Niedziela 28 listopada 2021r. 
REKLAMA

Kaczyński: My potrafimy rządzić; to podstawa realizacji obietnic

Data publikacji: 2019-09-21 20:34
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-05 13:58
Kaczyński: My potrafimy rządzić; to podstawa realizacji obietnic
 

My po prostu potrafimy rządzić, to jest podstawa do nadziei; to jest podstawa do realizacji wszystkich obietnic – mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji wyborczej PiS w Wadowicach.

- Podnosimy płace, zwiększamy środki na politykę społeczną i jednocześnie poprawiamy stan finansów publicznych. Zmniejszamy poziom zadłużenia, a w przyszłym roku mamy mieć zrównoważony budżet. (…) Żeby tak rządzić, to po prostu trzeba umieć. To nie jest jakiś cud. Nie trzeba być geniuszem. Trzeba być uczciwym, kompetentnym i mieć dobrą wolę – oświadczył Kaczyński. Jak zapewnił, PiS chce iść tą drogą dalej. - Chcemy iść tą drogą, bo, pamiętajcie, że do momentu, który sobie zaplanowaliśmy, a który nazwaliśmy polską wersją państwa dobrobytu, do momentu, kiedy poziom życia w Polsce będzie nie gorszy niż w Zachodniej Europie, jest jeszcze dosyć długa droga - podkreślił.

Lider PiS na wadowicką konwencję przyjechał wraz z byłą premier Beatą Szydło. Dziękował jej za pracę i zaangażowanie. Przyznał, że ostatnie lata były bardzo trudnym czasem.

- Naprawdę nie wiadomo było, czy się to uda. Trzeba było ryzykować, ale wiedzieliśmy, że to ryzyko nie jest jakimś szaleństwem. Wynika z racjonalnego opisania naszej rzeczywistości, przeświadczenia, że jesteśmy w wielkiej mierze pozbawiani tego, co nam się należy, po prostu okradani. Okazało się, że można tę kradzież powstrzymać. Dzięki temu zyskaliśmy środki. Dzięki temu nasz program społeczny +500 plus+ został zrealizowany – powiedział polityk.

Kaczyński przypomniał, że zostały zrealizowane też inne programy społeczne. - Odnoszące się do niepełnosprawnych, odnoszące się do seniorów, do tych wszystkich, którzy potrzebują najbardziej pomocy ze strony państwa - podkreślił. Jak zapowiedział, to pierwsza z części naprawy państwa.

Drugą częścią, jak mówił, były zabiegi o to, aby w Polsce wzrastały płace. - Mówiliśmy o tym w naszym programie, że połączymy zabiegi o charakterze administracyjnym - jak podniesienie płacy minimalnej, z zabiegami o to, aby polski rynek pracy stał się rynkiem pracownika. Czyli, żeby zostało ograniczone, a z czasem wyeliminowane znaczące bezrobocie. I to też się udało - zauważył.

Według Kaczyńskiego nie było takiego czterolecia, aby płace podniosły się tak wyraźnie, jak w trakcie ostatnich lat. - I nie było też okresu, w którym dochody gospodarstw domowych, to, co liczy się na głowę jednego członka gospodarstwa domowego, się podniosło" - zaznaczył. "Podniosło się z tendencją do wyrównywania się - wyrównywania się pomiędzy dużymi miastami a mniejszymi ośrodkami i między miastem a wsią - zauważył lider PiS. Dodał, że "dziś te różnice nie są już takie wielkie, jak kiedyś". - To też jest nasz wielki sukces - podkreślił.

Lider PiS zadeklarował, że jego partia odrzuca koncepcję, iż Polska ma się rozwijać w metropoliach, a „gdzie indziej - jak Bóg da". Jego zdaniem ta koncepcja zwana polaryzacyjno-dyfuzyjną całkowicie się nie sprawdziła ani w Polsce, ani nigdzie na świecie. Jak dodał, koncepcję tę głosili politycy PO, ale nie wymyślono jej w Polsce. - Ja w ogóle sobie nie przypominam, żeby Platforma Obywatelska coś wymyśliła. Zawsze coś biorą z zewnątrz - powiedział, a sala zareagowała brawami.

Kaczyński podkreślił w tym kontekście, że "polski potencjał jest wszędzie". Przypomniał także hasło, jakie PiS miało w wyborach samorządowych w 2010 roku: - Każda gmina to Krzemowa Dolina. Zapewnił, że jego formacja polityczna działa nie tylko "w imię rozwoju, ale także w interesie przedsiębiorców". Kierując swoje słowa do tej grupy, podkreślił, że jednym z proponowanych dla przedsiębiorców rozwiązań jest "nowy fundusz wsparcia": przeszło 1 mld zł dla przedsiębiorstw, które chcą się rozwijać, w szczególności na rynkach eksportowych.

- Ostatnia myśl, jaką mamy, to jest jakiekolwiek godzenie w przedsiębiorców - zapewnił prezes PiS. - My wiemy, że gospodarka rynkowa się na nich opiera. To jest nasze przeświadczenie bardzo głębokie. Ale gospodarka rynkowa, jeżeli mamy osiągnąć poziom europejski, jeśli mamy doganiać tych, którzy dzisiaj są jeszcze dość daleko przed nami, nie może się opierać na takiej półkolonialnej zasadzie - Polska jako zasób siły roboczej. To się musi skończyć.

Polityk przywołał urodzonego w Wadowicach Karola Wojtyłę. Podkreślił jego rolę jako papieża Jana Paweł II w dziejach ludzkości, a szczególnie Polski. Mówił o przesłaniach wyrażanych podczas pielgrzymek do kraju. Zwrócił uwagę na tę z 1991 r. Jan Paweł II przypominał wówczas o Dekalogu i podstawach moralnych, na których powinna rozwijać się nowa Polska. - Wtedy nastąpił gwałtowny sprzeciw tych sił, które były wtedy u władzy, w szczególności sił liberalnych - wskazywał Kaczyński. - Ta propozycja, by fundamentem naszego rozwoju była nasza wiara, ale także to, co jest podstawą naszej cywilizacji, bo dekalog nie jest tylko podstawą naszej wiary, on jest podstawą cywilizacji chrześcijańskiej (...), żeby to było tą podstawą i żeby to, co wtedy głoszono, tzn. odrzucenie zasad, skrajny indywidualizm, permisywizm przechodzący w zupełny nihilizm, żeby to wszystko zostało potraktowane jako choroba, którą trzeba odrzucić. Niestety nie odrzucono tego wtedy. Niestety te słowa nie przyniosły właściwych efektów.

Jak powiedział, szansa, którą była pielgrzymka w 1991 r., wówczas nie została wykorzystana. Stało się to – jak powiedział - 24 lata później. - To był rok 2015, to było to, co rozpoczęliśmy wtedy i w sferze słów, w sferze deklaracji, ale przede wszystkim w sferze czynów. Myśmy zaczęli odbudowywać Polskę, która miała swoją podstawę moralną i historyczną, odbudowywać legitymację polskiej władzy - i tę, która opiera się w ostatecznym rachunku na dekalogu i tę, która opiera się na wielkich wartościach naszej historii i tej największej wartości, która jest w polskiej historii tak bardzo wyeksponowana, tzn. wartości wolności - oświadczył prezes PiS.

Jarosław Kaczyński wyraził też nadzieję, że po wygranych przez jego formację wyborach, skończą się ataki na podstawowe wartości. - Jeśli tylko wygramy te wybory, to (…) skończy się ta próba wysadzenia naszego społeczeństwa, naszego narodu w powietrze, łącznie z jego fundamentem, a tym fundamentem jest rodzina – mówił. - I chociaż wiem, że to niesłuszne - cytując pewnego poetę - to powiem, że rodzina nie może się składać z dwóch tatusiów, ani dwóch mamuś, tylko normalnie - z matki, ojca. Dodał, że czasem jednego z rodziców może zabraknąć.

Polityk wskazał też na rosnącą pozycję Polski w świecie. Zwracał uwagę, że Polska nie jest już obrażana. - Ta prawda - ta, która dla nas jest oczywista, ale wcale nie była oczywista w świecie, że Polacy byli wielką ofiarą niemieckiego nazizmu, czyli po prostu Niemiec (...) przebija się dzisiaj w świecie. I to jest naprawdę nasz ogromny sukces, sukces naszego rządu i sukces nas wszystkich - podkreślił Kaczyński.

Jako inny sukces wskazał porozumienie między premierem Mateuszem Morawieckim a premierem Izraela Benjaminem Netanjahu, "gdzie padają słowa o antypolonizmie, gdzie pada wiele prawdziwych słów o tym, kto był winien Holokaustowi".

- Jeśli polskie elity rządzące twardo mówią o tym, że będą bronić prawdy i nie zgadzają się na tą wielką akcję obrażania, dyfamowania Polaków - to wtedy są sukcesy, wtedy można walczyć o prawdę. Tylko, że nasi poprzednicy się na to dyfamowanie, obrażanie, zgadzali, bo im taka Polska na kolanach, czy zgoła jeszcze gorzej, odpowiadała. Oni chcieli takiej Polski, bo taką Polskę można eksploatować - dodał prezes PiS.

Kaczyński apelował, by zwolennicy PiS byli aktywni do ostatnich chwil kampanii wyborczej i przekonywali innych. - O tym kto zostanie posłem może decydować jeden głos, a o tym kto zwycięży w wyborach - tysiąc głosów; sondaże nie wygrywają wyborów, wybory trzeba wygrać przy urnach - mówił. Kaczyński podkreślił, że głęboko w to wierzy, że kierowane przez niego ugrupowanie wygra w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Rafał Bochenek, lider listy PiS w okręgu 12, podkreślił, że 13 października Polacy wybiorą między „ludźmi sprawdzonymi, wiarygodnymi i dotrzymującymi słowa, czy tymi, którzy już nie raz oszukali”. - Nie ma żadnej gwarancji, że nie oszukają nas po raz kolejny – mówił. Podkreślał, że najważniejsza w życiu publicznym i politycznym jest uczciwość.

(PAP)

Fot. PAP/Andrzej Grygiel

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

2019-09-24 09:06:16 a może
2019-09-28 19:14:48
Kulisy a może afery FOZZ. „Wśród oskarżonych powinien być Balcerowicz”.Afera była możliwa, bo Balcerowicz usztywniając kurs dolara, przy gigantycznych stopach od lokat złotówkowych, naruszył podstawowe prawo bankowe – parytetu stóp procentowych, które mówi, że cena pieniądza na rynkach światowych musi być taka sama.Ten mechanizm nazwany potem „oscylatorem” zastosowało m.in. dwóch młodych muzyków – Bagsik i Gąsiorowski, którzy po ośmiu miesiącach „oscylowania” między bankiem PKO BP, a bankami w Luksemburgu wywieźli z naszego umęczonego kraju, kwotę grubo ponad 400 mln dolarów. A ilu takich Bagsików było wtedy w Polsce? I nasz geniusz o tej zasadzie nie wiedział? Bo i po co miał wiedzieć?
Jarek już wie
2019-09-27 01:16:22
I nie jest zadowolony z postu PISdebila, oj nie jest.
do @ Rajfur
2019-09-26 21:30:13
- pisze się PO_dobno...
Rajfur
2019-09-26 13:05:43
Partia Alfonsa Małego. Podobno bywał na godzinkach z samą Kryśką?
do PO_niższego przygłupa
2019-09-25 23:47:57
Jarek jak "kopie glinę" to się nie chwali, jego sprawa w jego łóżku.
Do poniższego PiSdebila
2019-09-25 21:21:10
Czy twój post nie powinien trafić do Jarka, którego zestawiasz z tą parą?
do PO_niższego przygłupa
2019-09-25 09:54:12
Pawła Rabieja i Michała Cessanisa łączy silne uczucie. Para chętnie dzieli się swoim szczęściem w mediach społecznościowych....hehe.... Teoretycy od "kopania gliny". hehe.
Kacczyński stary kawaler wypowiada się o rodzinie, he, he,
2019-09-24 23:49:22
Teoretyk
także Pozdrawiam
2019-09-24 19:58:46
i proszę adm. aby zarezerwować forum dla innych obrażających demokratycznie wybrany rząd. Ja szanuję dmokratyczne wybory, jako najważszą zdobycz i czekam jak Polacy zadecydują 13 października. Nie obrażam wszystkich lecz tylko tych, którzy czują się obrażeni (jest wyrok sądowy w podobnym temacie - trzeba się czuć obrażonym)..... Piszesz; " Nie pozwolimy się obrażać..", napisz i wyjaśnij kto to jest "My".... Zgłoszenia do " Rady Etyki Mediów" to jest takie samo zgłaszanie jak na "Sok z Buraka" do tychże, czyli pisz na Berdyczów. Chętnie będą komentował gdy waść uczuli swe ucho i oko na takie wpisy; Rządzisz ty:Jarosław ! i masz do dyspozycji pochlebców, wazeliniarzy i manekinów......że PiS to żydowsko-amerykańska targowica od wielu lat....Podać więcej?
@ do admina forum
2019-09-24 19:07:59
Proszę o cenzurowanie postów pana , który notorycznie ubliża forumowiczom, charakterystyczny znak każdego meila to PO_dkreślnik PO_j.,po_, W imieniu forumowiczów dziękuję , albo proszę zarezerwować forum dla niego i jemu podobnych "teść pasierba" Nie pozwolimy się obrażać na forum !!! Nikt mnie od PO_je.. wyzywał nie będzie . P.S. W przypadku braku reakcji zgłaszam przygotowane materiały do Rady Etyki Mediów Pozdrawiam !
co na to PO-jeby i Sok z Buraka?
2019-09-24 14:37:38
- nawet "Stulejka" nie przewidział; "Rzecznik TSUE: pytania prejudycjalne o system dyscyplinarny są niedopuszczalne 24 września 2019, 11:54 (http://www.tvn24.pl)
do amoże
2019-09-24 14:23:15
wyjaśnisz PO_j..ie; "Pomyłka o dwa miliony złotych w oświadczeniu senatora PO Kazimierza Kleiny. polityk w „odręcznej korekcie złożonej 11 listopada 2015 roku, poinformował marszałka Borusewicza, że pomylił się o ok. 2 mln złotych”. Gdyby nie "PiS_dzielcy"...to byłby kolejny Staszek albo Sławek.
teść pasierba do @ a może
2019-09-24 14:10:19
- przy_PO_minam jeszcze raz PO_je.owi iż te sprawy mogliście załatwić przez OSIEM lat waszych rządów. Mgliście załatwić także "Ojdyra" i "pedofili w sukienkach"....PiS to nie moja bajka, wy ciągle PO_szczekujecie ostatnio "PO_becią". Ja ciągle czekam na wasz program, konkretne stanowisko w obecnych problemach. 13 października się okaże jak zagłosował suweren nogami.
a może
2019-09-24 09:06:16
Niech Kaczyński opowie lepiej jak defraudował wraz z bratem pieniądze Polaków w aferach FOZZ, Telegraf i Art-B.
fido
2019-09-24 08:57:21
Kaczyński, gdzie jest 170 mld zł które zniknęły z budżetu państwa?
Jarek, jak ci nie ufam.
2019-09-24 01:39:29
I już.
Jagoda
2019-09-23 23:03:42
WESOLE JEST ZYCIE STARUSZKA .......
teść pasierba do @ weger
2019-09-23 12:30:57
- kolejny PO_j.b, który się naćpał Soku z Buraka pisze;".. bo samodzielnie rządzić nie będą i w koalicję też nikt z nimi nie wejdzie." Panie PO_je.e będzie w ostateczności tzw. rząd mniejszościowy, blokowany na PO_czątku przez "grzesiów". PO kilku miesiącach "grzesie" zauważę iż ucieka im "koryto" i w celu "ratowania Łojczyzny" jako pierwsi wejdą do rządu, no kto? Ja stawim na "chłopków" i "świrów". PiS_iory pomni przeszłości zabezpieczą się przed "wotum zaufania", po to jest min. przesunięte posiedzenie Sejmu.
Pytanie
2019-09-23 12:15:17
A czy szanowny pan Jarosław Kaczyński ustosunkował się może do faktu, że powołany dopiero co na Prezesa NIK Marian Banaś był właścicielem kamienicy w której w tym czasie działał dom publiczny?
Do... wege-ra
2019-09-23 12:08:13
PiS + Solidarna Polska + ew. Gowina/porozumienie - otrzyma w sumie tak Wielka ilosc Glosow... ze to juz Wystarczy na dalsze 4-letnie Rzadzenie cala Rzeczpospolita Polska !!! A Wy Lewacy jako juz POKO-nywani - to tylko nadajecie od roku 2015-go... na Wasz "Smietnik histeryczny" !!
weger
2019-09-23 07:20:09
13 października reżim PiS upadnie, bo samodzielnie rządzić nie będą i w koalicję też nikt z nimi nie wejdzie. To będzie dzień w którym Polska odzyska wolność.
Były wyborca PO
2019-09-23 06:11:49
Program PiS jakoś wszyscy znają choćby w zarysie a programu PO czy POKO nie znają nawet ich liderzy.W dodatku kandydatkę na premiera gabinetu cieni czyli Kidawę Błońską w Polsce nie zna 49% obywateli.Ciekawe kiedy będzie konwencja w Szczecinie to usłyszymy program który po raz pierwszy ktoś z klasy politycznej chce realizować.Reszta to opowiada co ślina przyniesie na język.
Marionetkowy rząd z marionetkowym prezesem.
2019-09-22 23:58:58
.
Brawo Prezesie
2019-09-22 21:59:49
I u jednego ze Zlotnikow... robimy juz i Korone !
teść pasierba do @ Myśl (nieskalana)
2019-09-22 21:58:09
PO_daj choć jeden przykład z historii ludzkości gdy "że władza NIE może łatwo przekupić ludzi" lub że władza nie przekupywała ludzi. Zacznij od "ruchu społecznego" w Polsce, możesz także nawijać o "komunie" lub Bizancjum.
Klara
2019-09-22 19:11:48
To jest pozytywny przekaz dla Polaków.Program nie jest tworzony na potrzeby partyjne ale jest adresowany do społeczeństwa.Inne partie powinny się uczyć a jak suweren to przyjmie pokaże Największe Święto Demokracji czyli wybory 13 października 2019. Suweren miejmy nadzieję nie pozwoli na kolejną grabież 250 mld złotych z budżetu jak to było za poprzednich rządów
Myśl
2019-09-22 12:43:52
Jakieś totalne pomieszanie w wypowiedzi prezesa, a może w ogóle w jego głowie. Sprawność rządu widzi w tym, że władza może łatwo przekupić ludzi. Znalazł sobie nowe słówko: "dyfamowanie' i nim błyszczy, oskarżając innych niż on o wszelkie zło. Wszyscy chyba widzą, jak Polska pod rządami prezesa jest w świecie widziana. Wykorzystuje to Trump, typowy sprzedawca/wciskacz. Przestrzeganie Dekalogu i wartości chrześcijańskich przydałoby się dzisiejszym ludziom władzy, zwłaszcza zaprzestanie siania nienawiści.
Ojj... POKO-nywani
2019-09-21 22:23:54
I znow Was... tak Prawda jak i Prawo oraz Sprawiedliwosc - PO-nosi... A wiec: dnia 13. Pazdziernika glosujmy dalej na PiS i Solidarna Polske !!!
Rocznik 1967- nawrócony działacz PIS
2019-09-21 22:02:02
"Polska musi pozostać Polską, a Polacy Polakami" I nikt nie powiedział o tym, że PiS to żydowsko-amerykańska targowica od wielu lat? Nic nie powiedział o ustawie JUST 447 i knowaniach PiS-u w tej sprawie? Nic nie powiedział o notatce ujawnionej przez red. Michalkiewicza? Nie mówił nic o przekupstwie wyborczym PiS z użyciem ogromnych środków publicznych zwanym dla niepoznaki 500+ na pierwsze dziecko, podobnie moralnym jak kiedyś przekupywanie posłów Samoobrony? Teraz będzie nas wszystkim straszył i wszystko obiecywał, aby odwrócić uwagę od prawdziwej natury tego, co robi.
gensek
2019-09-21 21:27:17
Jakie my rządzimy? Rządzisz ty:Jarosław ! i masz do dyspozycji pochlebców, wazeliniarzy i manekinów.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ