tych doniesieniach Piebiak podał się do dymisji. Kontakty z Emilią miał też utrzymywać delegowany do MS sędzia Jakub Iwaniec (pod koniec sierpnia jego delegacja została odwołana) oraz sędzia Arkadiusz Cichocki, który został pod koniec sierpnia odwołany z delegacji do Sądu Apelacyjnego w Katowicach.

(pap)

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

PIS przekazuje Rydzykowi ogromne pieniądze publiczne,
2019-09-08 22:34:20
Które miały być przeznaczone dla chorych na raka. To są PISdecydenci.
PiS przekazuje Rydzykowi ogromne pieniądze publiczne, Które miały.....
2019-09-08 09:43:04
- tu biega o ujawnienie, nie w..laj Murzynów do tego tematu.
PiS przekazuje Rydzykowi ogromne pieniądze publiczne,
2019-09-07 22:26:57
Które miały być przeznaczone dla chorych na raka. To są PISdecydenci
PiS przekazuje Rydzykowi ogromne pieniądze publiczne, Które miały.....
2019-09-07 12:59:47
- PO przecinku "z dużej"? ...Te pieniądze jeżdżą w "cysternach wstydu" - "nima piniędzy" (słowa ministra z "Bydgoszcza").
PiS przekazuje Rydzykowi ogromne pieniądze publiczne,
2019-09-07 03:25:51
Które miały być przeznaczone dla chorych na raka. To są PISdecydenci.
Od 4 lat rządzi PIS !! W której dziedzinie życia Polakom żyje się lepiej ??
2019-09-06 19:55:48
- o tym przekonasz się 13 października.
@ teść pasierba
2019-09-06 18:16:27
Wyluzuj z tym twoim _PO_je..PO_ itd.itp. Od 4 lat rządzi PIS !! W której dziedzinie życia Polakom żyje się lepiej ?? Od momentu wypłaty 500+, 300+, 13 emerytura tylko wzrosło MASOWO spożycie WÓDKI ponad 14 l/ osobę to ma być sukces?? Naród skłócony , jak nigdy, służba zdrowia "skrzeczy" , edukacja przyszłych pokoleń "wrzeszczy o pomoc" , dług publiczny wzrósł od wczoraj do BILIONA PLN. tylko sukcesów brak ...
teść pasierba do @ PiS przekazuje Rydzykowi ogromne pieniądze publiczne,
2019-09-06 16:23:30
- pisałem i objaśniałem "chamu", więc to samo jeszcze raz; - za Rydzyka to mogliście się PO_j.by brać przez OSIEM lat waszych rządów! Mogliście rozliczyć, tak wam się marzyło za; "cegiełki na ratowanie", "geotermię" itp.. Mogliście też przy PO_mocy Donalda (obiecywał) "kastrować chemicznie", wykastrować także "pedofili w kościele"...Tak PO_j..y szczekają gdy są w opozycji i mają "rząd cieni"....Gdy mają PO_j.y władzę to tylko "ch.j, dupa i kamieni kupa" (słowa MSZ).....PO:czekaj i śpiewaj; - "już za chwileczkę, już za momencik itd", czyli 13 października wyborcy zadecydują czego chcą.
@ Klara
2019-09-06 14:30:28
Ty policz lepiej ile kasy do końca roku buchnie PIS z OFE drugie tyle "tępa dzido", a mieli nie kraść !! Zapłacimy jeszcze 15 % dodatkowo podatku o ukradzionej naszej kasy !!TO DOPIERO ZŁODZIEJSTWO!! Tusk "ratował budżet" w kryzysie od 2008 , a Kaczyński kradnie w czasie prosperity !! wczoraj dług Polski przekroczył BILION zł. Ty tego nie będziesz spłacać , więc stul....!
Klara
2019-09-06 06:43:29
Proszę policzyć cysterny wstydu i zweryfikować gdzie się podziały czyli gdzie wypłynęło 250 mld z budżetu państwa.Społeczeństwo chce też wiedzieć komu się udało tego nie dostrzec.Gdy się ustali te osoby to zostaną skierowane do okulisty.
PiS przekazuje Rydzykowi ogromne pieniądze publiczne,
2019-09-06 00:47:46
Które miały być przeznaczone dla chorych na raka. To są PISdecydenci.
@ Klara
2019-09-05 17:49:17
Faktem jest ,że PO zapoczątkowało likwidację OFE w obliczu i okolicznościach KRYZYSU ŚWIATOWEGO!! , A PIS zabierze do końca roku DRUGIE TYLE ( w okresie prosperity na rynkach finansowych) i jeszcze 15% podatku zapłacimy za relokację do Pracowniczych Planów Kapitałowych TO JEST DOPIERO ZŁODZIEJSTWO W WYDANIU PIS!!!A w imię czego kupowania głosów od tępego suwerena !! Wiem Klarciu ty już emerytowana i karmisz się historią , ale popatrz czasami w przyszłość i nie ośmieszaj się na forum...zostaw to dla młodszych i biegnij do kościółka , klecha przytuli każdą ofiarę..
czytam
2019-09-05 17:18:21
Nie przeczytałem art. - przyznaję się , ale czym jest polityka ? Wiadomo - "to w krysztale pomyje " . Czy ludzie z ambicjami do kierowania choćby sołectwem , gminą powinni zajmować się PLOTKARSTWEM ? Jesteśta malutkie robaki !
Klara
2019-09-05 14:35:13
Policzyliscie cysterny wstydu? Gdzie jest 250 mld ktore zniknelo z kasy Polski?
@cdn
2019-09-05 11:45:37
Osobiście tego ten patol nie robił , a wystarczy wynająć takiego jak ty , a jak wiadomo za pieniądze to i ksiądz się modli i diabeł skacze :))
@ Klara
2019-09-05 11:43:17
A ty policzyłaś wagony z ruskim węglem , który prezesunio sprowadza ,żebyśmy w smogu zdychali?? A na deser sprowadzamy 4 razy więcej śmieci z zachodu niż w 2015roku , które co chwila płoną to wam nie przeszkadza ??
@ekologia planety Ziemia
2019-09-05 11:40:20
Ciekawe ,że przed 2012r.całość ścieków wpływała do Wisły i było ok?? Dopiero Gronkiewicz -Walz zbudowała oczyszczalnię , a wy PISie Trolle zbijacie na awarii kapitał polityczny ??
teść pasierba do @ Milion dla Rydzyka zamiast na onkologię.
2019-09-05 10:03:48
- za Rydzyka to mogliście się PO_j.by brać przez OSIEM lat waszych rządów! Mogliście rozliczyć, tak wam się marzyło za; "cegiełki na ratowanie", "geotermię" itp.. Mogliście też przy PO_mocy Donalda (obiecywał) "kastrować chemicznie", wykastrować także "pedofili w kościele"...Tak PO_j..y szczekają gdy są w opozycji i mają "rząd cieni"....Gdy mają PO_j.y władzę to tylko "ch.j, dupa i kamieni kupa" (słowa MSZ).....PO:czekaj i śpiewaj; - "już za chwileczkę, już za momencik itd", czyli 13 października wyborcy zadecydują czego chcą.
Milion dla Rydzyka zamiast na onkologię.
2019-09-05 02:19:33
To jest pisowska polityka. Obyście nie chorowali, bo Rydzyk jest ważniejszy dla utrzymania władzy. A jak jest ważny wystarczy sprawdzić za co kandyduje do nagrody Nobla z fizyki. Za przyciąganie ciemnej masy za pomocą fal radiowych.
janek bury
2019-09-04 17:49:14
Szajka /tvn+ szmatlawiec michnika+ lisweek + pomniejsze szujnie /stracily setki miliony zl z reklam spolek skarbu panstwa bedac dodatkowo na niemieckim chlebie.Beda do wyborow macic 24 godz na dobe/cala prawda cala dobe/nastepna wrzutka np kaczynski rosyjskim szpiegiem ichce poujawnieniu uciec ruskim sbputnikem na marsa.
ekologia planety Ziemia
2019-09-04 15:29:42
Prosimy o wyjaśnienia dlaczego do Wisły wpłynęło 1 459 578 metrów sześciennych nieoczyszczonych ścieków a Rafał z Warszawy mówi że nic się nie stało. Prosimy o pilne wyjaśnienia
cdn
2019-09-04 15:06:44
Tak sie smieli totalni ,ze Kaczynski nie umie korzystac z komputera a teraz okazuje sie hejterem.Upaly zrobilyy swoje i coraz wiecej wsrod totalnych nitrasopodobnych.Juz nawet coraz wiecej lemingow wierzy w bajki targowiczan.
okrągła emi
2019-09-04 15:04:48
interesujące muszą być czyjeś korespondencje skoro się tym tak podniecili
Czyli ze PO-KO-nywani...
2019-09-04 14:20:49
Probuja sie ew. czyms... "jeszcze ratowac" ??
Klara
2019-09-04 14:15:44
Policzyliscie cysterny wstydu?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA