Poniedziałek, 23 grudnia 2024 r. 
REKLAMA

Gmina Dobra też ma rower. Podpisali umowę ze szczecińską spółką NiOL

Data publikacji: 16 czerwca 2022 r. 08:17
Ostatnia aktualizacja: 16 czerwca 2022 r. 12:15
Gmina Dobra też ma rower. Podpisali umowę ze szczecińską spółką NiOL
Na terenie gminy Dobra powstaną 4 strefy dla miejskich rowerów. Fot. NiOL  

Nowy rower miejski, działający w Szczecinie od marca, to system bardzo elastyczny. Pozwala na tworzenie nowych stref na sezon lub tylko podczas kilkudniowych imprez masowych. O tych zaletach użytkownicy mogli się przekonać, gdy powstały sezonowe strefy w pobliżu „Arkonki" i „Głębokiego", a także gdy na wniosek mieszkańców powstała strefa przy Netto Arena. Dzięki tym możliwościom po raz pierwszy Bike_S wyjedzie poza Szczecin.

Jak informowaliśmy na początku maja, z pomysłem uruchomienia roweru miejskiego na swoim terenie wystąpiła gmina Dobra. Po analizach ustalono lokalizację stref. W środę podpisano umowę w tej sprawie.

Gdzie powstaną rowerowe strefy 

- Dwie strefy powstaną w Mierzynie, jedna w Wołczkowie i jedna na Bezrzeczu. W ramach umowy spółka NiOL powiększy flotę rowerów o 30 nowych pojazdów oznakowanych herbem gminy Dobra - informuje Wojciech Jachim, rzecznik prasowy spółki Nieruchomości i Opłaty Lokalne. - Umowa wchodzi w życie 1 lipca i obowiązywać będzie do końca roku. Gmina Dobra zapłaci spółce NiOL za jej wykonanie 123 tys. zł.

Ostatecznie ustalono, że strefy powstaną w Wołczkowie przy rondzie, na Bezrzeczu na parkingu przy ul. Górnej, a w Mierzynie przy bibliotece oraz przy szkole.

- Nadrzędnym celem umowy z Dobrą jest poprawa jakości powietrza i popularyzacja zdrowego stylu życia – mówi prezes spółki NiOL Radosław Kanarek. - Myślę, że to ciekawa oferta i dla mieszkańców gminy Dobra, i dla szczecinian. Wiele osób z Dobrej pracuje, uczy się w Szczecinie, z kolei wielu szczecinian odwiedza gminę Dobra w celach rekreacyjnych. Mam nadzieję, że rower miejski w obu grupach okaże się atrakcyjną alternatywą dla prywatnych samochodów.

Jak korzystać z roweru w Dobrej

By korzystać z nowego systemu, trzeba pobrać aplikację, dokonać rejestracji i wnieść opłatę początkową w wysokości min. 20 zł. Aplikacja jest też niezbędna, by odblokować rower, zablokować po zakończeniu jazdy lub w przerwie na zakupy, a nawet zarezerwować z 10-minutowym wyprzedzeniem jednoślad, który znajdziemy na mapie. Rejestracja jest możliwa wyłącznie poprzez aplikację mobilną Roovee. Można ją bezpłatnie pobrać ze strony Bike_S oraz z Google Play, App Store i App Gallery. Jest dostępna w czterech językach: polskim, niemieckim, angielskim i ukraińskim. ©℗

Tomasz TOKARZEWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Zenek
2022-06-16 09:41:35
Za miesiąc jesteśmy ciekawi raportu z użytkowania

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA